Monster Abra A7 9.2.1 PUBG Twitch Yayını Sorunu

salo35

Decapat
Merhaba arkadaşlar, forumda yeniyim. Sizlere bir sorum var, ihtiyacımdan dolayı gaming laptop aldım. Özelliklerini yazacağım, olay şu. Twitch'de yayın açtığım zaman PUBG kasıyor. Acaba problemin sebebi nedir, sizlere sormak istedim. Bilgisayarımın özellikleri:

MONSTER ABRA A7 V9.2.1 Gaming Laptop
Intel Coffee Lake Core i7-8750H.
4GB GDDR5 Nvidia GTX1050Ti 128 Bit.
17.3" FHD 1920x1080 Mat LED Ekran.
8GB (1x8GB) DDR4 2666MHz.
XPG 256GB M.2 Sata PCIe 3.0 x2 (Okuma: 1000 MB/s - Yazma: 800 MB/s) +++ 1TB Seagate Barracuda Pro 7200RPM HDD SATA-3 7mm 128MB

Şimdiden verilen her cevap için sizlere teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yayın açmadığım zaman normal kullanımda oyuna girmeden önce fps 80-120 arası oyun içinde 60-80.
Dostum gayet normal o rakamlar bir laptop işlemcisi sonuçta. Hem render yapıp hem oyun oynayınca doğal olarak performans düşüşleri olacaktır.

Yayın açmadığım zaman normal kullanımda oyuna girmeden önce fps 80-120 arası oyun içinde 60-80.
Aynı anda yayın ve oyun oynamak için 8 GB RAM yetersiz kalıyor birinci sorun bu 2. sorun yayın kalitesini ne kadar yüksek veriyorsunuz onu düşürmeyi denediniz mi? 3. sorun yayını ekran kartına yükleyerek mi yoksa işlemciye yükleyerek mi yapıyorsunuz.

Twitch Üzerinden Yayın Nasıl Yapılır? - Technopat bunu inceleyebilirsiniz.

Evet 8 GB RAM yetersiz kalıyor üstadım ve yayını ekran kartımı yoksa işlemciye mi yüklüyorum onu bilmiyorum obs otomatik ayar yaptı 3500 de vermedim yayını ilk 2500 sonra 2200 vermiştim

Teşekkürler üstadım
ekran kartı ile denedim daha çok fps düştü ve kastı hocam galiba pubg için yetersiz
Intel Coffee Lake Core i7-8750H. 2.3 ama turbo boost olunca 4.1 oluyormuş nasıl 4.1 yapıcam öyle belki yayın yapabilirim ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı