Monster Kontrol Merkezi Voltaj offset yapılmalı mı?

Srdr23

Decapat
Daha fazla  
Monster kontrol merkezinden CPU voltaj offset yapılmalı mı? Abra A5 v18.1 cihazımda i7 11800h işlemci var ve işlemci güç yönetimi %100 de iken yani turbo açıkken yük altında (PUBG, Forza 5 gibi oyunlar oynarken) 85-86 dereceyi görüyor ancak bana göre yüksek bir derece olduğundan undervolt yapmak istiyorum. Throttlestop gibi uygulamaları kullanmaya uğraşmaktansa monsterin kendi uygulamasından yapayım diyorum ama nasıl yaparım veya yapmalı mıyım bilmiyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İ7 11800H
RTX3050
16gb ram
W11

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim laptop da ısındığı için Monster müşteri hizmetlerini aramıştım bana 95 dereceye kadar sorun olmayacağı söylenmişti. Benim içim rahat etmedi laptop soğutucu aldım. Laptop soğutucusu alabilirsiniz veya işlemci Boost'u kapatarak ısınmasını azaltabilirsiniz.

Soğutucu ben de kullanıyorum başlarda iyi iş yapıyordu ancak son zamanlarda havalar da ısındıgından pek işe yaramamaya basladı üstüne laptopun alt girişinde biriken tozu da arttırıyor. Turbo Boost konusuna gelirsek kapatınca sıcaklık değerleri bayağı bir düşüyor 20 derece kadar etkiliyor ve oyundan oyuna performans artışı değişiyor. Bazı oyunlar yüksek FPS verirken bazılarında FPS düşüyor, PUBG gibi bir oyunda mesela FPS düşüyor Boost kapalıyken. Forza da ise tam tersi oyun performansı artıyor, oyunun optimizasyonuyla da ilgili tabii.

Benim laptop da ısındığı için Monster müşteri hizmetlerini aramıştım bana 95 dereceye kadar sorun olmayacağı söylenmişti. Benim içim rahat etmedi laptop soğutucu aldım. Laptop soğutucusu alabilirsiniz veya işlemci Boost'u kapatarak ısınmasını azaltabilirsiniz.

Kendilerini aklamak icin yapiyorlar 100 dereceye kadar Intel niye izin versin normal degil ben cok sogudum Clevo gorunumlu cakma laptop iade edeceğim yakin zamanda. Bytun hepsi sorunlu Abra'larin.

Geri
Yukarı