Monster Abra A7 v12.4 anlık FPS düşmesi

yusufahri7

Femtopat
Daha fazla  
Oyunlarda anlık 1-2 saniyelik FPS düşmesi yaşıyorum. Başta neyse desem de can sıkmaya başladı. FPS düştükten sonra mouse falan da tam kullanılıyor gibi olmuyor. Nasıl anlatabilirim bunu bilmiyorum. NVIDIA ekran kartım olsun sürücülerim olsun (sürücüleri CMD kısmından winget upgrade all şeklinde yapıyorum) güncel durumda. Düşüş 1-2 saniye oluyor daha sonra hiçbir şey olmamış gibi devam ediyor. Kullanım süresiyle de alakalı değil. 30 dakikada da yapıyor 3-4 saatte de. Sebebini bir türlü anlamadım, bulamadım. BF1 gibi, Valorant gibi oyunlar oynuyorum, düşük ayarlarda gerçekleşiyor bu FPS düşmeleri. Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistem:
NVIDIA GTX 1650 Ti.
Intel i5 işlemci.
512 GB SSD (460 GB dolu)
32 GB RAM.

Oyunlarda anlık 1-2 saniyelik FPS düşmesi yaşıyorum. Başta neyse desem de can sıkmaya başladı. FPS düştükten sonra mouse falan da tam kullanılıyor gibi olmuyor. Nasıl anlatabilirim bunu bilmiyorum. NVIDIA ekran kartım olsun sürücülerim olsun (sürücüleri CMD kısmından winget upgrade all şeklinde yapıyorum) güncel durumda. Düşüş 1-2 saniye oluyor daha sonra hiçbir şey olmamış gibi devam ediyor. Kullanım süresiyle de alakalı değil. 30 dakikada da yapıyor 3-4 saatte de. Sebebini bir türlü anlamadım, bulamadım. BF1 gibi, Valorant gibi oyunlar oynuyorum, düşük ayarlarda gerçekleşiyor bu FPS düşmeleri. Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistem:
NVIDIA GTX 1650 Ti.
Intel i5 işlemci.
512 GB SSD (460 GB dolu)
32 GB RAM.
CPU-Z ve AIDA 64 indirin sıcaklık testi yapıp sonucu paylaşın, ayrıca bilgisayar kaç senelik ?

Prize takılı mı oynuyorsunuz? Sıcaklık değerleri nedir?

Evet, prize takılı oynuyorum. Termal macunlarımı 6-7 ay önce değiştirmiştim. Değiştirmem gerektiğini düşünüyorum. Şu anda sıcaklık değerlerim 3-4 saatte maximum 85 derece falan oluyor. CPU sıcaklığım GPU sıcaklığıma göre 5-6 derece daha yüksek oluyor.

Evet, prize takılı oynuyorum. Termal macunlarımı 6-7 ay önce değiştirmiştim. Değiştirmem gerektiğini düşünüyorum. Şu anda sıcaklık değerlerim 3-4 saatte maximum 85 derece falan oluyor. CPU sıcaklığım GPU sıcaklığıma göre 5-6 derece daha yüksek oluyor.

Tekrar bakıma göndermenizde fayda var. Bu arada aynı problem bende de var macunları yenilettikten sonra FPSinizde bir artış oldu mu?

CPU-Z ve AIDA 64 indirin sıcaklık testi yapıp sonucu paylaşın, ayrıca bilgisayar kaç senelik ?
Bahsettiğiniz programları indirdim ancak nasıl test yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Tekrar bakıma göndermenizde fayda var. Bu arada aynı problem bende de var macunları yenilettikten sonra fpsinizde bir artış oldu mu?

Bilgisayarı bir arkadaşımdan satın aldım yaklaşık 1 yıl kadar falan önce. Fiyat olarak çok cazip yaklaşmıştı. Aldıktan sonra macun değişimi yaptığımda FPS ve ısınma açısından işe yarar bir işlem oldu. Ancak işlemi yaptırırken 'ne zamana kadar götürür abi' sorusuna '1 yıla yakın götürür' cevabı aldım. Sorun tam olarak bu mu emin değilim.

Programları çalıştırın. CPU-Z'de bench kısmına, AIDA'da aşağıddaki fotoğrafta bulunan simgeye tıklayın. CPU-Z'de bench yerindeki stress CPU'ya basın ve değerleri gözlemleyin.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    8 KB · Görüntüleme: 6
Programları çalıştırın. CPU-Z'de bench kısmına, AIDA'da aşağıddaki fotoğrafta bulunan simgeye tıklayın. CPU-Z'de bench yerindeki stress CPU'ya basın ve değerleri gözlemleyin.

Testi şu an yapıyorum erkan fotoğraf olarak ileteceğim. Kendisi sonlanacak mı yoksa ben belli bir süre çalıştıracak mıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı