Monster Abra A5 V9.2.2 Takılma Sorunu

Lowint

Hectopat
Herkese merhaba. 3 gün önce V9.2.2 aldım. GTX 1050 Ti, i7 7700, 16GB RAM, 256GB SSD ve 1TB HDD mevcut. Aldığım gün masaüstünde donmalar yaptığını fark ettim. Aynı şekilde GOM Player'da dizi izlerken de garip görüntü hataları oluyordu. Daha sonra oyun testleri yaptığımda aşağıdaki gibi sonuçlar elde ettim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Düşük ya da yüksek grafik ayarı fark etmeksizin rastgele zamanlarda oyunlar donuyor. İlginç bir şekilde Overwatch, Doom ya da Fallout 4 gibi oyunlarda hiçbir sıkıntı ya da donma yok. Bilgisayar masaüstündeyken donmasa diğer oyunlarla ilgili bir sorun olduğunu düşünürdüm ama bu durumu saatlerce araştırdık ve farklı bir kaynaktan format atmak dahil birçok şey denedik. Windows SSD, oyunlar HDD'de kurulu. Hem SSD'yi hem HDD'yi biçimlendirdik. Ekran kartı sürücüsünü güncelledik. Virtual Memory değerlerini arttırdık. Windows'u yüksek performans moduna aldık. Sabit diski kapatmak için beklenecek süre ayarını iki kere hiçbir zaman yaptım ama bu ayar kendi kendine değişiyor. Farklı önerileri olan varsa lütfen yorum yapın. Eğer gün içinde çözemezsem Monster'la konuşup laptopu sıfır bir haliyle değiştirme talebinde bulunacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim aynı sorun bende de var çözebildin mi acaba?

CS ve DotA hala çok ufak takılmalar yapıyor ama sorunu kısmen çözdüm. Sorunun kaynağı dahili Intel ekran kartı. Bu bilgisayarda BIOS'dan Intel ekran kartı kapatılamadığı için(ya da ben bulamadım) Nvidia Denetim Masası'ndan halletmek gerekiyor. 3D Ayarların Yönetilmesi kısmından Tercih Edilen Grafik İşlemci seçeneğini Nvidia olarak değiştirmen gerekiyor. Fakat GOM Player gibi bazı programlar hala Intel ekran kartını kullanmaya devam edecek. Bu da bazı takılmalara yol açıyor. Bunun için de Internet'ten araştırma yapman lazım. Örneğin GOM Player için .exe dosyasının ismini değiştirip listeye elle eklemek gerekiyor. Şuan CSGO ve DotA hariç hiçbir oyunda sıkıntım yok. GTA 5 hiçbir takılma yapmadan çalışıyor.

Ayrıca laptopu yüksek performans moduna almayı unutma. Control Center uygulamasında da performans moduna alırsan iyi olur.

Aynı laptopa sahibiz güç seçeneklerinde hızlı başlatmayı aç seçeneğini kapalı konuma getirirsen anlık takılma sorunu azalıyor tamamen yok olmasada.

Merhaba bende de tam ayni ozellikli bilgisayar var ne olur yardimci olun bilgisayarim kendi kendine reset atmaya basladi normal kullanirken ve sicaklik değerleri normal halde daha sonra bi anda kapandi ve açılmıyor şuan ne yapsam acilmadi bilgisayar şarja takiyorum olmuyor pili cikarip denedim yine olmadi bu ne bicim bilgisayar aldigimdadir cok sorun yaşadim oyunlarda falan takiliyor bazen donuyor çok pişmanim keşke asus msi alsaydim paraya kıyıp? Yardimci olabilir misiniz

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı