Monster Abra A5 v20.4.4 vs Acer Nitro 5

Bütçe
30000 TL

Ahmet_Emir

Picopat
Daha fazla  
Merhaba.
Benim sorum Monster Abra A5 v20.4.4 almak mı daha mantıklı Acer Nitro 5 almak mı?

Kendi fikrimce Monster çünkü ücretsiz servis çanta hediyesi yanında özellikleri de daha iyi ama ısınma sorunu kafamı karıştırdı. Bildiğim kadarıyla tongfank kasalarda ısınma sorunu yok ama yine de emin olamadım. Fiyat olarak aynı fiyata denk geliyor aşağı yukarı.

Ayrıca ısınma sorunu varsa da ne kadar etkiler kaç derece fark vardır. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Acer Nitro 5

Monster'ın linkini koymuyorum çünkü rahatça bulunabilir Acer'in birden fazla modeli olduğu için koydum ama isterseniz link de paylaşabilirim.
İyi günler...

Monster'dan uzak durulması lazım bence resmen kumar şikayet eden var etmeyen var çok karışık.

Bende o karışıklıktan dolayı emin olamadım ama yine de kendim tecrübe etmek istiyorum. Belki şans işi de olabilir ve kağıt üzerinde Monster daha mantıklı gözüküyor. Sence Monster almalı mıyım?

Merhaba.
Benim sorum Monster Abra A5 v20.4.4 almak mı daha mantıklı Acer Nitro 5 almak mı?

Kendi fikrimce Monster çünkü ücretsiz servis çanta hediyesi yanında özellikleri de daha iyi ama ısınma sorunu kafamı karıştırdı. Bildiğim kadarıyla tongfank kasalarda ısınma sorunu yok ama yine de emin olamadım. Fiyat olarak aynı fiyata denk geliyor aşağı yukarı.

Ayrıca ısınma sorunu varsa da ne kadar etkiler kaç derece fark vardır. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Acer Nitro 5

Monster'ın linkini koymuyorum çünkü rahatça bulunabilir Acer'in birden fazla modeli olduğu için koydum ama isterseniz link de paylaşabilirim.
İyi günler...

Aynı ikileme bende düştüm ve bu yeni çıkan modeli tercih ettim. Pişman değilim. Ayrıca monsterin o modeli tongfank değil clevo, bunu da göz önünde bulundurmanızı isterim. Bazı kasalar çok benzemese de daha sonradan clevo kasa olduğu fark ediliyor. Nitronun sıcaklık değerlerini merak ediyorsanız bir çok oyunda işlemci performans arttırma modu agresifteyken 90, devre dışındayken 65 derecede çalışıyor cihaz. Boşta 40-45 derecede.

Aynı ikileme bende düştüm ve bu yeni çıkan modeli tercih ettim. Pişman değilim. Ayrıca Monster'in o modeli tongfank değil Clevo, bunu da göz önünde bulundurmanızı isterim. Bazı kasalar çok benzemese de daha sonradan Clevo kasa olduğu fark ediliyor. Nitro'nun sıcaklık değerlerini merak ediyorsanız birçok oyunda işlemci performans arttırma modu agresifteyken 90, devre dışındayken 65 derecede çalışıyor cihaz. Boşta 40-45 derecede.

Aynı laptopa sahibim 16 GB RAM yaptım kullanıyorum tavsiye ederim. Oyun performanslarını atarım isterseniz.

Aynı ikileme bende düştüm ve bu yeni çıkan modeli tercih ettim. Pişman değilim. Ayrıca Monster'in o modeli tongfank değil Clevo, bunu da göz önünde bulundurmanızı isterim. Bazı kasalar çok benzemese de daha sonradan Clevo kasa olduğu fark ediliyor. Nitro'nun sıcaklık değerlerini merak ediyorsanız birçok oyunda işlemci performans arttırma modu agresifteyken 90, devre dışındayken 65 derecede çalışıyor cihaz. Boşta 40-45 derecede.

Tongfank kasalarda yeşil çizgi yok diye okumuştum bunda da olmayınca tongfank sandım. Mesajın için teşekkürler.

Bende Abra A7 var içtenlikle söylüyorum alma, kasasıymış cart curt umurumda değil.

Aynı özelliklerde Acer Nitro varken Monster falan alınmaz.

Monster neden bu kadar kötü ısınma sorunu çok mu ciddi?

Aynı laptopa sahibim 16 GB RAM yaptım kullanıyorum tavsiye ederim. Oyun performanslarını atarım isterseniz.

Zahmet olmazsa atarsan çok sevinirim.

Son düzenleme:
Tongfank kasalarda yeşil çizgi yok diye okumuştum bunda da olmayınca tongfank sandım. Mesajın için teşekkürler.

Monster neden bu kadar kötü ısınma sorunu çok mu ciddi?

Zahmet olmazsa atarsan çok sevinirim.
Monster laptoplarda işlemci ve ekran kartı watt değerleri çok yüksek oluyor ve soğutma ve kasa mimarisi kötü olduğu için ısınma problemi çok görülüyor.

Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. Monster'dan vazgeçtim. Acer almayı düşünüyorum.

İyi günler dilerim herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı