Monster Abra A7 v6.4 BIOS güncellemesi nasıl yapılır?

Yer
Bornova, İzmir, Turkey
Merhabalar arkadaşlar Monster Abra A7 v6.4 bilgisayar sahibiyim. BIOS ayarlarında kapalı ayarlar olduğu için BIOS güncellemesi yapmak istiyorum ancak indirmem gereken dosyayı bulamadım. Anakart modelini göremiyorum sürekli Monster yazıyor. Lütfen yardım edin.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    10,4 KB · Görüntüleme: 76
  • Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    71,7 KB · Görüntüleme: 63
  • Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    20,1 KB · Görüntüleme: 68
Monster ile iletişime geçerseniz size güncel BIOS sürümünü yollayacaktır. Fakat Monster bir problem olursa garanti kapsamına çıkacağını da söyler yani sizin anlayacağınız serviste güncellenmesi sağlıklı.

Monster ile iletişime geçerseniz size güncel BIOS sürümünü yollayacaktır. Fakat Monster bir problem olursa garanti kapsamına çıkacağını da söyler yani sizin anlayacağınız serviste güncellenmesi sağlıklı.
Garanti sürem biteli çok oldu üstelik güncellemek istememin sebebi sakladıkları bios özelliklerini açmak onlar yollarsa özellikler açılmaz diye düşünüyorum.

Garantisi bitse bile (en kötü bir ücret karşılığında) yaparlar. Bir de İzmir'desiniz sanırım. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçin. Cihazınıza bakım gerekiyorsa onu da yapsınlar, bildiğiniz gibi süresiz ücretsiz bakım desteği var monsterın.

BIOS modlanabiliyormuş ama kime nasıl yaptırıcam bilmiyorum bi de güvenemedim orijinal sürücü ile sıfırdan kurulum daha mantıklı gelmişti.
@Zafer Okan Tekin Merhaba, imzanıza göre başka bir sistem toplamışsınız ama bu abra a7 v6.4'ün bios'u konusunda durum ne olmuştu acaba? Bende araştırıyorum bir şey bulamadım.

@Zafer Okan Tekin Merhaba, imzanıza göre başka bir sistem toplamışsınız ama bu abra a7 v6.4'ün bios'u konusunda durum ne olmuştu acaba? Bende araştırıyorum bir şey bulamadım.
Selamlar. Araştırmalarım sonucu bir sonuca ulaştım ve bios güncellemesi yapabildim. Öncelikle Monster bilgisayarlar yerli üretim değil başka bir şirketten alınıp üstüne logo basılıyor ve kendi biosları atılıyor. Şu anda markayı hatırlamıyorum ancak ilk olarak markayı bulmalısın. Ondan sonra modeli bulman lazım bu iki bilgiyi elde ettikten sonra orijinal firmanın sitesinden güncel biosu indirip kurulum yapabilirsin. Müsait olduğum bir gün daha da ayrıntılı yardımcı olurum.

Selamlar. Araştırmalarım sonucu bir sonuca ulaştım ve bios güncellemesi yapabildim. Öncelikle Monster bilgisayarlar yerli üretim değil başka bir şirketten alınıp üstüne logo basılıyor ve kendi biosları atılıyor. Şu anda markayı hatırlamıyorum ancak ilk olarak markayı bulmalısın. Ondan sonra modeli bulman lazım bu iki bilgiyi elde ettikten sonra orijinal firmanın sitesinden güncel biosu indirip kurulum yapabilirsin. Müsait olduğum bir gün daha da ayrıntılı yardımcı olurum.
@Zafer Okan Tekin Tekrardan selamlar. Bilgisayarı buldum, Abra a7 v6.4 aslında "Clevo n170rd" olarak geçiyor. Görsel olarak doğruladım aynı zamanda zaten monster bilgisayarın altındaki seri numarasında "NKN170RD200......" diye geçiyor yani orijinal clevo model kodu, monster'ın seri numarasında mevcut.

Ancak Clevo'nun ilgili sayfasında (kullanıcı: repo / şifre: repo) "N1xxRD" olana tıkladığımda en son sürüm 1.05.15 olarak geçmesine rağmen, monster'la görüştüğümde bana güncel biosu gönderdiler ve 1.05.20 sürümü olduğunu söylediler. Yani orijinal sayfasında böyle bir sürüm yok.

Ne olduğunu anlamadım, rica etsem sizde müsait olduğunuzda kontrol eder misiniz bir şeyi mi kaçırıyorum acaba?

@JDmitry BIOS sürümünüzü güncellediniz mi? 3 ay geçmiş eğer BIOS sürümünüzü güncellediyseniz hangisini kullandınız Monster'ın gönderdiğinimi yoksa orijinal sitesindekini mi? Son olarak BIOS güncellerken bir sorun çıktımı ve güncel BIOS unuzun PC'ye ne gibi etkileri oldu hızlandı mı? Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

Geri
Yukarı