Monster Aryond A32 v1.1 monitörde Ghosting

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle konuya açıklık getirmek istiyorum. VA panellerin çoğunda maalesef ghosting problemi mevcut. Buna bir çözümde ben sunmak isterim. Hiç monitörün ayarlarını değiştiştirmeden HDR dahi açık olacak şekilde Ghosting'i azaltmanın bir yoluda NVIDIA denetim masasında şu ayarı yaparak gerçekleştirilebilir. Uzun uğraşlar sonucu katlanılabilir bir ayar bulabildik. Bu fiyat aralığında farklı bir seçenek ne yazık ki yok Samsung oddysey gibi monitörler ne yazık ki pahalılar.

Hocam AMD ekran kartı kullanıyorum nasıl yapacağım bu ayarlari.

Hocam AMD ekran kartı kullanıyorum nasıl yapacağım bu ayarlari.

NVIDIA kullandığım için AMD de ayarın tam olarak nerede olduğunu bende bilmiyorum ama eğer AMD kontrol panelinden renkle ilgili ayarı bulabilirseniz Kontrastı düşürerek sorunun çözüldüğünü görebilirsiniz.

NVIDIA kullandığım için AMD de ayarın tam olarak nerede olduğunu bende bilmiyorum ama eğer AMD kontrol panelinden renkle ilgili ayarı bulabilirseniz Kontrastı düşürerek sorunun çözüldüğünü görebilirsiniz.
malesef aynı hocam overdriveı açtım ne yaptıysam tamamen kaybedemiyorum,dikey eşitleme ile 165hze sabitledim o baya bi düşürdü ama yine var :( normalde 400-450 fps alıyorum onda bile ghosting yapıyo baya bi sinir bozucu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

videoda arabanın üzerindeki sayılara doğru bakarsanız görebilirsiniz net şekilde.

Merhaba arkadaslar bende ters ghostng vardı ekranda hızlı gecislerde film oyun yada ekranı hızlıca asagı yukarı yapınca arkasında morumsu lekeli bir renk takip ediyordu (daha iyi anlatamazdım sanırım) OVERDRİVER i ayarlardan yüksek konumdan kapalıya getirdim.Sorunum çözüldü suanlık. Ayrıca Gama yı da göz yormayacak sekilde ne kadar arttırırsanız o anlattıgım olay azalma eğilimi gösteriyor.

Geri
Yukarı