Monster Abra A5 v18.1 FPS değerleri düşük mü?

mustafaemird

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 gün önce elime geçti PC ve ilk gün driver vs güncelledikten sonra oyunları oynadım CS Apex Valorant ow vs CS de 300+ FPS alıyordum Apex'te 100-144 arası alıyordum Valorant da 140-150 alıyordum OWD'e ise bakmadım açıkçası sonra uyudum uyandım dün girdigimde ise CS 200 dolaylarındaydı FPS Low ayarlarda bu arada bu anlattıklarımın hepsi ve apexteyse yine Low bazı ayarlar medium da 70-90 FPS alıyordum ve bayagı moralimi bozdu yani açıkçası bu durum sadece ben de mi oldu ya da bilmedigim yanlış bir şey mi var PC'de acmam ya da kurmam gereken anlamadım yani PC bu oyunları oynatmayı ve yüksek FPS verecek kadar güclü oldugunu düsünüyorum aynı PC'yi kullananlar FPS değerlerini paylaşabilir ve benimkileri yorumlayabilir mi? RAM 8 bu arada.

Hocam FPS ayarlarını yaptınız mı? Sıcaklık değerleri nasıl? Ve 8+8 RAM ile bir tane 8 GB RAM'i karşılaştırınca ciddi performans farkları olabiliyor. Yani bir tane 8 GB RAM almanız gerekir tam performans almak için.

Hocam FPS ayarlarını yaptınız mı? Sıcaklık değerleri nasıl? Ve 8+8 RAM ile bir tane 8 GB RAM'i karşılaştırınca ciddi performans farkları olabiliyor. Yani bir tane 8 GB RAM almanız gerekir tam performans almak için.

Oyun içi FPS ayarlarını elbette yaptım fakat PC'de kullanmayı bilmedigim ya da bilmedigim bazı ayarlar mı var diye düşünüyorum donanımsal olarak hiçbir sıkıntım yok sıcaklıkta yüksek degil fakat FPS olarak problem yaşıyorum PC yükte 70-80 oluyor ama bu oyunlardaki FPS kaybım neye bağlı acaba throttle vs. de yapmıyor PC.
@Re Malaka bakar mısın?

Son düzenleme:
  • Yani hangi performans ayarında kullandığınıza dikkat ediyor musunuz?

1.jpg

2.jpg

• Arka planda çalışan başka uygulamalar var mı?
8+8 GB RAM yaparak kullanmanızı ben de öneririm, ayrı bir şey ama +300 FPS alırken 200 FPS'e düşmek ondan bağımsızdır muhtemelen.

• Yani hangi performans ayarında kullandığınıza dikkat ediyor musunuz?

Eki Görüntüle 1268046
Eki Görüntüle 1268047

• Arka planda çalışan başka uygulamalar var mı?
8+8 GB RAM yaparak kullanmanızı ben de öneririm, ayrı bir şey ama +300 FPS alırken 200 FPS'e düşmek ondan bağımsızdır muhtemel.

Performanstan kastın Monster kontrol merkezindeki ofis modu oyun modu vs değil mi
Arka planda calısan uygulama yok
RAM 8 yetiyordu sonradan yazılımsal problem oldugunu düsünüyorum.
Senin aldıgından itibaren ki yaptıgın islem ve sürecler neydi ve yukarıdaki bahsettigim oyunları oynuyorsan kac FPS alıyorsun?

Performanstan kastın Monster kontrol merkezindeki ofis modu oyun modu vs değil mi
Arka planda calısan uygulama yok
RAM 8 yetiyordu sonradan yazılımsal problem oldugunu düsünüyorum.
Senin aldıgından itibaren ki yaptıgın islem ve sürecler neydi ve yukarıdaki bahsettigim oyunları oynuyorsan kac FPS alıyorsun?
Hocam oyun modu gibi ayarları kapatın. Ve 8 GB RAM ile tam performans alınamayabiliyor maalesef. Arka plandaki uygulamaları vs. kontrol edin. Çalışan bir uygulama vs. olabilir.

Hocam oyun modu gibi ayarları kapatın. Ve 8 GB RAM ile tam performans alınamayabiliyor maalesef. Arka plandaki uygulamaları vs. kontrol edin. Çalışan bir uygulama vs. olabilir.

Hocam oyun modu Monster merkezinden actıgım bir özellik o lazım diye biliyorum da zaten düzeldi problemim cok sükür sürücüleri silip tekrar yükledim yazılımsal bir problem oldugu belliydi kısa zamanda da +8 RAM takviyesi yapacagım zaten teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı