Monster Abra A7 V11 vs Abra A5 V15

ismail_bayr

Centipat
Monster'ın Abra serilerine bakıyorum A5 ve A7 var ikisi arasındaki farkı bilmiyorum mesela benim şu an için almaya olumlu baktığım modeli.
Bir de bununla aynı özelliklerde A7 olanın 17, 3 inc sadece farkı bu modeli yani.
A5 ve A7 arasındaki diğer farklar nedir?
Bunların alt modellerine de baktım anakartı i5 olanlar yani i7 olanla arasında ne kadar fark vardır?
Ben öyle fazla bilgisayar bağımlısı birisi değilim yani bu ara çalışıyorum üniversiteye gidemediğimiz için ama işten çıkınca ve üniye gidince hem vakit geçsin dizi film izliyim ama aldığım bilgisayarda beni 4-5 sene idare etsin yani ben bu bilgisayarı aldığımda da oynayacak olduğum oyunlar; Skyrim, GTA 5, PUBG, Mount&Blade gibi oyunlar.
Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlar için teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Monster'ın Abra serilerine bakıyorum A5 ve A7 var ikisi arasındaki farkı bilmiyorum mesela benim şu an için almaya olumlu baktığım modeli.
Bir de bununla aynı özelliklerde A7 olanın 17, 3 inc sadece farkı bu modeli yani.
500 lira fark için değer mi? Ve A5 ve A7 arasındaki diğer farklar nedir?
Bunların alt modellerine de baktım anakartı i5 olanlar yani i7 olanla arasında ne kadar fark vardır?
Ben öyle fazla bilgisayar bağımlısı birisi değilim yani bu ara çalışıyorum üniversiteye gidemediğimiz için ama işten çıkınca ve üniye gidince hem vakit geçsin dizi film izliyim ama aldığım bilgisayarda beni 4-5 sene idare etsin yani ben bu bilgisayarı aldığımda da oynayacak olduğum oyunlar; Skyrim, GTA 5, PUBG, Mount&Blade gibi oyunlar.

Film izliyorsanız 500 TL farka değer.

Aradaki tek fark A7 modelinin ekranının A5 modelinden daha büyük olması. Ekranın büyük olması oyun ve film için daha iyi, bu yüzden 500 TL farka değer olduğunu düşünüyorum. Ekranın büyük olmasının tek olumsuz yanı daha büyük ve daha ağır olduğu için taşımasının A5 modeline göre daha zor olması. Fakat her gün bilgisayarı oradan oraya taşımıyorsanız kesinlikle A7 modelini almanızı öneririm.

Ben de aynı ikilemde kalıp 15.6 inç olanı tercih etmiştim. Pil, touchPad ve soğutucu çıkışları farklı.
Adaptörü ile birlikte arada yarım kilodan fazla fark var ve tasarım olarak da 15.6 inç olan daha çok iş için 17.3 inç olan daha çok oyun oynamak için gibi duruyor.

Eğer ki cihazı taşıyacak isen 15.6 inç olanı sadece ev içinde kullanacak isen 17.3 seçmeni tavsiye ederim.

A5 ve A7 arasındaki diğer farklar nedir?

Büyük ekran var ama daha ağır ve kalın bir de 4 hava çıkışı var yani biraz hantal olur ama.

17,3 inç üniversite için sıkıntı olabilir bir de staj için geziler vb. ağır gelir yani.

Bu kasası çok daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı