Monster Abra A5 V5.2 Laptop kapanma sorunu

T-Bad

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Öncelikle bu sorunun kaynağının diskten kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü gerek bakımları olsun gerek temiz kurulum olsun bilgisayar iyi durumda. Bilgisayarım Monster Abra A5 v5.2, bu cihazda DVD ROM ve 1 adet 2.5 disk girişi ve 1 adet M.2 SSD girişi bulunuyor. Bilgisayarda 2.5 disk girişine SSD taktım ve DVD ROM söküp 1 adet HDD Caddy alarak bad sectorlu hard diskimi oraya taktım. Diski HDD Regenerator kullanarak köprü kurmasını sağladım. Ancak ne zaman sorunlu diske dosya yazdırmaya çalışsam kapanıyor. Ayrıca belirtmemde fayda ver; HDD Regenerator kullanırken de kapandığı oldu cihazın. Sizce bilgisayarın kapanması diskten mi kaynaklı? Yoksa güç kaynağı mı yetmiyor? Ya da benim aklıma gelmeyen başka bir sorun mu mevcut?

Adaptörü ile alakalı olacağını çok düşünmüyorum. Termal bakımlarını da yaptırdığınızı her hangi bir sorun olmadığını söylüyorsunuz. Bu durumda disklerinizi test etmeniz veya hatalı diye tanımladığınız disk'i çıkarıp kontrol etmeniz yararlı olacaktır.

Hocam HDD Caddy aparatının içinde takılı olan disk önceden 2.5 disk için olan yerdeydi ve SSD yoktu. O zamanlar bazen bilgisayar yine kapanıyordu, işletim sistemi falan çöktüğü oluyor. Şu an üstüne dosya yazdırırken kapandığına göre yüksek ihtimal diskten kaynaklı. Yanılıyor muyum ?

O diski çıkarıp işlem yaptığınızda sorun olmuyorsa çok yüksek ihtimal dediğiniz HDD ile alakalıdır. Bunun için o DVD yuvasına taktığınız bozuk olan diski çıkarın ve gözlemleyin.

Direkt diski sökmeden diğer diskime (SSD' ye) yazıcam dosyayı. Kapanmazsa HDD kaynaklı olduğu kanıtlanacaktır diye düşünüyorum. Bu HDD için ne yapabilirim ?

Geri
Yukarı