Monster Abra A5 V9.2 Laptopa RAM Önerisi

A.S.V

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Monster Abra A5 V9.2 laptopa RAM almayı düşünüyorum. Siz değerli arkadaşlardan önerilerinizi bekliyorum.

Öncelikle laptopta 1x8 2400 MHz RAM mevcut. CL değerini bilmiyorum Max MHz 2400 olması lazım.

1-https://www.epey.com/bellek-ram/kingston-hyperx-impact-ddr4-hx424s14ib2-8.html#
2-Apacer Standard DDR4 (ES.16G2T.GFH) 16 GB 2400 MHz DDR4 Ram
3-Kingspec 8 GB DDR4 2400 MHz CL12 Notebook Ram Fiyatları ve Özellikleri
8 GB ve 16 GB arasında pek fiyat farkı olmaması kafamı karıştırdı seçtiğim ürünlerde. Markalar hakkında hiç bilgim yok. Şu an laptopdaki RAM'in markasınıda bilmiyorum. 16 GB'lık ürün - takılı 8 GB ile uyumsuzluk yapar mı sizce bazı konularda tavsiye edilmiyor. Ve en son bu CL değeri takılı olanla aynı olmak zorunda mı sıkıntı çıkması durumu var mıdır?
Herkese teşekkür ederim şimdiden.

11.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
8 GB almanızı öneririm Dual Channel olarak çalıştırırsınız. 16 GB alırsanız Single çalışır.
DDR4, 2400 MHz, 1.2V, CL 17. Bunları tercih ederseniz sorunlar minimuma iner.
Farklı CL alırsanız sistemden sisteme değişiklik gösterir kimisinde uyumsuz olur kimisi sıfır hata çalışır. Ama aynı bütçeye aynı CL değeri aynı MHz almak varken neden farklı alasınız ki?

Ayrıca şu konuya da bakınız;
Monster Abra A5 V9.2 RAM Yükseltme

Muhtemelen kullandığınız RAM M471A1K43CB1-CRC

Son düzenleme:
Arkadaşlar Monster Abra A5 V9.2 laptopa RAM almayı düşünüyorum. Siz değerli arkadaşlardan önerilerinizi bekliyorum.

Öncelikle laptopta 1x8 2400 MHz RAM mevcut. CL değerini bilmiyorum Max MHz 2400 olması lazım.

1-https://www.epey.com/bellek-ram/kingston-hyperx-impact-ddr4-hx424s14ib2-8.html#
2-Apacer Standard DDR4 (ES.16G2T.GFH) 16 GB 2400 MHz DDR4 Ram
3-Kingspec 8 GB DDR4 2400 MHz CL12 Notebook Ram Fiyatları ve Özellikleri
8 GB ve 16 GB arasında pek fiyat farkı olmaması kafamı karıştırdı seçtiğim ürünlerde. Markalar hakkında hiç bilgim yok. Şu an laptopdaki RAM'in markasınıda bilmiyorum. 16 GB'lık ürün - takılı 8 GB ile uyumsuzluk yapar mı sizce bazı konularda tavsiye edilmiyor. Ve en son bu CL değeri takılı olanla aynı olmak zorunda mı sıkıntı çıkması durumu var mıdır?
Herkese teşekkür ederim şimdiden.

Eki Görüntüle 893227
Laptoptan memnun musunuz? sorun çıkardı mı hiç?

8 GB almanızı öneririm Dual Channel olarak çalıştırırsınız. 16 GB alırsanız Single çalışır.
Farklı CL alırsanız sistemden sisteme değişiklik gösterir kimisinde uyumsuz olur kimisi sıfır hata çalışır. Ama aynı bütçeye aynı CL değeri aynı MHz almak varken neden farklı alasınız ki?

İçindeki ramler Bigboy yani samsung olabilir.

Adata yani düşük kalite spectek olabilir kingspec'te spectek kullanır.

Crucial yada Kingston çıkabilir.

Ayrıca şu konuya da bakınız;
Monster Abra A5 V9.2 RAM Yükseltme

Muhtemelen kullandığınız RAM M471A1K43CB1-CRC
CL değerinin düşük olması iyi degil mi hocam. Ama takılı olan ile aynı değere sahip olması gerektiğini bilmiyorumdum. Aynı değerlerde marka farklı olması sorun oluşturur mu peki?
Laptoptan memnun musunuz? sorun çıkardı mı hiç?
3 yıldır kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım

CL değerinin düşük olması iyi degil mi hocam. Ama takılı olan ile aynı değere sahip olması gerektiğini bilmiyordum. Aynı değerlerde marka farklı olması sorun oluşturur mu peki?
Takılı olan ile aynı değere sahip olması gerekli demedim ki. Tekrar söylüyorum farklı marka, farklı CL değerli de takarsın ama bir sistemde çok güzel hatasız çalışır, başka sistemde sürekli mavi ekran verir sorun açar durur. Elinizde imkan varken şuan ki RAM'a en benzeyen hatta mümkünse aynısını takmanız performans açısından ve uyumsuzluğu en düşüğe çekmek açısından bir tedbir. Bence bu şekilde kullanılmalı.
CL değerinde "DDR4 anakarta DDR3 takamazsın." gibi kesin kurallar yok yani.

Son düzenleme:
Takılı olan ile aynı değere sahip olması gerekli demedim ki. Tekrar söylüyorum farklı marka, farklı CL değerli de takarsın ama bir sistemde çok güzel hatasız çalışır, başka sistemde sürekli mavi ekran verir sorun açar durur. Elinizde imkan varken şuan ki RAM'a en benzeyen hatta mümkünse aynısını takmanız performans açısından ve uyumsuzluğu en düşüğe çekmek açısından bir tedbir. Bence bu şekilde kullanılmalı.
CL değerinde "DDR4 anakarta DDR3 takamazsın." gibi kesin kurallar yok yani.
Kral laptopun içini açtım dediğinin ram çıktı (M471A1K43CB1-CRC) lakin bu ram şuan hiçbir yerde satışı yok.

Geri
Yukarı