Monster Aryond A32 V1.1 alınır mı?

Ben alalı oldu 1 ay. Çooook memnunum. Bundan önde AOC'nin 27 144hz gsyng yeşil çizgili bi monitörü vardı onu kullandım. Ondan sonra benq xl2411z kullanmıştım en sonunda bunu aldım benq'yu 2. ekran yaptım. Hem IPS hem TN hemde VA elime geçmiş oldu. İçlerinde en iyisi bu. Ufak tefek şeylere aldırmayın ışık sızması da yok şansıma ölü piksel de yok gerisi teferruat. Yok bilmem ne rakamı birinde 1000miş ötekinde 1050 imiş vesaire her detayın bir tık üstünü ararsak zaten 20bin liraya da monitör var. Birisi birinden muhakkak iyi zaten. Ama 2500 liraya 32 inç 2k 165 hz monitör mü var bu devirde? Kimse kendi monitörünü üretmiyor çoğu panelleri alıyor dışarıdan markayı vuruyor satıyor. Örnek olarak Migrosta M yazan tüm ürünleri migros mu üretiyor sanıyorsunuz? Hiçbirini üretmiyor diyebilirim.

Monitörden oldukça memnunum. HDR 600 özelliği ile diğer monitörlerden ayrılması açık ara güzel bir özellik. Tam olarak dik ve düz bir açı ile bakmamama rağmen görüntü oldukça güzel ve net.

Biraz araştırma yaptım ve 32" için 2K çözünürlük rahatsız edici oluyor. O yüzden 27" ve 2K en iyisi. Oldukça hoş görüntüler yakalayabiliyorsunuz.

Gözümdeki birkaç eksiği ise şunlar; yükseklik ayarı yaptığım zaman dikme dirsekten kırılarak ileriye doğru gidiyor. Yani sınırlı bir alanda pek güzel işler çıkaracağını sanmıyorum. Bir diğeri ise içerisinden HDMI 1.4 çıkıyor sanırım. 2K çözünürlükte maksimum 100Hz değerine ulaşabiliyorum. En son olarak da ince çerçeve monitörlere alışkın olduğum için çerçevesi nadiren rahatsız etmiyor değil. Onun dışında gayet güzel bir görüntüye sahip.

Tek anlamlandıramadığım şey ise joystick ile sesi yükseltip kısabiliyoruz fakat monitörde hoparlör yok. Herhangi bir şey değişmiyor pek çözemedim 🤣.

Merhaba monitörde HDR 10 mu yoksa HDR 600 özelliğimi var?

HDR 10 fakat siz buna HDR 400 derseniz daha anlaşılır olur. HDR 10 olarak HDR seviyesi değerlendirmeyin.
Almayı düşümüyorsanız o monitörü önermem.

HDR 10 fakat siz buna HDR 400 derseniz daha anlaşılır olur. HDR 10 olarak HDR seviyesi değerlendirmeyin.

Teşekkürler. HDR 10 ile HDR 400 arsında fark var en azından fiyat farkı var. HDR 10 girişin girişi gibi :D ancak HDR 400 giriş seviyesinde ve çok fark ediyor oyunlarda. Kendim kullandığım Acer monitörümden biliyorum.

Selamlar,

Yakın zamanda toplayacağım bilgisayarda kullanmak istediğim monitörü boş vaktimde seçeyim dedim. İyice araştırdım, diğer konulardaki tavsiye ve önerilere baktım.

Ortalama 3000 TL civarına baktığımda (çok aşmadan) Samsung Odyssey G5 27", MSI G27CQ4, GamePower Intense X60 modelleri daha göz önünde duruyor. Fakat diğerlerinin fiyatına göre Aryond A32 daha güzel özellikler sunuyor. Boyut olarak daha büyük. FPS oyunları için 32" çok büyük kaçar biliyorum fakat ağırlıkla simülasyon ve hikaye temalı oyunlar oynayacağım için kavisli ve büyük olmasını istiyorum. Ama aklımda birkaç soru var. Kafamı sürekli sağa sola çevirmek zorunda kalır mıyım? FPS oyunlarında çok zorlanır mıyım?

Diğer özellikleri de diğerleri ile hemen hemen aynı. 165Hz 1ms kavisli VA bir panele sahip. Bu bütçe ile Düzgün bir IPS monitör alınır mı, sanmıyorum. Bir diğer avantajı ise pivot ayarı, swivel ayarı ve yükseklik ayarı bulunması. Birkaç ek özelliği daha var. Sizce alınır mı? Monster monitör sektöründe henüz yeni sayılır (sadece 1 adet monitörü satışa sunuldu) herhangi bir sorunu, sıkıntısı olur mu?

Teşekkürler,

İyi geceler.
Monster tavsiye etmem ghosting problemli oluyor

Sanıyorum ki yanlış bilgi vermişim, ben de şuan fark ettim. HDR 10 özelliğine sahip.
Tavsiyelerinizi alabilir miyim? Bu monitör en son 3.000 Türk Lirası civarındaydı sanırsam.

Sanıyorum ki yanlış bilgi vermişim, ben de şuan fark ettim. HDR 10 özelliğine sahip.

Tavsiyelerinizi alabilir miyim? Bu monitör en son 3.000 Türk Lirası civarındaydı sanırsam.
1800'e indiğini hatırlıyorum, o fiyata bile alınmazken 3000'e hiç alınmaz.

Dell S2721DGF, Philips 275E2FAE, ViewSonic VX2705-2K modellerine bakılabilir.
7/24 FPS türünde ise LG 27GN750.

evet arkadaşlar konuyu yeniden canlandırıyorum. Monster aryond a32 v1.2 modeli çıktı. v1.1 ile arasında pek bir fark yok, galiba sadece dahili hoparlör eklenmiş. şuan ki fiyatı 7300 tl. hem eski modelini kullanan hemde yeni modelini kullananlar var ise bilgilendirebilir misiniz alınır mı sizce. ben ps 5 için kullanacağım. eğer daha iyi modeller varsa onları da söyler misiniz? bütçem 7 - 8k arası, şimdiden teşekkür ediyorum.

Ben yukardaki yorumlarımı tekrar ediyorum. Geçen hafta ps5 aldım gayet iyi. Ölü piksel ghostling hala yok 2 yıla yakın oldu sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı