Monster Abra v16.5 80 derecenin üstü görülüyor

egedu2

Hectopat
Arkadaşlar 2-3 ay önce Monster Abra v16.5 modelli laptopu aldım ilk günden beri oyunlarda ısılar 65'i geçmiyordu fakat 1 haftadır 80 derecenin üstüne çıkıyor Valorant gibi oyunlarda, ne yapmalıyım nasıl engellerim? (En yüksek fan hızında oluyor bir de)

Bunun birden çok sebebi olabilir. Arkaplan da çalışan uygulamalar, fazla CPU ve RAM ile işlem yapan hizmetler, eksik/yanlış sürücü, donanım hatası vb. Örnek vermek gerekirse şu an ki oyun ayarlarınızı bilmiyorum ama oyunlarda "Max FPS" seçeneğini kullanmak, uzun süreli kullanımda bilgisayarı ve ekran kartını yoruyor. Ayrıca bu durumun sizin için bir katkısı görüntü anlamında maalesef ki yok. Ekran yenileme hızınızın üzerindeki FPS yenilemesi sizin görüşünüze etki etmiyor. Örnek vermek gerekirse 60Hz bir ekrana sahipseniz 60/80 sabit, 120Hz bir ekran kullanıyorsanız 120/144 sabit oynamak hem uzun zaman zarfında bilgisayarınızı yormaz. Hem de sıcaklığın düşük kalmasına yardımcı olacaktır.

Daha iyi yardım almak için oyun anınızda kullanılan CPU,RAM değerlerini ve bunların yanı sıcaklık değerlerinizi dağılımını, hangi uygulamaların açık olduğunu forumda paylaşırsanız, yorumlayabiliriz.

Merhaba. Yüksek ayarlı kaliteli oyunlarda CPU 65'i geçmemesi imkansız gibi geliyor bana. Önerim ısıl değerleri HWMonitor uygulaması ile Max. ve Min. olarak kontrol etmeniz. Çünkü bende de Abra V11.5 var ve anlık 65-75 arası gezinse de maks. 85 olabiliyor. Bunun da laptoplar için normal olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı