Monster alırken i5 işlemci yeterli mi?

Merhaba arkadaşlar. Ben Monster Abra A5 v.15.5.2 almak istiyordum. Ama bu bilgisayarı5 işlemcili ve 10. nesil. Bunu pek kafaya takmadım. Sonra biraz araştırdım. Bazıları i5 2 yılda donmaya başlar kullanamazsın demiş. Bu bilgisayarın i7 olan modeli de Abra v15.6.2. sizce gerçekten i5 2 senede donmaya başlar ve i7 mi almalıyım. Yoksa herhangi bir etkisi olmaz mı? Bu arada bilgisayarı en az 6 7 yıl kullanmayı düşünüyorum.
i5 işlemciler 2 yıla donar diye bir şey yok. İllaki i7 alacağım moduna girmenize gerek yok, internette herkesin dediğine inanmayın.
Eğer cidden o kadar gidecek bir cihaz arıyor isen ve amacın oyun değil ise MacBook'a yönelmen lazım. Ancak oyun ise i7 gerekir.
Oyun için i7 gerekli falan değil. Render işleriyle uğraşıyorsan sisteminde i7 bulundurman gerekli.

Şu anda İ5 2450M üzerinden yazıyorum, 8 yıllık işlemci. Herhangi bir donma takılma yok.
Günümüzün işlemcilerilerinin geldiği nokta gerçekten iyi.Sorun yaşamazsınız fakat yedi yıl sonra AAA oyunları kesinlikle açamaz.

Videosunu yapmışlar ve öyle demiş birisi. Videonun linkini atmanın doğru olacağını düşünmüyorum. Pekala sizce i5 yeterli mi 6 7 sene kullanım için?
Atın videonun linkini lütfen.
i5 10300H gayet kaliteli bir işlemci. Laptoplarda orta bütçede kullanılır. 6 7 yıl sonra ne kadar performans gerekir bilemeyiz, o yüzden yeterli mi ancak 6 7 yıl sonra belli olur:)
Eğer aradaki fark çok değilse 10750H olanı alabilirsiniz. Bu upgrade'i yaparken ekran kartının düşmemesine özen gösterin. Gerçekten FPS'de ciddi fark yaratan ekran kartıdır. Eğer ekran kartı düşecekse hayır, 10300H olanı tercih edin.

Videosunu yapmışlar ve öyle demiş birisi. Videonun linkini atmanın doğru olacağını düşünmüyorum. Pekala sizce i5 yeterli mi 6 7 sene kullanım için?

Ne konuda elinde kaldı garantiye gönderseydi keşke teknik servisi çok iyiymiş.

Teknik servisi iyi miymiş hocam sen yanlış duymuş olabilirsin iyi falan değil teknik servisi. Sen 6-7 yıl kullanacağım demişsin onun için dedim 6-7 yıl kullanamazsın makineyı bir dünya para verip makine elinde kalmasında sonra.

Eğer cidden o kadar gidecek bir cihaz arıyor isen ve amacın oyun değil ise MacBook'a yönelmen lazım. Ancak oyun ise ı7 gerekir.

Ya söyle yazıda da belirttiğim gibi istediğim zaman girip GTA 5'i rahat rahat oynayayım benim derdim bu ama diğerleri GTA 5 Ultra olsun bunu yükleyeyim, şunu da yükleyeyim gibi derdim yok.

Bence de bilip bilmeden konuşan çok kişi var. 8000 liraya bilgisayar almayı hiç düşünmeyen ben 8000 liraya notebook alıyorum ama buna rağmen kötüleyenler var. Ne yapacağımı bilemedim gerçekten.

Ya eğer o laptop evinde duracaksa ben zaten masaüstü öneririm. Kendimden örnek vereyim ben MSI kullanıyorum ve kütüphaneye götürüyorum bazen evde canım sıkılıyor gidiyorum bir Cafe'ye orada AutoCAD ile falan uğraşıyorum ama eğer o bilgisayar sürekli evde duracaksa masaüstü öneririm ama şöyle bir şey var ki laptopun konforu gibisi de yok yani.

Atın videonun linkini lütfen.
i5 10300H gayet kaliteli bir işlemci. Laptoplarda orta bütçede kullanılır. 6 7 yıl sonra ne kadar performans gerekir bilemeyiz, o yüzden yeterli mi ancak 6 7 yıl sonra belli olur:)
eğer aradaki fark çok değilse 10750H olanı alabilirsiniz. Bu Upgrade'i yaparken ekran kartının düşmemesine özen gösterin. Gerçekten FPS'de ciddi fark yaratan ekran kartıdır. Eğer ekran kartı düşecekse hayır, 10300H olanı tercih edin.

Size genel olarak sistemi atıyorum incelerseniz çok sevinirim.

• Intel i5-10300H-2, 5GHz Turbo Boost ile 4, 50GHz.
  • 4 GB GDDR6 NVIDIA GTX1650 Refresh (2020 sürümü)
  • 15, 6" FHD 1920X1080 120Hz IPS mat LED ekran.
  • 16 GB (2x8GB) DDR4 2933MHz.
  • 256 GB Samsung PM981 M.2 SSD.
  • Windows 10 Home SL.
  • 3 adet disk desteği (2X M.2 SSD + 1X 2.5" disk)
Ya eğer o laptop evinde duracaksa ben zaten masaüstü öneririm. Kendimden örnek vereyim ben MSI kullanıyorum ve kütüphaneye götürüyorum bazen evde canım sıkılıyor gidiyorum bir Cafe'ye orada AutoCAD ile falan uğraşıyorum ama eğer o bilgisayar sürekli evde duracaksa masaüstü öneririm ama şöyle bir şey var ki laptopun konforu gibisi de yok yani.

Hayır sürekli evde durmayacak kesinlikle laptop alacağım ama işlemci vs kafamı karıştırdılar sistemi aşağıya yazdım bu sistem sizce beni 6 7 yıl götürür mü?

• Windows 10 Home SL.

Öncelikle Windows 10'u silin. Youtube'de Technopat'ın Windows 10 yükleem videolarını izleyip Windows 10 yükleyin ve OEM lisans alın. Böylece 30 40 liraya bundan kurtulursunuz.
256GB yeterli gelmeyebilir, sonradan HDD güncellemesi yaparsınız. Windows 10 lisansından gelen parayla istediğiniz herhangi bir şeyi upgradeleyebilirsiniz. 10750H olan modele bakayım, belki yeterli olur.
Bunlar değiştirilemiyormuş☹️

Teknik servisi iyi miymiş hocam sen yanlış duymuş olabilirsin iyi falan değil teknik servisi. Sen 6-7 yıl kullanacağım demişsin onun için dedim 6-7 yıl kullanamazsın makineyı bir dünya para verip makine elinde kalmasında sonra.

Teknik servisi iyi benim arkadaşım 4 yıldır kullanıyor ve 2 ay önce bazı tuşları çalışmıyor diye servise yolladı, garantisi çoktan bitmiş olmasına rağmen ücretsiz klavyeyi tamir etmişler ve bununla da kalmayıp fanı temizlemişler ve termal macunu tazeleyip öyle göndermişler.

Size genel olarak sistemi atıyorum incelerseniz çok sevinirim.

• Windows 10 Home sl.

Hayır sürekli evde durmayacak kesinlikle laptop alacağım ama işlemci vs kafamı karıştırdılar sistemi aşağıya yazdım bu sistem sizce beni 6 7 yıl götürür mü?

• Windows 10 Home sl.

Dediğim gibi aynı fiyata sahip farklı markalara da bakın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı