Monster Abra a5 v7.1 8GB vs 16GB RAM

ayberg653

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Üniversiteye yerleşirsem monster abra a5 v7.1 almak istiyorum. i7 6700HQ, GTX 960m 4GB var. RAM için kararsız kaldım. 8GB 2133 MHz mi 16GB 1600 MHz RAM mi alsam kararsızım. Bütçem şimdilik bu kadar olduğu için böyle. 8GB alırsam daha sonra aynısından bir tane daha ekleyebilirim fakat bu hız farkı çok etkiler mi? Bir de yine ilk başta 240GB SSD mi yoksa 1TB 7200 RPM HDD mi alsam karar veremedim. İlerleyen zamanlarda yine diğerini alacağım. Fakat ilk başta nasıl almam gerek bunun için fikir topluyorum. Son olarak da Monster markası hakkında iyi/kötü bildikleriniz nelerdir? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler :)

mson.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Üniversiteye yerleşirsem monster abra a5 v7.1 almak istiyorum. i7 6700HQ, GTX 960m 4GB var. RAM için kararsız kaldım. 8GB 2133 MHz mi 16GB 1600 MHz RAM mi alsam kararsızım. Bütçem şimdilik bu kadar olduğu için böyle. 8GB alırsam daha sonra aynısından bir tane daha ekleyebilirim fakat bu hız farkı çok etkiler mi? Bir de yine ilk başta 240GB SSD mi yoksa 1TB 7200 RPM HDD mi alsam karar veremedim. İlerleyen zamanlarda yine diğerini alacağım. Fakat ilk başta nasıl almam gerek bunun için fikir topluyorum. Son olarak da Monster markası hakkında iyi/kötü bildikleriniz nelerdir? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler :)

Eki Görüntüle 178245
Bence aynı fiyata MSİ bilgisayarlara bakmalısın. Soğutmaları daha etkili.

8 gb fazlasıyla yeterli , sonra ekleme yaparsın . Ben o şekilde yaptım . Aldıktan 6 ay sonra ssd ve ram aldım, maddi durumunna göre ilerleyen zamanlarda alırsın . 16 gb olması sana fayda sağlamaz şimdilik .

Monster Abra A7 6.4 kullanmaktayım.Kasa kalitesi konusunda ne yazık ki iyi diyemem darbelere karşı oldukça hassas dikkatle ve sakin kullanmak gerekli fakat hissiyatı oldukça hoş.Siyah ekranda hafif ışık sızmaları var fakat çok önemli olduğunu düşünmüyorum bu birazda şans işi açıkçası.Bunlar eksileriydi birazda artılarından bahsedeyim.Cihaz kesinlik aşırı ısınmıyor GTA 5 ultrada işlemci 60 derece ekran kartı en fazla 83 dereceyi gördü cihazın sağ tarafından hissediliyor fakat fazla denemez rahatsız edici değil hızlı fan modu aktifken fan sesi oldukça artıyor fakat kulaklıkla kullanırsanız duyulmaz.Normal fan sesi ise neredeyse sessiz.Performans olarak muhteşem bir ürün.Klavyesi kaliteli gibi duruyor.Teslimat süresi oldukça kısa müşteri hizmetleri ilgili.Dediğim gibi ürün biraz hassas darbelerden korumak dikkatli kullanmak gerek onun dışında ben oldukça memnunum kesinlikle tavsiye ederim.Kasa kalitesine ciddi önem veririm çok dikkatli değilim dersen msı alman mantıklı olabilir.Bu arada 8 gb 2133 ram alırsan ileride ilave yapman zor olabilir ben 8gb 1600 mhz olanını aldım ddr3l nin 2133 mhz li olanını piyasada pek göremedim.Alırken 16 gb 21333 mhz alman ilerisi için seni rahatlatır.Merak ettiklerini sorabilirsin

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı