Monster Abra A5 V13.4 için 8GB RAM yükseltmesi

TheMarksman

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Genellikle LoL oynuyorum RAM fazlasıyla yetiyor ama GTA V, Forza Horizon 4, Apex Legends ve PUBG gibi oyunlarda sanırım yeterli olmuyor. Başlıkta belirttiğim gibi bilgisayarıma 8GB RAM takviyesi uygulayacağım, birebir aynı marka model olacak. Yanılmıyorsam XPG 8GB 2666Mhz olması gerekiyor. Sizce yapmalı mıyım?
Sistem özellikleri şu şekilde;
İşlemci: i7-8750H
Ekran Kartı: GTX 1050Ti (Mobile)
RAM: 8GB 2666Mhz
NVMe SSD: XPG ADATA SX6200 250GB
HDD: WD 1TB

RAM yerine yükseltebileceğim ve performansta etkisi olabilecek parçalar hangileri bu sorumu da cevaplarsanız çok sevinirim. 😅

Genellikle LoL oynuyorum RAM fazlasıyla yetiyor ama GTA V, Forza Horizon 4, Apex Legends ve PUBG gibi oyunlarda sanırım yeterli olmuyor. Başlıkta belirttiğim gibi bilgisayarıma 8GB RAM takviyesi uygulayacağım, birebir aynı marka model olacak. Yanılmıyorsam XPG 8GB 2666Mhz olması gerekiyor. Sizce yapmalı mıyım?
Sistem özellikleri şu şekilde;
İşlemci: i7-8750H
Ekran Kartı: GTX 1050Ti (Mobile)
RAM: 8GB 2666Mhz
NVMe SSD: XPG ADATA SX6200 250GB
HDD: WD 1TB

RAM yerine yükseltebileceğim ve performansta etkisi olabilecek parçalar hangileri bu sorumu da cevaplarsanız çok sevinirim. 😅
Laptoplarda değiştirilebilecek pek bileşen bulunmuyor. RAM yükseltmeniz iyi olacaktır.

Bir 8 GB RAM daha ekleyin yeter. Maalesef laptoplarda parça değiştirilmiyor. (RAM, SSD, HDD hariç)
Anladım teşekkürler, peki 8GB RAM yükseltmesi saydığım oyunlarda FPS artışı sağlar mı? 8GB vs 16GB RAM karşılaştırma videolarını izliyordum 4-5 FPS artış sağlıyordu bende de işe yarar mı?

@TheMarksman Bazı yerlerde 20+ FPS bile arttırıyor: Bu 8 GB vs. 2x4 GB karşılaştırması, RAM'i 16 GB yaparsanız burada 2x4 GB performansına hatta daha üstüne denk gelecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Forza ile Apex Legends'te artar mı hiçbir fikrim yok ama GTA 5 ve PUBG'de FPS artışı yaşayacağınız kesin.

RAM'i kendin takarsan garanti dışı kalır büyük ihtimalle. Monster yetkili servisle konuşup cihaza RAM eklemek istediğini söyle. Onlar yapıyorsa kaç TL'den yaptıklarını sorabilirsin.

RAM'i kendin takarsan garanti dışı kalır büyük ihtimalle. Monster yetkili servisle konuşup cihaza RAM eklemek istediğini söyle. Onlar yapıyorsa kaç TL'den yaptıklarını sorabilirsin.
Yok Monster Notebook'da cihaz kapağı açıldığında garanti dışı kalmıyor, hatta SSD'nin NVMe olup olmadığını sorduğumda kendiniz bakabilirsiniz cihazın içine demişlerdi.

Geri
Yukarı