Monster Abra A5 V17.4.4 iade edilmeli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada eğer Monster almayı düşünüyorsanız almayın. ASUS, MSI ve Lenovo tercih edebilirsiniz. HP de güzel.
Bende monster kullanıyorum tongfang kasa olduğu için almıştım.
Şuan tek problemim USB portları kafasına göre bazen çalışmıyor ister istemez can sıkıyor bu olayda.
Bahsettiğiniz gibi bir hak varsa değerlendirmeyi düşünebilirim belki.

Aynı kasayı kullanıyorum. V17.2.1. Aldıktan sonra 1 ay geçti ve servise götürmeye başladım. En son Ocak ayında bozuldu ve yeni laptop verdiler. Hala sorunlar devam ediyor. Bu laptop bir an önce elinden çıkmalı. Tek diyeceğim şey bu. Bu kadar mağduriyet üzerine faturanı al git.
senin yaşadığın sorunlar neler?

senin yaşadığın sorunlar neler?
Ekran kendi kendine bozuldu. Sonra servisin taktığı ekran ölü piksel doluydu ve ışık sızması vardı. Tekrar servise gitti. Bu sefer düzgün takmışlardı. Birkaç ay geçti SSD bozuldu. SSD'den bir-iki ay sonra yine ekran kendi kendine bozuldu. SSD de sorunluydu. Ledlerin de bazıları yanmıyordu. En sonunda değişim yaptılar. Bunda da SSD sorunlu ve ledlerin bazıları yanmıyor. Ölü piksel ve ışık sızması var. Uğraşmak istemediğimden değişimden geleni geri göndermedim.

Ekran kendi kendine bozuldu. Sonra servisin taktığı ekran ölü piksel doluydu ve ışık sızması vardı. Tekrar servise gitti. Bu sefer düzgün takmışlardı. Birkaç ay geçti SSD bozuldu. SSD'den bir-iki ay sonra yine ekran kendi kendine bozuldu. SSD de sorunluydu. Ledlerin de bazıları yanmıyordu. En sonunda değişim yaptılar. Bunda da SSD sorunlu ve ledlerin bazıları yanmıyor. Ölü piksel ve ışık sızması var. Uğraşmak istemediğimden değişimden geleni geri göndermedim.
üzerinden uzun süre geçmediyse bence git götür.

Öncelikle merhaba, 4 Mayıs'da aldığım Monster laptopum ile sorun üstüne sorunla karşılaşıyorum.
Sistem:
  • Intel® Tiger Lake core™ i7-11800H 8C/16T; 24MB l3; 8GT/s; 2.3GHz > 4.6GHz; 45W; 10nm superfin.
  • NVIDIA RTX3060 Max-performance 6 GB GDDR6 192-BIT
  • 15, 6" FHD 1920x1080 144Hz IPS mat LED ekran.
  • 32 GB (2x16 GB) DDR4 3200MHz.
  • 1TB M.2 SSD PCI-e 4.0 X4.
  • Mobile ıntel® HM570 chipset.
Laptopu ilk aldığımda sorun yoktu, birkaç gün sonra mavi ekran vermeye başladı ve toplamda 7 defa mavi ekran verdi, çok, ısınıyordu ve de ekranda rahatsız edici derecede ışık sızmaları vardı. Sorun ekran kartındaymış. Servise götürdüm yenisini verdiler. Orijinal olarak "Windows 11 Pro" kurdum. Bilgisayarı yeniden başlat yaptığımda BIOS ekranına atıyordu ve aç kapa yapınca normal açılıyordu. Her neyse M.2 SSD'de sorun olduğunu anladım ve götürdüm, gün içerisinde tamir edip verdiler. Bugün de ekranda kırmızı ölü piksel gördüm. Yarın servise götüreceğim. Laptopu iade etme şansım var mıdır acaba? Çünkü internette okuduğum bir şeye göre: "Yeni kanuna göre, tüketici ürünü satın aldıktan sonra 6 ay dolmadan herhangi bir arızayla karşılaştığında, bedel iadesi, yenisiyle değiştirme, ücretsiz onarım veya ayıp oranında indirim seçeneklerinden dilediğini tercih edebilecektir." demekte.

Böyle bir şey var mı emin değilim. Konu açıp sormak istedim. Her hafta servise götürmekten sıkıldım gerçekten. İade etmek istiyorum mümkün müdür sizce?
Hocam monster ile uzun bir münakaşa sonrası iade edebileceğini düşünüyorum. Ben 1 yıl 1 ay kullandıktan sonra iade ettim cihazı rezalet ötesi sadece o cihaz.

Hocam monster ile uzun bir münakaşa sonrası iade edebileceğini düşünüyorum. Ben 1 yıl 1 ay kullandıktan sonra iade ettim cihazı rezalet ötesi sadece o cihaz.
Dostum süreci detaylı şekilde açıklar mısın ? Bende kayıt açtırdım bekliyorum. Haber verirseler götüreceğim. Cihazı alalı 1 ay oldu yenisini verdiler bu cihaz 2 haftalık.

Dostum süreci detaylı şekilde açıklar mısın ? Bende kayıt açtırdım bekliyorum. Haber verirseler götüreceğim. Cihazı alalı 1 ay oldu yenisini verdiler bu cihaz 2 haftalık.
Hocam direkt şikayetvara şikayet gir. Ana merkezden arıyolar. Direkt iade istediğini kusurlu ürün olduğunu belirt bu durumda iade ettiler bende. Götürdüğün serviste de aynı şekilde iade olmasını istediğini belirt.

Yeni konular

Geri
Yukarı