Çözüldü Monster Abra A7 v12.2 BIOS nasıl güncellenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

393654

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar, Monster'a mail atıp güncel BIOS dosyasını istedim ve verdiler. BIOS dosyaları elimde ama nasıl kuracağım hakkında en ufak bir bilgim yok. Yardımcı olabilir misiniz? BIOS dosyalarını aşağıda paylaştım.

Not: Paylaştığım link Monster'ın paylaştığı linkin aynısıdır.
@Recep Baltaş
Yok mu yardımcı olabilecek birisi?

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam, şu an PC'de olmadığım için RAR klasörünü göremiyorum ama @mustib67 Abra v17. 2'nin nasıl BIOS güncellenir rehberi çekmişti onun hesabından bulabilirsiniz, benzer şeyler yapılıyordur.

1642827707126.png

Bu dosyayı yönetici olarak çalıştırın. Daha sonra benim rehberimdeki adımları uygulayabilirsiniz. Teşekkürler.
Merhabalar, Monster'a mail atıp güncel BIOS dosyasını istedim ve verdiler. BIOS dosyaları elimde ama nasıl kuracağım hakkında en ufak bir bilgim yok. Yardımcı olabilir misiniz? BIOS dosyalarını aşağıda paylaştım.

Not: Paylaştığım link Monster'ın paylaştığı linkin aynısıdır.
@Recep Baltaş
Yok mu yardımcı olabilecek birisi?

Hocam attığınız RAR klasörü dışarı çıkartın ve Exe'yi açtığınızda kendisinin kurması lazım ama daha detaylı bilgiyi @mustib67 hocamdan öğrenebilirsiniz. Abra v17.2 için BIOS güncellemesi rehberi hazırlamıştı

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam attığınız RAR klasörü dışarı çıkartın ve Exe'yi açtığınızda kendisinin kurması lazım ama daha detaylı bilgiyi @mustib67 hocamdan öğrenebilirsiniz. Abra v17.2 için BIOS güncellemesi rehberi hazırlamıştı
Hocam bahsettiğiniz .exe'yi anlayamadım, çok fazla .exe var. Ama sanırım açmam gereken dosya "TFB1711.exe".

Hocam bahsettiğiniz .exe'yi anlayamadım, çok fazla .exe var. Ama sanırım açmam gereken dosya "TFB1711.exe".

Hocam, şu an PC'de olmadığım için RAR klasörünü göremiyorum ama @mustib67 Abra v17. 2'nin nasıl BIOS güncellenir rehberi çekmişti onun hesabından bulabilirsiniz, benzer şeyler yapılıyordur.

1642827707126.png

Bu dosyayı yönetici olarak çalıştırın. Daha sonra benim rehberimdeki adımları uygulayabilirsiniz. Teşekkürler.

Çözüm
@mustib67 Hocam BIOS'u kurdum ama kurmadan önce ekran kartı 50W, işlemci 20-30W çekiyordu. Şimdi işlemci 50W ekran kartı 15-20W çekiyor. Değerleri eski haline getirmenin bir yolunu biliyor musunuz?

@393654 konuyu görmüş olsam güncellemeyin diyecektim. Geçmiş olsun. Downgrade önerilen bir işlem değildir. Riskleri mevcut.
Hocam downgrade'in ne olduğu bilmiyorum Google'da arattım ve eski sürüme geçiş anlamına geliyormuş. Ben eski sürüme geçmedim, en yeni sürüm BIOS'u yükledim. Önceki BIOS'um eski sürümdü.

@mustib67 Hocam BIOS'u kurdum ama kurmadan önce ekran kartı 50W, işlemci 20-30W çekiyordu. Şimdi işlemci 50W ekran kartı 15-20W çekiyor. Değerleri eski haline getirmenin bir yolunu biliyor musunuz?

Hocam kullandığınız cihazın modeli ne?
Bende de aksine işlemci watt bayağı arttı
Eskiden 15-20W
Şimdi 30-40W arası oldu.
Ayarlarda yüksek performans almaya denediniz mi?
@442133 hocam neden düşündürücü emojisi attınız?

Son düzenleme:
Hocam kullandığınız cihazın modeli ne?
Bende de aksine işlemci watt bayağı arttı
Eskiden 15-20W
Şimdi 30-40W arası oldu.
Ayarlarda yüksek performans almaya denediniz mi?
Abra A7 v12.2 kullanıyorum, CS:GO'da falan ekran kartı 15-20W çekiyor, GTA V girdim eski değerler oldu, ekran kartı 40-50, işlemci 10-20W çekiyor. FPS ve ekran kartı kullanımında hiçbir fark yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı