Monster Laptop Aldıktan Sonra Neler Yapılmalı?

Baldi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Monster Abra A7 modelini yeni aldım. Öncelikle Sound Blaster uygulamasını nasıl kuracağım? Kutu içerisindeki driverı yükledikten sonra değişen bir şey olmuyor. Ek olarak yapmam gereken şeyler var mı? Tüm güncellemeleri kurdum bunun dışında şu programları kurabilirsin veya ayarları şu şekilde yapabilirsin gibi dediğiniz gibi şeyler. Hatta kullanan arkadaşlar püf noktaları veya dikkat etmem gereken yerleri varsa çok mutlu olurum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sound Blaster gibi yazılımlar İsteğine kalmış. Güncel BIOS ve EC güncellemesini yükleyip, BIOS'u modlamak olurdu benim yapacağım şey. Ve yardımcı yazılımları yüklemek. Onun haricinde çalışacağın programları yüklemek ve ayarlarını yapmak. "Püf noktası" derken anlamadım. Kullanacağın uygulama ve yazılımları yükleyeceksin.

Önce Realtek'i kur. Sonra Soundblaster'ı kur. Bunları yapmadan önce de yanlış yüklediysen onları kaldır öyle yap. Yine olmazsa teknik servisi ara, Alpemix ile bağlanıp birkaç dakikada yapıyorlar.

Monster Abra A7 modelini yeni aldım. Öncelikle Sound Blaster uygulamasını nasıl kuracağım? Kutu içerisindeki driverı yükledikten sonra değişen bir şey olmuyor. Ek olarak yapmam gereken şeyler var mı? Tüm güncellemeleri kurdum bunun dışında şu programları kurabilirsin veya ayarları şu şekilde yapabilirsin gibi dediğiniz gibi şeyler. Hatta kullanan arkadaşlar püf noktaları veya dikkat etmem gereken yerleri varsa çok mutlu olurum teşekkürler.
Sana tavsiyem driverların hepsini internetten indir. Sakın usb den indirme yapma..

Doğru, internetten yükle. Hatta bırak Windows Update kendi yüklesin. Ama Monster Control Center ve Soundblaster'ı kendin kurarsın.

Doğru, internetten yükle. Hatta bırak Windows Update kendi yüklesin. Ama Monster Control Center ve Soundblaster'ı kendin kurarsın.
ben biosu ve chipset updatesini kendim yapmak zorunda kaldım.
Bu arada aklıma gelmişken intel rapid storage'yi kesinlikle indir...

peki link atabilirmisiniz @Odyofil . Baktımda her modele göre sanırım ayrı sürücüler var. Yanlış bir şey indirmek istemem
Sanırım burdakiler Abra A7 V11 Sürücü Sayfası bunların hepsini kurayımmı peki? bilgisayar geldiğinden beri yanındaki usbsinden bir şey yüklemedim.Sadece win update yaptım
Sayın @Odyofil yukarıda attığım linkin doğru olduğunu kabul ediyorum çünkü denetim masasından sürümleri karşılaştırdığımda hepsi güncel gözüküyor .
Yapmam gereken herşeyi windows update otomatik yapmış.

Son düzenleme:
Bende işletim sistemi direk kurulu geldi herşey kuruluydu sound blaster da oyun oynayacağın zaman game'i seçersin diğer sekmeleri de kullanacağın zaman değişir öyle kullanırsın onun haricinde sitesinde ki sürücüleri de laptop'un modeline göre kurduysan tamamdır.

Sound Blaster gibi yazılımlar İsteğine kalmış. Güncel BIOS ve EC güncellemesini yükleyip, BIOS'u modlamak olurdu benim yapacağım şey. Ve yardımcı yazılımları yüklemek. Onun haricinde çalışacağın programları yüklemek ve ayarlarını yapmak. "Püf noktası" derken anlamadım. Kullanacağın uygulama ve yazılımları yükleyeceksin.
Bios Modlamayı nasıl yaparız

Geri
Yukarı