Monster bilgisayara su döküldü

Rasim Kayrak

Hectopat
Makaleler
2
Yer
5391AA Netherlands
Daha fazla  
Meslek
ben mezun oldum la
Laptopumun üstüne bir miktar su sıçradı. Bardaktan direkt dökülmedi amabilirsiniz dökülürken havaya damlalar saçılır. İşte o damlalar bilgisayarıma denk geldi. Hemen bilgisayarı temizledim, pilini çıkardım ve ters bir şekilde koydum. Bunları yapmadan önce internetten klavye ve touchpad testi yaptım. Testte bir sorun görülmedi. Menteşelerin oraya su girmişti saç kurutma makinesi yardımıyla dışarıya attım. Şimdi ne yapmam gerekir?

Annem sabah kardeşimle odamda canlı derse girecek. Laptopu görmeme ihtimali yok. O görmeden laptopu yerine koymalıyım ama korkuyorum. Bekletmeden tekrar yerine koymaya. Ne yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilmiyorum hocam. Deneyin isterseniz.

Tamam hocam. Şimdi şu adımları izleyeceğim. Bilgisayarı alıp standının üzerine koyacağım. Sonra çalıştırıp klavye testini tekrar yapacağım.

Hocam bir de laptopun kapağını kapatıp biraz bekleyip açınca tuş izleri ekranda gözüküyordu. Buhar gibi. Bu durum nedir?

Tamam hocam. Şimdi şu adımları izleyeceğim. Bilgisayarı alıp standının üzerine koyacağım. Sonra çalıştırıp klavye testini tekrar yapacağım.

Hocam bir de laptopun kapağını kapatıp biraz bekleyip açınca tuş izleri ekranda gözüküyordu. Buhar gibi. Bu durum nedir?

Islanmış su buharlaşmış az o yüzden die düşünüyorum.

Bence çalıştırmayın. Laptopun içinde bir damla su olursa bile kısa devre olur laptopta. Bence iyice kuruduğundan emin olup çalıştırmalısınız.

Bence çalıştırmayın. Laptopun içinde bir damla su olursa bile kısa devre olur laptopta. Bence iyice kuruduğundan emin olup çalıştırmalısınız.
Anlaşılan bana sabaha kadar uyku yok. Saat 3'e kadar bekleyip soğutucu standı üstüne koyacağım laptopun. Fotoğrafını atıyorum yapacağım sistemin.

Dosya Ekleri

• 16224186791336672871329631635100.jpg
    16224186791336672871329631635100.jpg
    222,2 KB · Görüntüleme: 78
Anlaşılan bana sabaha kadar uyku yok. Saat 3'e kadar bekleyip soğutucu standı üstüne koyacağım laptopun. Fotoğrafını atıyorum yapacağım sistemin.

Bnce öyle yapmayın ekranın üzerine su gidebilir diğer türlü su yukarı gider klavye falan gidebilir arada kaldım ama bnce diğer türlü daha iyi olur die düşünüyorum

Dostum amma korkmuşsun. Sıçramayla bir şey olmaz merak etme. Güzelce kurula kullanmaya devam et. Hatta istiyorsan benchmark testi falan çalıştır pc ısınsın buharlaşsın ne varsa.

Korkma yani, o kadarcık bir su ile hiçbir şey olmaz.

Geri
Yukarı