Monster Aryond A32 v1.1 monitörde Ghosting

Sebur

Decapat
Merhaba Monster Aryond A32 v1.1 monitör aldım ama kafama takilan bir konu var, ghosting sorunu var. Sizce iade etmeli miyim? Çok fark eder mi oyunlarda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada bende aldım kaç Hz'de kullanıyorsunuz ve çok mu? Şu an 60 Hz'de kullanabiliyorum ben ondan dolayı ghosting göze batıyor ama TN panellerin hepsinde ghosting var bundan sonrası sizin dikkatinize kalmış. Mprt açarsanız ghosting geçecektir bu arada.

İade etmenizi öneririm hocam sonuçta sürekli bir gölgelenme oluyor ve bu gözümüzü ister istemez rahatsız ediyor.

Hocam oyunlarda çok dikkatli bakarsam ufak bir şekilde var ama test sokunca cikiyor bir de bu fiyada daha iyisi yok bütçem fazla yok.
Bu arada bende aldım kaç Hz'de kullanıyorsunuz ve çok mu? Şu an 60 Hz'de kullanabiliyorum ben ondan dolayı ghosting göze batıyor ama TN panellerin hepsinde ghosting var bundan sonrası sizin dikkatinize kalmış. Mprt açarsanız ghosting geçecektir bu arada.

165Hz kullanıyorum hocam mprt modunu açtım hocam degisen bir şey olmadi ayni yine.

Hocam oyunlarda çok dikkatli bakarsam ufak bir şekilde var ama test sokunca cikiyor bir de bu fiyada daha iyisi yok bütçem fazla yok.

165Hz kullanıyorum hocam mprt modunu açtım hocam degisen bir şey olmadi ayni yine.

Bende aynı durumdayım monitörden kıstım ondan kıstım daha iyi PC toplamak için. Benşm şu an sistemin hazır olmadığından 165Hz'de deniyemiyorum ancak siz var diyorsanız vardır. O fiyat bandında bende iade edersem ne alırım diye bakıyorum sanırım hepsinde ghosting problemi var 1 ürün gözüme takıldı 3200 lira bandında LC27HG70 modeli güzel deniyor sanırım ona bakacağım bende.

Bende aynı durumdayım monitörden kıstım ondan kıstım daha iyi PC toplamak için. Benşm şu an sistemin hazır olmadığından 165Hz'de deniyemiyorum ancak siz var diyorsanız vardır. O fiyat bandında bende iade edersem ne alırım diye bakıyorum sanırım hepsinde ghosting problemi var 1 ürün gözüme takıldı 3200 lira bandında LC27HG70 modeli güzel deniyor sanırım ona bakacağım bende.

Onada baktım hocam onda da var diyorlar bek beğen medim aciksasi onu.

Bugün sinirlenip iade işlemlerini başlattım. Birdenbire ghosting saçma şekilde olmaya başladı scroll yaptığımda siyah şeritler takip ediyordu. Sonuç olarak iade ettim, kargoya verdim ama etmeden tecrübelerimi aktarıyım alacak arkadaşlara en azından. Öncelikle bence masa kullanımı için büyük. Ghosting mevcut renkler fena değil ama bir Gaming monitör değil zaten paneli desktop monitör olarak gözüküyor, Gaming olarak değil maalesef. O fiyat bandına tek seçenek olduğundan değerlendirdim. Sonuç olarak tatmin olmadım CHG70 modeline dönmeyi planlıyorum ghosting benim için biraz daha ön planda ama TN panele geçecek kadar da değil.

Hocam bu arada ben CS:GO'da denedim beni rahatsız etmedi ghosting sadece kod yazarken kaydırdığımda çok yoruyordu beni ghosting.

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle konuya açıklık getirmek istiyorum. VA Panellerin çoğunda malesef ghosting problemi mevcut. Buna bir çözümde ben sunmak isterim. Hiç monitörün ayarlarını değiştiştirmeden HDR dahi açık olacak şekilde ghosting'i azaltmanın bir yoluda nvdia denetim masasında şu ayarı yaparak gerçekleştirilebilir. Uzun uğraşlar sonucu katlanılabilir bir ayar bulabildik. Bu fiyat aralığında farklı bir seçenek ne yazık ki yok Samsung Oddysey gibi monitörler ne yazık ki pahalılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı