Monster Abra A7 v12.2 vs. Casper Excalibur g770.9300-8UH0X

alperengalip

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Çok arada kaldım, genellikle (teknofest, tübitak vs.) yarışmalarda, robotik festivallerde yapacağımız projeyi önceden scrap mechanic adlı oyunda yapıyoruz daha sonra gerçeğe dönüştürüyoruz. Tabi bunları yaparken aynı zamanda arka planda sürekli olarak arduinoıde, Raspberry/Orange Pi SSH bağlantı ekranları açık kalacak. Yani hem arka planda güç gerektiren uygulamarı açık tutabilecek hem de yüksek grafik gerektiren işleri yapabilecek bir sisteme ihtiyacım var bu iki noteebook arasında kalmamın sebebi sisteminin idare edebilecek düzeyde olması. İki notebookunda özelleştirilebildiğini biliyorum sistemler şu şekilde.
Casper Excalibur G770:
İşlemci: i5 9300H.
RAM: 16 GB DDR4 2933MHz.
Grafik: GTX 1650 4 GB.
Ekran:15.6" mat IPS ekran.
Fiyat: 6999TL fiyat: 7299TL.

Monster Abra A7 v12.2:
İşlemci: i510300H.
RAM: 8 GB DDR4 2933MHz.
Grafik: GTX 1650 Ti GB.
Ekran: 17" mat IPS ekran.

Arada kalmamın en büyük sebebi Abra notebook da RAM arttırma 300TL daha istiyor ve içerisinde sadece boyundan askılı çanta seçeneği var, Excalibur'da ise sırt çantası seçeneği var 300TL daha ucuza geliyor, ikisi de ömür boyu fan bakım garantisi veriyor. Ekran kartı birinde 1650 Ti, birinde 1650, işlemci birinde 10. nesil birinde 9.nesil hangisini almalıyım?
(Baştaki bilgiyi nasıl bir sistem daha iyi idare edecekse o bilgisayarı almak istiyorum. Excalibur PC'nin NVMe desteği bulunuyor.)

Abra A7 v12.2 nin hem işlemcisi daha iyi hem de ekran kartı daha iyi. Ram önemli bir konu değil. Ayrıca Monster da sırt çantası hediye ediyor. Casper'ın ekranı 15.6 inç 60 Hz. Oysa ki rakibinin 17.3 inç ve 120 Hz. Düşünmeye pek gerek yok bence. Tabi tercih sizin.

Geri
Yukarı