Monster Abra v16.6 Catalina Kurulur mu?

ByPranga

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anda Windows 11 kullanmaktayım. Ne zamandır hevesim var macOS'a. Acaba Dual Boot ile Catalina kurmak mantıklı mı? Öneriyor musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın tam özellikleri nedir? SSD, HDD, ağ kartı modelleri dahil. Ağ kartınıza AIDA64 Extreme ile bakabilirsiniz.

Hocam baktığıma göre bilgisayar ağ kartı dahil destekleniyor. Monterey dahil kurabilirsiniz sanırım. Mac'te 1650TI kullanamazsınız, UHD630 kullanabilirsiniz, birkaç adımla tanıtırsınız. @453482 daha detaylı bilgi verecektir.
Bir de SSD modelinizi biliyorsanız yazsanız daha iyi olur, bazı SSD'ler desteklenmiyor da.

Hocam baktığıma göre bilgisayar ağ kartı dahil destekleniyor. Monterey dahil kurabilirsiniz sanırım. Mac'te 1650TI kullanamazsınız, UHD630 kullanabilirsiniz, birkaç adımla tanıtırsınız. @453482 daha detaylı bilgi verecektir.
Bir de SSD modelinizi biliyorsanız yazsanız daha iyi olur, bazı SSD'ler desteklenmiyor da.
SSD modelini ben de bulamadım, nereden bakabilirim? Ekran kartını kullanamamak iyi olmadı. Verim fazla alınmaz o zaman bence. Hangi sürüm öneriyorsunuz acaba kurmamı?

SSD modelini ben de bulamadım, nereden bakabilirim? Ekran kartını kullanamamak iyi olmadı. Verim fazla alınmaz o zaman bence. Hangi sürüm öneriyorsunuz acaba kurmamı?
Hocam Aygıt Yöneticisi'nde gözükmesi lazım. Ekran kartı için yapacak bir şey yok, gündelik işlerde sıkıntı çıkarmaz. Şimdilik Big Sur kurmanızı öneririm bir süre geçtikten sonra Monterey'e geçebilirsiniz. İsterseniz direkt Monterey de kurabilirsiniz ama daha yeni çıktığı için güncellemelerle daha stabil olacaktır.

Hocam yanlış bilgi veriyor olabilirim ama Monster daha Linux ile düzgün çalışmıyor diye biliyorum. Üstelik eğer iş vb. için değil de sadece hevesine kullanacaksanız sanal makinada kullanın bence.

SSD modelin destekleniyor gözüküyor. Bilgisayarı gündelik işler için kullanacaksan UHD 630 yeterli olur.

Hocam Aygıt Yöneticisi'nde gözükmesi lazım. Ekran kartı için yapacak bir şey yok, gündelik işlerde sıkıntı çıkarmaz. Şimdilik Big Sur kurmanızı öneririm bir süre geçtikten sonra Monterey'e geçebilirsiniz. İsterseniz direkt Monterey de kurabilirsiniz ama daha yeni çıktığı için güncellemelerle daha stabil olacaktır.
SSD modelin destekleniyor gözüküyor. Bilgisayarı gündelik işler için kullanacaksan UHD 630 yeterli olur.
Xcode kullanabilirim o da sıkıntı yaratır belli bir süre biraz daha beklemekte fayda var. Teşekkürler hocam.
Hocam yanlış bilgi veriyor olabilirim ama Monster daha Linux ile düzgün çalışmıyor diye biliyorum. Üstelik eğer iş vb. için değil de sadece hevesine kullanacaksanız sanal makinada kullanın bence.
Denemedim hocam bir şey diyemem şimdilik.

İşlemci: Intel Comet Lake Core i5-10200H
Ekran Kartı: Nvidia GTX1650TI 4GB GDDR6 128-Bit
Ram:8GB
SSD: 512 GB
@e.n.e.s
Uyumlu, önceki arkadaşların dediği gibi. Yeni Monterey imajımız ile kurulumu yapmayı dene. Yapman gereken şey USB'ye imajı yazdırıp (BalenaEtcher programını bunun için kullanabilirsiniz) imajın "OC EFIz partisyonundan EFI > OC kısmına giderek sisteminiz için uyumlu olan config dosyasını "config.plist" olarak adlandırıp kuruluma başlamak yetecektir. Bu arada ethernet, Wi-Fi gibi donanımların modelini de belirtmenizde fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı