Monster Core i7-8750H macOS kurulum sonrası sürücüleri yüklemek

Dangdro

Hectopat
Makaleler
1
Buradan High Sierra indiridim. Kurdum, çalıştı. Her şey harika! Derken, birçok kafa karışıklığı ve sorunlar çıktı. Öncelikle kurulum videosunda eksik bilgiler var sanırım, forumdan bulduğum cevaplarla ilerlemek zorunda kaldım. İkinci durum parlaklık sorunu. Üçüncüsü Wi-Fi, ki benim kartım desteklemiyormuş. Biraz önce de ekran siyah, ve macOS'u tekrar yükleyin yazıyor. Ben bir karar aldım, değerli forum üyelerinin yardımı ile sıfırdan kurmak istiyorum. Sizden isteğim lütfen bana şu macOS'u kaldırıp, tekrar nasıl indireceğimi anlatmanız. Bu arada, High Sierra dosyası, USB, ve SSD'deki ayarlamalar hazır. Bana Config vs gibi karışık bölümde ve kurulum sonrası ayarlarda yardım lazım ancak lütfen karışık anlatmayın. Çok anlamadığım kelime geçiyor.
clear.png
:rolleyes: Umarım yardım edebilirsiniz, umarım benim bildiğim konuda ben size yardım edebilirim, şimdiden teşekkürler.

@claus Bey bu konuda bilgili, umarım yardım eder.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elbette ederim. İlk olarak şunu yap. macOS kurulumu yap ve sonra hiç bir şey yükleme.
Ardından da detaylı olarak sistem bilgilerini paylaş.

Merhaba @claus
Üstteki sorunum geçti, yeni sorunum var. Aslında yukarıyı unutabilirsin, öncelikle High Sierra ile ilgili ne varsa sildim, yeni bir başlangıç için.
Şimdi Mojave'yi indirdim, USB'mi hazırladım, SSD'den bölüm açtım. Herşey tamam. Boot sekmesinden Clover'a girdim, o da tamam, okuduğum kadarıyla birkaç temel ayar var, onları da yaptım, macOS menüsüne geldim. Disk seçin dedi, denizOS adında 30 GB ayırdığım seçeneğe bastım, normalde 15 dk. süren iş 30 sn sürdü ve başarısız dedi. İngilizce Türkçe kaynaklarda ne varsa okudum, bazılarını anlamadım, zaten çok bu sorunla karşılaşan olmamış herhalde, en son sana geldim, açıkçası çok gerilirim böyle uğraşıp olmayınca. Umarım çözeriz :) Ben sana PC detaylarını atıyorum.

Monster Notebook
Intel® Coffee Lake Core™ i7-8750H, Chipset Intel® HM370 Express Chipset, 8GB (1x8GB) DDR4L 1.2V 2666MHz SODIMM, 256GB XPG M.2 SSD PCIe 3.0 x2, 1 TB HDD, Intel® Dual Band Wireless-AC 9462, 1x1 AC + Bluetooth 5.0 M.2 2230 (433 Mbps), 6GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX1060 192-Bit DX12, TULPAR T7 v16.1

30 GB yetmez 70 - 80 GB yap. Sorunun için imaj hatalı inmiş veya yazılmış olabilir.

Şimdi bir bakmam gerekiyor yer durumuna, asgari bir değer verebilir misin? Bu arada haklı olabilirsin yer konusunda, bu arada imaj ile ilgili sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Sen bana asgari değeri söylersen, ben tekrar bir yer açayım ve deneyeyim. Olmazsa sana yazayım. Bu arada Paragon HD Manager 16.5 kullanıyorum, USB için ise ilkel ve iyi bir uygulama olan Win32DiskImager kullanıyorum. Cevabını bekliyor, iyi akşamlar diliyorum.

Şu an bir döngüye girdi PC. Mobileyim. Otomatik Düzeltme sanırım böyle bir hata aldım. Bende sorun giderme başlattım. Böyle dönüyor. Paragon mahvetti. SSD'den 30GB alayım dedim, alıp macOS'a attım. Yeniden başlatın dedi. Ve durum; Yardımlık birşey yok geri dönüş yok. Formattan bıktım açıkçası.
20190107_221245.jpeg

1546888633126.jpeg

Eğer 2 bölüme böldüysen Windows'un kurulu olmadığı alandan alan ayırırsan daha sağlıklı olur.
Problemin için sistemi açamazsan onarım veya temiz kurulum yapman gerekecektir.

Merhaba, kusura bakma sabah yazamdım. Sabah USB’yi taktım. Boot menüsünden Window 10 Kurtarma USB sini seçtim. Yine o mor menü geldi. Windows 10 Pro dedim, ekranda Apple için ayırdığımız 30 GB lık bölüm halen duruyordu. Buradan düz mantık Shift F10 ile cmd açtım, notepad yazıp notepade girdim. Farklı kaydet ile kurtarmak istediğim dosyaları kurtardım. Burada sorum yok. Sonra Windowsun olduğu SSD bölümü biçimlendirdim ve buraya Windowsu kurduttum. PC yeniden başlıyor, monster logosu geliyor. Sonra PC tekrar başlıyor. Kaç kere denedim. Artık macOS'i geçtim şu bilgisayarı kurtaralım derdim. Hepsi Paragonda kaydete bastıktan sonra yeniden başlatın dedi öyle oldu. Neyse yardımınızı bekliyorum. İyi akşamlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı