Monster Abra A7 v7.2 oyun performansı düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

AnticorenT

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
256 GB
Ekran kartı
GTX 1050 Ti
Anakart
ıntel hd graphics 630
İşlemci
İ7 7700 HQ
Arkadaşlar merhabalar, şimdi kullandığım bilgisayar Monster Abra A7 v7.2 ve ben belirli sure sonra LoL Valorant FIFA 22 tarzı oyunlarda sorun yasamazken zaman ilerledikçe FPS düşmeleri 60 FPS altında düşecek kadar droplar ve düşüşler hepsini yaşıyorum. Oynadığım oyunlarda 1050 Ti zorlucak şeyler değil şimdi driver güncellemesi veya başka şeyler diyeceksiniz biliyorum ama onların hepsi yapılı şekildedir bana mantıklı sorun çözücek bir şey lazım umarım buluruz cidden çok sıkıntı çekiyorum. İyi günler...

Arkadaşlar merhabalar, şimdi kullandığım bilgisayar Monster Abra A7 v7.2 ve ben belirli sure sonra LoL Valorant FIFA 22 tarzı oyunlarda sorun yasamazken zaman ilerledikçe FPS düşmeleri 60 FPS altında düşecek kadar droplar ve düşüşler hepsini yaşıyorum. Oynadığım oyunlarda 1050 Ti zorlucak şeyler değil şimdi driver güncellemesi veya başka şeyler diyeceksiniz biliyorum ama onların hepsi yapılı şekildedir bana mantıklı sorun çözücek bir şey lazım umarım buluruz cidden çok sıkıntı çekiyorum. İyi günler...
Galiba benzer laptop @erengore hocamda da vardı o size yardımcı olabilir.
kendi konusu burada bakabilirsiniz .

Galiba benzer laptop @erengore hocamda da vardı o size yardımcı olabilir.
kendi konusu burada bakabilirsiniz .
Drop yemeniz ram'den veya sıcaklıklardan dolayı olabilir.
Sıcaklıklarınız nasıl ?

Afterburner ile sıcaklık ve CPU GPU kullanımlarını kontrol edin hocam.

Bunlar zaten 85 90 derece ısılarında dolanıyor ya da artık sistemimiz mi izin vermiyor bilmiyorum.
Hangi Windows'u kullanıyorsun format attınmı yakın zamanda?

W11'den Windows 10'a geçiş yaptım sonra performansım arttı ama 1 ay geçtikten sonra yine FPS değerleri 60 70 civarlarında oluyor.
Drop yemeniz RAM'den veya sıcaklıklardan dolayı olabilir.
Sıcaklıklarınız nasıl?

Bildiğim kadarıyla sıcaklık değerlerinin olması Monster tarafından 100 dereceye kadar normal karşılanıyor. Benimkiside 90 civarlarında.

Hocam acaba sürücülerdemi sorun var sürücüleri hangi programla kurdunuz hocam Driver Booster ise sorun ondan kaynaklı olabilir.

Geri
Yukarı