Monster Abra A5 V7.1 Düşük GPU Kullanımı

2 ay anca olmuştur.
Termal macun yenileme yap.
2 ay anca olmuştur.
Hocam online oyuna girip afterburner ile ısı değerini paylaş.
Senin çözüm basit dediklerimi uygula problem çözülür.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Atamyolundayız En basitinden Team Fortress 2 oynarken değerler bu şekilde oluyor. Tüm online oyunlarda GPU kullanımı bu şekilde kalıyor. %30 %50 arası gidip geliyor. Hatta GPU kullanımının %20'lere kadar düştüğü de oluyor. En çok GTA 5'te can sıkıcı oluyor. Çünkü fps ciddi derecede düşüyor. Bilgisayar kendini zorlamamakta ısrar ediyor gibi. Ne bileyim kolay kolay 70-75 dereceleri görmüyor ısı olarak. Sanki bilgisayar el freni çekik şekilde gitmeye çalışıyor gibime geliyor :)

tf2.jpg

Güncelleme :

Bilgisayarı dün Monster Kadıköy şubesine getirdim ve tüm bakımlarını yaptırdım. Macunlar yenilendi. Yine ekran kartı kullanımı çok düşük seviyelerde. Şuan Team Fortress 2'de 40 fps aldığımı bile görüyorum. Birçok arkadaş galiba benim yaşadığım bu sıkıntıyı yaşıyor. Onların konularını da inceliyorum fakat çözüm şuan görünmüyor.
Şuan %20 civarı ekran kartı kullanımı oluyor ve fps çok düşüyor. Bu kullanımları bilgisayar kendisi otomatik ayarlıyor demişlerdi bana, evet kısmen doğru ama bu kadar düşük performansta çalışması tamamen saçmalık. Çözemedikçe sinirleniyorum artık. Temiz bir format atıp ondan sonra bakacağım.

tf2 2.jpg

Güncelleme 2

Bilgisayara temiz format attım. Windows 10 1909 son sürümünü kurdum. Tüm sürücüleri kurdum. Fakat sorun yine düzelmedi. Yapabileceğim ne kaldı artık bilemiyorum.

Son düzenleme:
Yardım etmeye çalışan sorunu tam anlamamış. Aynı sorun bizim bilgisayarda da var. Onboard ve harici ekran kartı GPU1 ve GPU2 şeklinde birlikte çalışıyor. Onboard ekran kartını aygıt yöneticisinden devre dışı bıraksam da harici ekran kartı yine de düşük kalıyor. Bir türlü çözemedim sorunu.

Yardım etmeye çalışan sorunu tam anlamamış. Aynı sorun bizim bilgisayarda da var. Onboard ve harici ekran kartı GPU1 ve GPU2 şeklinde birlikte çalışıyor. Onboard ekran kartını aygıt yöneticisinden devre dışı bıraksam da harici ekran kartı yine de düşük kalıyor. Bir türlü çözemedim sorunu.

Geri
Yukarı