Monster Abra A7 v11.2 alınır mı?

Bloodshot

Centipat
Abra A7 v11.2 17, 3" oyun bilgisayarı
  • Intel comet lake Core i7-10750H.
  • 4 GB GDDR6 NVIDIA GTX1650 refresh (2020 sürümü)
  • 17, 3" FHD 1920X1080 120Hz IPS mat LED ekran.
  • 8 GB (1x8GB) Samsung DDR4 2933MHz.
  • 256 GB Samsung PM991 M.2 SSD.
  • FreeDOS (işletim sistemi bulunmamaktadır)
Fiyatı biraz yüksek ama şu an alınacak en iyi laptop sanırım. Bir kaç sorum olacak şimdi FreeDOS yazıyor yani işletim sistemsiz geliyor ya PC kutudan da Monster flash çıkıyor onunla Windows 10 kuruluyor mu? Şarj girişi arkada olunca kablo ucu ve kablo da ısınma oluyor mu? Bazıları oluyor falan demiş videolarda ömrü kısalıyor falan bu konu ciddi anlamda önemli deneyimi olan bahsederse sevinirim. 4 fanlı soğutma olması ne kadar yarar sağlıyor yani aman aman bir fark yaratıyor mu Abra A5'den mesela o konuda kıyaslama nasıl?
Wi-Fi alıcısı nasıl yani ne kadar mesafeye kadar destekliyor ?

Son düzenleme:
USB ile Windows10 kuramazsın o USB'de sadece sürücüler var. Farklı bir USB ile kurman gerekiyor.
Arkada olması çok bir şey farketmez o kablo her türlü ısınıyor ama sorun teşkil etmez.
Soğutma olarak bir kere ısınmayan laptop yok. O düşünceyi kafadan çıkarmak lazım A7'lerin kasası A5'den büyük olduğu için her halükarda hava sirkülasyonu daha iyi olacağından daha iyi soğutur ayrıca bu laptoplar eski Abra serisi ile karıştırmamak lazım. Herhangi bir sıkıntıları yok geliştirilmiş sürümler.

Lakin. Bu fiyata bu laptop en iyi gibi gözükse de alınmaz. Şuan bilgisayar piyasası çok kötü durumda 1000TL ucuza 1060'lı laptop almıştık. Bence şu virüs muhabbeti durulana kadar kimse bilgisayar almamalı.

İçinde çıkan flaş belleğe Windows 10 kuruluyor evet. Kablo sorusuna gelirsek benim tahminim şarj girişini oraya koyduklarına göre kablonun dış yapısını illa ki sıcaklığı hesap edip ona göre ayarlamışlardır diye düşünüyorum. Koskoca Monster hocam :)

İçinde çıkan flaş belleğe Windows 10 kuruluyor evet. Kablo sorusuna gelirsek benim tahminim şarj girişini oraya koyduklarına göre kablonun dış yapısını illa ki sıcaklığı hesap edip ona göre ayarlamışlardır diye düşünüyorum. Koskoca Monster hocam :)
USB'de Win10 yok. Semaya doğru işletim sistemi duası ederek mi Win10 boot ettiniz acaba?

USB ile Windows10 kuramazsın o USB'de sadece sürücüler var. Farklı bir USB ile kurman gerekiyor.
Arkada olması çok bir şey fark etmez o kablo her türlü ısınıyor ama sorun teşkil etmez.
Soğutma olarak bir kere ısınmayan laptop yok. O düşünceyi kafadan çıkarmak lazım A7'lerin kasası A5'den büyük olduğu için her halükarda hava sirkülasyonu daha iyi olacağından daha iyi soğutur ayrıca bu laptoplar eski Abra serisi ile karıştırmamak lazım. Herhangi bir sıkıntıları yok geliştirilmiş sürümler.

Lakin. Bu fiyata bu laptop en iyi gibi gözükse de alınmaz. Şu an bilgisayar piyasası çok kötü durumda 1000TL ucuza 1060'lı laptop almıştık. Bence şu virüs muhabbeti durulana kadar kimse bilgisayar almamalı. Isınma konusu hava çıkışı arkada olduğundan direkt kabloya eritme gibi durumu falan diyordu da bir videofa.

Hocam işte bu dolar düşecek diye bekliyoruz ama gün geçtikçe artıyor 1000TL falan daha ucuz olması lazım aslında gereken oda maalesef. Isınma konusu hava çıkışı arkada olduğundan direk kabloya eritme gibi durumu falan diyordu da bir videoda.
Arkadaş içinden çıkan USB'ye Windows 10 kuruluyor mu demiş. Bende evet kurulur dedim bilip bilmeden konuşmayın. USB'de Windows 10 olduğunu nereden çıkardınız ki?

