Monster Abra üniversitede kullanılır mı?

Komikmiş

Picopat
Şu anda elimde Monster Abra 16 GB i5 10.nesil GTX1650 Ti'lı model var. Şarjı 1 saat gidiyor ve ağır. Hazırlık sınıfımı bununla idare edeceğim ve yeni laptopumu 1. sınıfın yazında almayı düşünüyorum. Bu arada bilgisayar mühendisliği okuyacağım.
-Sizce elimdeki laptop 4 seneyi geçirmek için yeterli olur mu?
-MacBook'un rakipsiz olduğunu biliyorum ama macOS derslerde işleyeceğimiz bütün programları çalıştırabilir mi? Derslerde sorun oluşturur mu?
-Windows laptopların şarjının az gitmesi ve pildeyken performansının düşük olması problemleri sizce üniversite hayatım boyunca çok sorun oluşturur mu?
-Windows laptop alırken ekran kartı olmasına dikkat etmeli miyim?
-Windows laptop alırsam ağır modellere yönelmem beni ne kadar sıkıntıya sokar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda elimde Monster Abra 16 GB i5 10.nesil GTX1650 Ti'lı model var. Şarjı 1 saat gidiyor ve ağır. Hazırlık sınıfımı bununla idare edeceğim ve yeni laptopumu 1. sınıfın yazında almayı düşünüyorum. Bu arada bilgisayar mühendisliği okuyacağım.
-MacBook'un rakipsiz olduğunu biliyorum ama macOS derslerde işleyeceğimiz bütün programları çalıştırabilir mi? Derslerde sorun oluşturur mu?
-Windows laptopların şarjının az gitmesi ve pildeyken performansının düşük olması problemleri sizce üniversite hayatım boyunca çok sorun oluşturur mu?
Windows almanı öneririm şimdi bende ağır bi laptop alıcam derslerde adaptör kullanmak yasak mı?

4 sene geçiremezsin onunla. Hem ağır, hem pili sakat. Daha da iner pil performansı.

Onu elden çıakrtıp Matebook tarzı bir cihaza geç derim. Yeni alıcaksan da Macbook olabilir.

Hayır.

Oluşturmaz.

Oluşturmaz.

Oyun oynayacaksan evet.

Çok. Pil performansları da genel olarak iyi değil onların.

Şu an elindeki laptopun gayet güçlü üniversiteye daha geçmediğim için ne gibi programlar kullanıyorlar bilmiyorum. Ama şarj senin için çok sıkıntı değilse 1 yıl değil 4 yıl bile götürür.

4 sene geçiremezsin onunla. Hem ağır, hem pili sakat. Daha da iner pil performansı.

Onu elden çıakrtıp Matebook tarzı bir cihaza geç derim. Yeni alıcaksan da Macbook olabilir.

Hayır.

Oluşturmaz.

Oluşturmaz.

Oyun oynayacaksan evet.

Çok. Pil performansları da genel olarak iyi değil onların.
Bende bilgisayar mühendisliği okuyacağım 3050 ekran kartlı laptop almak istedim pil ömrü 2 saat falan bende daha yüksek işlemcili uzun batarya ömürlü bir laptop mu alayim ? Oyunda oynamak istiyorum aynı şekilde kodlama öğrenmek.

Prize bağımlı olursun ama yine de kullanılabilir. Üniversiten boyunca yetecek donanıma sahip.

MacOS isteklerini karşılar.

Yapacağın en büyük şey kod yazmak olur muhtemelen o yüzden pil pek sorun olmaz. 3D uygulamalar çalıştırırsan şarja takman gerekebilir. Üniversiten boyunca aynı pil performansını istiyorsan pili nasıl kullandığına dikkat et.

Laptoptaki donanımlar fiyat ve kullanım devreye girince önem arz ediyor. Kullanım koşulları ve bütçeye göre ideal modeller önerebiliriz yeni bir konu açarsan.

Ekstra 1 kilo taşımak dışında soruna yol açmaz.

Bende bilgisayar mühendisliği okuyacağım 3050 ekran kartlı laptop almak istedim pil ömrü 2 saat falan bende daha yüksek işlemcili uzun batarya ömürlü bir laptop mu alayim ? Oyunda oynamak istiyorum aynı şekilde kodlama öğrenmek.
Toplam bütçe 20K ve üzeri ise İkinci el masaüstü dizilebilir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yanına da pili iyi bir laptop alınır.

Yeni konular

Geri
Yukarı