Monster Abra A7 v12.2 PUBG kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10
Hocam FPS tamamen aynı, ekran kartı kullanımı %50-60 olmuş ama ekran kartı normalde 60W çekerken şimdi 15-20W çekiyor. (Normalde derken çok önceden başka bir oyunda tam yükte test etmiştim). Birde başka oyunda deneyeyim.
Acaba limitleme mi var? V-sync açık olabilr mi? Dikey Senkronizasyon diye de geçer.
FPS limiti de koymuş olabilirsiniz yanlışlıkla.

Acaba limitleme mi var? V-sync açık olabilr mi? Dikey Senkronizasyon diye de geçer.
Yok hocam o kapalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu çekerken gözüme birkaç ayar çarptı. "Maximum kare hızı" gibi, onlara ellemeli miyim sizce?
Acaba şu Nvidia ayarlarını mı kurcalasam...

Yok hocam o kapalı.

Acaba şu Nvidia ayarlarını mı kurcalasam...
NVIDIA PhysX motoru ayarlarını değiştirmişsin.

Tavsiyem şöyle:
3 adet sekme var ya. En üsttekini Varsayılana geri döndür'e bas.
Ortadakine de bas.
NVIDIA PhysX'i de varsayılana döndür. Sorunun NVIDIA PhysX olabilir. Ben de yaşadım zamanında. Bug'dan dolayıydı. Hepsini varsayılana döndürdükten sonra sistemi kapat. Ardından yeniden aç. Sonrasında ThrottleStop ayarlarını yap. Ardından da oyuna gir hocam.

Bu arada ThrottleStop ayarlarını kaydetmediysen sistemi kapatmadan önce şu yöntemi izle:
FIVR sekmesinde ekranın sağ en alt köşesinde 3 seçenekli kutudan en alttakini seç. Apply'a bas.
Ardından ThrottleStop ana ekranına git. Turn On'a bas. Save'e bas. Sonra dediğim yerden devam et.

NVIDIA PhysX motoru ayarlarını değiştirmişsin.

Tavsiyem şöyle:
3 adet sekme var ya. En üsttekini Varsayılana geri döndür'e bas.
Ortadakine de bas.
NVIDIA PhysX'i de varsayılana döndür. Sorunun NVIDIA PhysX olabilir. Ben de yaşadım zamanında. Bug'dan dolayıydı. Hepsini varsayılana döndürdükten sonra sistemi kapat. Ardından yeniden aç. Sonrasında ThrottleStop ayarlarını yap. Ardından da oyuna gir hocam.

Bu arada ThrottleStop ayarlarını kaydetmediysen sistemi kapatmadan önce şu yöntemi izle:
FIVR sekmesinde ekranın sağ en alt köşesinde 3 seçenekli kutudan en alttakini seç. Apply'a bas.
Ardından ThrottleStop ana ekranına git. Turn On'a bas. Save'e bas. Sonra dediğim yerden devam et.
Hocam dediklerinizi yaptım ama bir sıkıntı var, bilgisayar boştayken 5-6 saniye 70 derece oluyor sonra 2 saniyeliğine 50'ye düşüyor. Sonra tekrar 70 oluyor. Ben en iyisi ThrottleStop ayarlarını da varsayılana sıfırlayayım, varsa BIOS güncellemesi yapayım.

Hocam dediklerinizi yaptım ama bir sıkıntı var, bilgisayar boştayken 5-6 saniye 70 derece oluyor sonra 2 saniyeliğine 50'ye düşüyor. Sonra tekrar 70 oluyor. Ben en iyisi ThrottleStop ayarlarını da varsayılana sıfırlayayım, varsa BIOS güncellemesi yapayım.
Bunlar normal maalesef. Sisteminiz önceden çok kısıtlıydı bu yüzden hep stabildi sıcaklıkları.
Tabi siz nasıl isterseniz.
Bu arada 50W limit koymuştuk. Doğrusu bu kadar da dalgalanmamalı. Farklı bir program anlık yük oluşturuyor olabilir. System gibi.

Rica ederim. Ama farklı bir durum sözkonusu olabilir. Valorant gibi oyunlarda da test edin. Bu arada dediğim şeyleri de deneyin.
Hocam aklıma bir fikir geldi, işlemciye yaptığımız gibi benzer işlemleri ekran kartına yapar ve ekran kartının çektiği Watt'ı arttırırsak belki FPS artabilir. Bunu yapmak mümkün mü?

Hocam aklıma bir fikir geldi, işlemciye yaptığımız gibi benzer işlemleri ekran kartına yapar ve ekran kartının çektiği Watt'ı arttırırsak belki FPS artabilir. Bunu yapmak mümkün mü?
Hayır, NVIDIA kartlar çok stabil birimlerdir. En fazla düşük voltaj sebebiyle kısılma ve drop oluşabilir. Bu da inanın düşük frekans olarak yansır ama sizde bir sorun görünmüyor.

MSI Afterburner ile bence değerlerinizi izleyin hocam.

Geri
Yukarı