Yok hocam onunla kuruluyor mu demek istedim.

Arkadaş içinden çıkan USB'ye Windows 10 kuruluyor mu demiş.

Öyle dememiş güzel kardeşim tekrar oku istersen. Tüm paragrafı okuyunca bu işlere tam hakim olmadığı anlaşılıyor arkadaşın orada sorduğu içinden çıkan USB ile direk Win10 kurabilir miyim. Al bak;

PC kutudan da Monster flash çıkıyor onunla Windows 10 kuruluyor mu?

USB'ye kuruluyor mu dememiş USB'den kuruluyor mu demiş. Senin yazdığını uygulasa güzelim USB'yi bozup Win10 USB si yapacak belki yapamayacak. Yardım edeyim derken yanlış yönlendiriyorsunuz.

@Bloodshot Sen o USB ye işletim sistemi kurma yine kardeşim. Ayrı bir USB kullan o USB'de sürücüler var yarın öbürgün internetin gider bir şey olur elinde hazır bulunsun. Adamlar tüm sürücüleri toplamış bir daha uğraşma diye. Tavsiyem USB yi bozma, en yukarıda da yazdığım gibi ayrı USB den kur.

Öyle dememiş güzel kardeşim tekrar oku istersen. Tüm paragrafı okuyunca bu işlere tam hakim olmadığı anlaşılıyor arkadaşın orada sorduğu içinden çıkan USB ile direkt Win10 kurabilir miyim? Al bak;

USB'ye kuruluyor mu dememiş USB'den kuruluyor mu demiş. Senin yazdığını uygulasa güzelim USB'yi bozup Win10 USB'si yapacak belki yapamayacak. Yardım edeyim derken yanlış yönlendiriyorsunuz.

@Bloodshot sen o USB'ye işletim sistemi kurma yine kardeşim. Ayrı bir USB kullan o USB'de sürücüler var yarın öbürgün internetin gider bir şey olur elinde hazır bulunsun. Adamlar tüm sürücüleri toplamış bir daha uğraşma diye. Tavsiyem USB'yi bozma, en yukarıda da yazdığım gibi ayrı USB'den kur.

Ben biçimlendirme sonrası kurabilir miyim anladım hocam kusura bakmayın o zaman. Direkt olarak yapamaz haliyle içinde sürücüler var dediniz çünkü.

Öyle dememiş güzel kardeşim tekrar oku istersen. Tüm paragrafı okuyunca bu işlere tam hakim olmadığı anlaşılıyor arkadaşın orada sorduğu içinden çıkan USB ile direkt Win10 kurabilir miyim? Al bak;

USB'ye kuruluyor mu dememiş USB'den kuruluyor mu demiş. Senin yazdığını uygulasa güzelim USB'yi bozup Win10 USB'si yapacak belki yapamayacak. Yardım edeyim derken yanlış yönlendiriyorsunuz.

@Bloodshot Sen o USB'ye işletim sistemi kurma yine kardeşim. Ayrı bir USB kullan o USB'de sürücüler var yarın öbürgün internetin gider bir şey olur elinde hazır bulunsun. Adamlar tüm sürücüleri toplamış bir daha uğraşma diye. Tavsiyem USB'yi bozma, en yukarıda da yazdığım gibi ayrı USB'den kur.

Merak ettiğim onunla kurulup kurulmaması kendimiz atacağız başka bir USB ile sağ ol hocam.
Ya YouTube'da kendi Monster USB ile kuruyordu

Ben biçimlendirme sonrası kurabilir miyim anladım hocam kusura bakmayın o zaman. Direkt olarak yapamaz haliyle içinde sürücüler var dediniz çünkü.

Ya YouTube'da kendi USB'si ile kuruyordu da acaba o USB bu kutudakiyle aynı mı diye sormak istedim.

Bak şöyle söyleyeyim. Önce USB'nin içine Win10 yüklüyorsun, sonra kuruyorsun bu sitedeki kurulum rehberi burada. Bu şekilde USB ye yazabilirsin. Monster Youtube sayfasında farklı USB ile kuruyor, kutunu içinden çıkan USB ile kurmuyor. O USB ile sürücüleri kuruyor. Sürücüleri kurduğu video bu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı