Monster K3 Pro vs Redragon Indrah K555

Benziyor sadece aynı model değil. Monster oyuncu ekipmanlarının oemini kime yaptırıyor bilmiyorum ama Redragonların oem üreticisi Eastern Times Technology diye bir şirket. Başka firmalara da ürün veriyorlar ama Redrago kendi markaları.
Aynı model gibi geldi bana sadece solda ki makro tuşları kesilmiş, ışıkların yeri tuşların yeri her şey bire bir aynı. Bu arada monster fanı değilim redragonun k586 klavyesini kullanıyorum hatta ama bana aynı kasa gibi geldiği için böyle bir yorum yaptım. Eğer farklı ürünlerse üstteki yorumumu görmezden gelebilirsiniz.

Hocam K555'i aldım sizce iade edeyim mi?
K555 çok sesli, eğer monster ile redragon k586 pro oynı kasayı kullanıyorsa, monster da kasa kalitesi hissedilir ve ses aşırı düzeyde çıkmaz. Not : redragon k586 ile monster aynı kasa ise ( ben aynı kasa olduğunu düşünüyorum inceleyebilirsiniz ). Redragon k586 pro ben kullanıyorum, k 555 i yakın arkdaşım kullanıyor.

K555 çok sesli, eğer monster ile redragon k586 pro oynı kasayı kullanıyorsa, monster da kasa kalitesi hissedilir ve ses aşırı düzeyde çıkmaz. Not : redragon k586 ile monster aynı kasa ise ( ben aynı kasa olduğunu düşünüyorum inceleyebilirsiniz ). Redragon k586 pro ben kullanıyorum, k 555 i yakın arkdaşım kullanıyor.
Pardon ama aynı switchi kullanırken kasanın sedsle ne alakası var? Sesi oluşturan etkenler keycapler ve switchin kendisidir. Keycapler bu düzeyde daima double shot abs ve bir süre sonra parlama yapacak. Ayrıca pbtye göre daha ince bir sesleri var. Kasayla sesin bağlantısını anlayamadım şahsen. Ayrıca redragon modeli Hot Swappable. Yani kendiniz istediğiniz bir switchi temin edip yay sesi olan switchi değiştirebilirsiniz. Monstera geçmek için en ufak bir sebep göremiyorum şahsen.

Pardon ama aynı switchi kullanırken kasanın sedsle ne alakası var? Sesi oluşturan etkenler keycapler ve switchin kendisidir. Keycapler bu düzeyde daima double shot abs ve bir süre sonra parlama yapacak. Ayrıca pbtye göre daha ince bir sesleri var. Kasayla sesin bağlantısını anlayamadım şahsen. Ayrıca redragon modeli Hot Swappable. Yani kendiniz istediğiniz bir switchi temin edip yay sesi olan switchi değiştirebilirsiniz. Monstera geçmek için en ufak bir sebep göremiyorum şahsen.
Ben sadece gördüğümü söyledim dediğiniz gibi switch olayında ses aslında, ama Redragonların k586 da tuşlar biraz daha içe gömülü olduğu için ses az çıkıyor, K555 de gömülü olmadığı için fazla çıkabilir diye düşündüm. Ben canlı gördüğüm için yorum yaptım, redragon kaliteli bir marka kulaklık ve klavyesini kullanıyorum memnunum zaten. Ama K555 modelin de ses tekerleği de yok bu bir eksi benim için ama tabi kişiye göre değişir.

Hocam peki K555'in yazılımı var mı? Ben göremedim de.
K555'in yok hocam, ama merak etmeyin çok iyi bir klavye aldınız.
Arkadaş sesli klavye seviyorsa?

Kasanın sesle alakası şöyle oluyor. Daha ince yada kalın olması, daha yüksek olması, metal parça olması, içerisinde ses yalıtımı için malzeme olması vs bir sürü etken var aslında değiştirebilen. Hatta ABS / PBT tuşlarda bile farkediyor tuş sesi. Masa üzerinde büyük boy mouse pad (desk mat) olması da değiştirebiliyor sesi aslında.

Ama genel olarak outemu switchlerde biraz yüksek ping sesi var, kabul etmek gerek bunu.

Ben sadece gördüğümü söyledim dediğiniz gibi switch olayında ses aslında, ama Redragonların k586 da tuşlar biraz daha içe gömülü olduğu için ses az çıkıyor, K555 de gömülü olmadığı için fazla çıkabilir diye düşündüm. Ben canlı gördüğüm için yorum yaptım, redragon kaliteli bir marka kulaklık ve klavyesini kullanıyorum memnunum zaten. Ama K555 modelin de ses tekerleği de yok bu bir eksi benim için ama tabi kişiye göre değişir.
Hocam konudan alakasız ama sizde de aynı klavye varmış, bu konuya bir bakabilir misiniz?

Geri
Yukarı