Monster Abra A7 V14.6.4 Nasıldır?

asakura44

Hectopat
Selam herkese. 17.3 inç boyutlu bir laptop bakıyorum. Harici monitör veya 16, 16.1 boyutlarında bir cihaz kesinlikle istemiyorum. 17.3 olması şart, bu yüzden 35 bin fiyat bandında Monster'ın bu modelinden başka alternatifim kalmıyor. Seri numarasından anladığım kadarıyla kasa modeli eski kasalarına göre daha güncel. Fikir alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gereksiz pahalı, aynı fiyata 4060 Nitro'ya bakabilirsin.

Kasa iyi fakat bu fiyata 4050 almak hiç mantıklı değil.

Öncellikle işlemcisi gayet güzel ekran kartı 4060 olsaydi tadından yenmezdi çoğu kişi diyecektir ki Monster alma pişman olursun gibi sen onlara bakma Abra serilerinin bazi modelleri kötü ama Tulpar serisi gayet güzel ne icin kullanıcaksin ona göre işlemci ekran kartı gibi bileşenleri seçelim.

Bu arada Monster'in işlemci ve ekran kartı limit i yok ASUS Acer MSI gibi ayni bileşenlere sahip bir laptoptan daha iyi performans verir belki 1 2 derece fazla olur ama FPS, performans daha fazla olur.

Bir Monster kullanıcısı olarak söylüyorum. Monster almayın. Teknik servise işiniz düştüğünde oradaki çalışanlar bu cihazları yeterince iyi bilmiyorlar. Başıma gelen bir sorunu yazmak istiyorum. Sonrasında siz karar verin.

Üniversitede kütüphaneden sınıfa giderken Monster Tulpar 21.4 modelini kapak kapatıp çantama koydum. Bunu normalde yapmam ama unuttum. Ve çantada çalışan aşırı ısınmış cihazım ertesi gün ekranı yandı. Sonra değişim için verdim. Ekran değişti fakat artık Windows etkinleştir hatası verip duruyor ve ayarlara giremiyorum. Sonradan kendim çözdüm sorunu. Meger mining virüsü bulaştırmış Monster bana. Bunu anlayana kadar 8 defa format attım. OEM lisansım var diye sorunu çözemeyeceklerini söylediler. Bende Windows satın alacağımı ama sorun farklı ise iade edeceğimi söyledim. Dediğim gibi de oldu. Sattıkları yeni Windows lisansında da evde aynısı oldu. Çünkü virüslerini evdeki depolama birimimede bulaştırmıştım. En son Kaspersky satın alarak tüm arşivimi temizledim bu hatadan kurtuldum. Ama hal aanlam veremediğim hatalar var. Mesela bu bilgisayarla yükleme diski yazmak istediğimde bozuk yazıyor. Asla çalışan bir disk yazamıyorum. Başka makinelerde aynı şekilde Rufus ve ISO ile yapabilirken. Benim cihazımda sorun var. Bir diğer konu cihazımdaki THX driver ı. Sitesinde Windows 10 dirver ı var onu Windows 11'de kullanmak için kuruyorum. Ses artışı oluyor. Fakat herhangi bir jak takıp ( kulaklık vs) ses defoult oluyor sanki hiç THX driver ı kurmamışım gibi. Bununda çözümü yok. Driver ı kaldırıp kurarsanız o an düzeliyor ama sonra yine aynı. Güç kontrol Center uygulaması 11 ile yine sıkıntılı. Bunun gibi sıkıntılar çokça çıakcak ve sizi bunaltacak. Cihazınız hiç teknik servislik olmazsa sıkıntısız ilerliyor ama herhangi bir bakım gördüğünde (6 aylık genel bakım hariç onda hiç sorun yaşamadım) sıkıntılar başlıyor.
BIOS çok eski bir sistem artık çok daha kaliteli BIOS'lar var.

Teknik servisi Türkiye'deki en iyilerden, cihazları macun degisimi yapılınca kat ve kat daha iyi çalışıyor aynı özellijlere sahip farklı markaların cihazlarından.

Bu arada Monster'in işlemci ve ekran kartı limit i yok ASUS Acer MSI gibi ayni bileşenlere sahip bir laptoptan daha iyi performans verir belki 1 2 derece fazla olur ama FPS, performans daha fazla olur.
40w 80 derece victus var aynı fiyatta, bu cihaz 60w 80 derece olur macun degisimi sonrası.

Teknik servisi Türkiye'deki en iyilerden, cihazları macun degisimi yapılınca kat ve kat daha iyi çalışıyor aynı özellijlere sahip farklı markaların cihazlarından.

40W 80 derece Victus var aynı fiyatta, bu cihaz 60W 80 derece olur macun degisimi sonrası.

Hocam zaten Monster iyi bir marka sadece bazilarina kötü sevis elemanı kullanıcı hatalarını mosnterin hatası gibi gösteriliyor ve sorunlar ortaya çıkıyor sonra markayi boş yere kötüleniyor. bu arada söylediklerim bu yukarıdaki arkadaş ile alakalı yoktur

Geri
Yukarı