Monster ısınma sorunu ve değişim talebi

İşletim sistemi
Windows 10

Asayiş Berkemal

Hectopat
Daha fazla  
Laptop 4 aylık ve ısınmadan kaynaklı servise gitti çünkü CPU herhangi bir oyuna girince 99 derece altına düşmüyordu gitti geldi geldiğinde 85 derecelere düştü termal macun değişmiş fanlar temizlenmiş 2 hafta sonra yine aynı sorun oluştu şimdi benim laptopumun işlemcisi acaba sorunlumu GPU da sorun yok orijinal oyunlar oynuyorum ve orijinal Windows 10 Pro şimdi ben yine servise göndersem düzelmez ise değişim talebi isteyebilir miyim ya da iade talebi çünkü 99-100 derece çok yüksek 1. sene sonrası sorun çıkarır çok ne yapmalıyım ve maalesef işlemcim 9300h alırken 10. nesil alacaktım acil laptop lazımdı stok sorunundan kaynaklı bunu aldım ne yapabilirim? (ısınma yeni çıkmadı laptop aldıktan 1 ay sonra çıktı ben o zamanlar sorun çıkarmaz diye düşünüyordum ki aşırı FPS droplarına kadar Ve Windows orijinal ama OEM Key yani anakarta yapışan tür bilenler vardır değişim ya da iade olsa sorun olur mu? Çünkü laptopu FreeDOS aldım)

Zarar vermeyeceksin diye bir kaide yok olurda kasasını çıkaramaz zorlanırsan zarar verme olasılığın var. Şayet ben olsam garanti kapsamında olan herhangi bir elektronik cihazı açmam.
Zaten bende arkadaşa termal macunu almasını ve garantiye gitmesini, orada bulunan teknik ekibin aldığı termal macunu "arkadaşın gözü önünde" sürmesini istedim. Çünkü arka tarafta yine eski macundan sürme olasılıkları var ki önerdiğim macun gerçekten "kaliteli" macun.
Zarar vermeyeceksin diye bir kaide yok olurda kasasını çıkaramaz zorlanırsan zarar verme olasılığın var. Şayet ben olsam garanti kapsamında olan herhangi bir elektronik cihazı açmam.
Bir de her seferinde garantiye göndermek insanı yorar. Yani mesela ben RAM yükseltmek için servise gönder, sonra SSD için gönder son olarak termal macun için gönder sonunda insan bıkar. Hadi bu Monster servisi ücret almıyor bu işlerden ancak MSI, ASUS, Acer, HP, Lenovo markaları bu işlemlerden ücret alıyor. Bu ücretlerde işin daha da can sıkıcı bir hal almasına sebep oluyor. Bence doğru bir şekilde açılması kaydıyla evde açılmasının bir sorunun olduğunu düşünmüyorum.

Zaten bende arkadaşa termal macunu almasını ve garantiye gitmesini, orada bulunan teknik ekibin aldığı termal macunu "arkadaşın gözü önünde" sürmesini istedim. Çünkü arka tarafta yine eski macundan sürme olasılıkları var ki önerdiğim macun gerçekten "kaliteli" macun.

Bir de her seferinde garantiye göndermek insanı yorar. Yani mesela ben RAM yükseltmek için servise gönder, sonra SSD için gönder son olarak termal macun için gönder sonunda insan bıkar. Hadi bu Monster servisi ücret almıyor bu işlerden ancak MSI, ASUS, Acer, HP, Lenovo markaları bu işlemlerden ücret alıyor. Bu ücretlerde işin daha da can sıkıcı bir hal almasına sebep oluyor. Bence doğru bir şekilde açılması kaydıyla evde açılmasının bir sorunun olduğunu düşünmüyorum.
evet dikkatli yapılırsa olabilir peki o macunu alırsam ciddi bi ısı düşüşü olurmu

Evet dikkatli yapılırsa olabilir. Peki o macunu alırsam ciddi bir ısı düşüşü olur mu?
Hocam dediğim gibi çok kaliteli ve O.C. işlemlerinde kullanılan bir termal macun. İsterseniz "Overclock ve Soğutma" konu başlığı altında yeni bir konu açın, hem termal macun hem de dizüstü bilgisayar soğutucusu önerisi isteyin. Ayrıca ben kendi tecrübe etmediğim ürünün arkasında duramam ne yazık ki. Ben daha önce bu macunu tecrübe etmedim ancak tecrübe edenlerin hepsi bu macunu övdü. Zaten bu macun O.C. için önerilen macun olduğundan bu konuda size önerdim. Dediğim gibi yeni konu açarsanız bu macunu "tecrübe etmiş" arkadaşlarda size yardımcı olabilirler.

Hocam dediğim gibi çok kaliteli ve O.C. işlemlerinde kullanılan bir termal macun. İsterseniz "Overclock ve Soğutma" konu başlığı altında yeni bir konu açın, hem termal macun hem de dizüstü bilgisayar soğutucusu önerisi isteyin. Ayrıca ben kendi tecrübe etmediğim ürünün arkasında duramam ne yazık ki. Ben daha önce bu macunu tecrübe etmedim ancak tecrübe edenlerin hepsi bu macunu övdü. Zaten bu macun O.C. için önerilen macun olduğundan bu konuda size önerdim. Dediğim gibi yeni konu açarsanız bu macunu "tecrübe etmiş" arkadaşlarda size yardımcı olabilirler.
hocam monster zaten onu kullandığını söylüyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tabiki, iade veya değişim talep edebilirsin. Haziran 2020 de aldığım monster abra V15.6.3 bilgisayarımı problem yaşadığım için aralık ayında değişim yaptılar, yine benzer sorunları yaşadım ve ocak ayında para iadesi aldım.

Hocam Monster zaten onu kullandığını söylüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam o zaman termal macun seçeneğini eleyebilirsiniz. Diğer seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Monster markasının kullandığı macun hakkında bilgim yoktu. Eğer bu macunu gerçekten kullanıyorlarsa o zaman işlemciniz cidden ısınıyor yada soğutma sisteminiz (bakır borular ve fanlarınız) işlemcinizi soğutmaya yetmiyordur.

Geri
Yukarı