Monster Abra A7 V6.4 Fare İmleci Kasma Sorunu

trampatula

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni Monster Abra A7 V6.4 laptop aldım ve canımı sıkan bir durum oldu. Bilgisayarın kısa süreli yük bindiği zamanlarda fare imleci takılıyor özellikle masaüstü görüntüsü değiştiği sırada, sanki bilgisayar kısa süreli donuyor gibi. Oyunlarda falan sorun çıkartmıyor. Sizce yazılımsal mı donanımsal da olabilir mi iade etmeli miyim?
Güncel Windows 10 yüklü.
Videosunu da çektim, çok net belli oluyor. Touchpad ile denedim yine aynı şey oldu. Sorun farede değil yani.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm yolu tahmin eden olursa söylesin lütfen denerim ben. Ayrica İntel hd grafik sürücüsünü yükleyince bu hatayı verdiğini farkettim. Hata mı değil mi onuda bilmiyorum :)

Selamlar,

Öncelikle bunu yaparken görev yöneticisini de açmanızı öneririm bu işlemi yaparken fazla cpu harcamaması gerekiyor. Ayrıca güç planınızı dengeli de olduğuna emin olun bazen güç tasarrufu bu tip sorunlara yol açabiliyor. Olayın donanımsal olduğunu sanmıyorum. Sistem kaynaklarına bakarak bu işlemi yaparken nelerin çalıştığını kontrol edebilirsiniz.

Sonraki senaryolarda pc de zararlılar olabileceği noktasındayım bu durumda sizin masa üstü resminizi bile öğrenmek isteyen bir solucan bu işlemi hunharca cpu kullanarak yapabilir buda takılmaya sebep olabilir. Eğer üstteki anlatıklarımdan netice alamazsanız MalwareByte kurun ve taratın zararlıları sildikten sonra tekrar deneyin. Malwarebyte bir virus programı değildir. Bilginiz olsun sadece zararlı solucan adware gibi sizin işinize yaramayan ama sizin ne yaptığınızı kontol etmeyi seven reklam şirketleri tarafından kullanılır..

Kolay Gelsin..

Bende monster notebook abra a5 v5.2.1 kullanıyorum öyle bir sıkıntım olmadı. Sorun senin ürününde olabilir. Monster Notebook teknik servisini arayıp görüşmeni öneririm.

XemreG nin dediklerini yaptımoomadı. Format attım intelin ekran driverını kurunca oyle yapıyor belki ips ekran olduğundan olabilir diye düşündüm. Teşekkür ederim mesajlarınız için monsterı arayıp sorcam

Merhaba. Sorunu çözebildiniz mi? Ben de Abra A5 V12.1 aldım yeni. Bende de farede takılmalar oluyor. Özellikle uğraştım. Sürücüleri teker teker yükleyerek gittim. Ekran kartının(Nvidia) sürücüsünü yükleyince olduğunu farkettim. Yani Nvidia'yı yükledikten sonra başlıyor takılmalar. Kısa süreli ve çok önemli değil ama canımı sıkıyor bazen.

Sorunu çözdüyseniz bana burdan bi zahmet çözümü yazabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Monster Abra a7.v7.2.1 kullanıyorum, bende de aynı sorun var. Monster servisine mail attım, aradılar beni ve format atıp sürücüleri yeniden yüklememi söylediler. Halbuki laptop ilk geldiğinden beri bu sorun var. Tabi ben işe yaramayacağını bildiğim için yapmadım, çözüme ulaşan var mı merak ettim?

XemreG nin dediklerini yaptımoomadı. Format attım intelin ekran driverını kurunca oyle yapıyor belki ips ekran olduğundan olabilir diye düşündüm. Teşekkür ederim mesajlarınız için monsterı arayıp sorcam
monster ı aradın mı? o kısım yok ta :D

Merhaba. Sorunu çözebildiniz mi? Ben de Abra A5 V12.1 aldım yeni. Bende de farede takılmalar oluyor. Özellikle uğraştım. Sürücüleri teker teker yükleyerek gittim. Ekran kartının(Nvidia) sürücüsünü yükleyince olduğunu farkettim. Yani Nvidia'yı yükledikten sonra başlıyor takılmalar. Kısa süreli ve çok önemli değil ama canımı sıkıyor bazen.

Sorunu çözdüyseniz bana burdan bi zahmet çözümü yazabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.
Hocam bu sorunu çözebildiniz mi ? ben de abra a5 15.1 var aynı sorunu 1 yıldır çözmeye çalışıyorum
Monster Abra a7.v7.2.1 kullanıyorum, bende de aynı sorun var. Monster servisine mail attım, aradılar beni ve format atıp sürücüleri yeniden yüklememi söylediler. Halbuki laptop ilk geldiğinden beri bu sorun var. Tabi ben işe yaramayacağını bildiğim için yapmadım, çözüme ulaşan var mı merak ettim?

monster ı aradın mı? o kısım yok ta :D
Hocam dediğiniz gibi bende de aldığımdan beri bu sorun var acaba siz çözümünü buldunuzmu ?

Hocam bu sorunu çözebildiniz mi? Ben de Abra A5 15.1 var aynı sorunu 1 yıldır çözmeye çalışıyorum.

Hocam dediğiniz gibi bende de aldığımdan beri bu sorun var acaba siz çözümünü buldunuz mu?

Çözümü: Intel HD Graphics kartını BIOS'tan devre dışı bırakırsanız çözülür, pil kullanım ömrünü etkiler ama ona da genel ayarlardan güç tasarrufu seçip oyunları yüksek performansa ayarlarsanız büyük oranda çözüm bulmuş olursunuz. Windows ayarlarında da grafik kartı seçimi olması gerek oradan da yüksek performanslı olanı yani NVIDIA'yı seçerseniz büyük oranda düzelmesi lazım ama kesin çözüm BIOS'tan devre dışı bırakmak. Monster bu hatanın NVIDIA, Intel arası geçişte yaşanan ufak bir gecikmeden kaynaklandığını söylüyor, diğer markalarda da benzer problem olabiliyormuş, şahsen ben Monster dışında görmedim bu sorunu, en azından bu denli rahatsızlık uyandıracak kadar görmedim, ben sattım masaüstüne geçiş yaptım kafam rahat. İşlemcinin 3.5 GHz'de çalışması gerek oyunlarda ama 2.8 GHz'de çalışıyordu o da sinirimi bozuyordu, oyun harici programlarda 3.5'da çalışıyordu. Muadilleri 3.5'da rahat çalışıyordu oyunlarda. Falan falan, anlat anlat bitmez daha çok var da benim için maziden ibaret:) uzak duracağım iki marka var Monster ve LG, kronik sorunların lordları bence:) bu benim kişisel görüşüm, seven sever, alan alır, hayrını görsün. Ben sorun yaşadığım markadan soğuyorum, hiç sorun yaşamayan da olabilir ya da sorun yaşadığının farkında olmayan da olabilir😀

Yeni konular

Geri
Yukarı