Çözüldü Monster BIOS farklı marka ile güncellenir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

harun246

Hectopat
2 yıldır kullanmış olduğum Tulpar T5 19.1 versiyonlu bilgisayarıma Monster destek BIOS güncellemesi vermiyor ne yazık ki. Intel HM370 model chipset kullanılıyor anakartta. Aynı chipset, ekran kartı ve işlemcili farklı bir modelin BIOS güncellemesini kurmak herhangi bir zarar verir mi? Bire bir emsali olan "schenker xmg Core 15 GK5cp6v" modelin BIOS güncellemesi elimde. Bu işlerden anlayan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Çözüm
Evet, cihaz (Tulpar T5 19.1) Tongfang GK5CP6V ve BIOS da teoride uyumlu olmalı. Takıldığınız bir yer olursa yardımcı oluruz lakin risk size ait her zaman.
Birebir aynı üretici modeli ise olur. Sanırım o cihaz Tongfang GK5CP6V. Bu durumda Tongfang GK5CP6V BIOS atabilirsiniz. Size önerim Monster seri numarasına bakın. Seri no içinde cihazın modeli gizlidir. Bizimle de paylaşabilirsiniz seri noyu.

Şöyle bir site buldum bire bir emsallerinin olduğu;

İlk gelen model birebire kasasıyla dahi aynısı. Alt tarafta aynı chipset ve diğer donanımları kullanan laptop modelleri var.

Seri numaram ise: GK5cp6V2193700134, yani neredeyse her şey bire bir örtüşüyor.

Bu arada Tongfang'ın driver sitesini bulamadım bir türlü.

2 yıldır kullanmış olduğum Tulpar T5 19.1 versiyonlu bilgisayarıma Monster destek BIOS güncellemesi vermiyor ne yazık ki. Intel HM370 model chipset kullanılıyor anakartta. Aynı chipset, ekran kartı ve işlemcili farklı bir modelin BIOS güncellemesini kurmak herhangi bir zarar verir mi? Bire bir emsali olan "schenker xmg Core 15 GK5cp6v" modelin BIOS güncellemesi elimde. Bu işlerden anlayan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Monster için BIOS'u nasıl yedeklediniz? Ben de yapacağım da farklı model için.

Birebir aynı üretici modeli ise olur. Sanırım o cihaz Tongfang GK5CP6V. Bu durumda Tongfang GK5CP6V BIOS atabilirsiniz. Size önerim Monster seri numarasına bakın. Seri no içinde cihazın modeli gizlidir. Bizimle de paylaşabilirsiniz seri noyu.

Peki BIOS değiştiğinde Monster ile ilgili olan yazılar da değişir mi ve cihaz garanti dışı kalabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster için BIOS'u nasıl yedeklediniz? Ben de yapacağım da farklı model için.

Peki BIOS değiştiğinde Monster ile ilgili olan yazılar da değişir mi ve cihaz garanti dışı kalabilir mi?

BIOS yedekleme için bu araç kullanılabilir: APTIO V AMI FIRMWARE UPDATE UTILITY

Save diyerek yedek alabilmeniz gerek:

1678018268210.png

Dosya Ekleri

• IMG_20230306_201232.jpg
    IMG_20230306_201232.jpg
    75,2 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_20230306_201247.jpg
    IMG_20230306_201247.jpg
    83,8 KB · Görüntüleme: 61