Monster laptop çöküyor

SemX0102

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
SSD
Ekran kartı
GTX 1650TI
Anakart
N/A
İşlemci
Intel i5
Dostlar hepinize selam, bir depremzede olan kuzenimin laptop'ında 35 defa *bip* sesi duyuyor, sonra çöktüğünü gözlemliyoruz. Bundan önce de otomatik olarak kamerayı devre dışı bırakıyor. Bunu nasıl çözebiliriz, neden kaynaklanıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar hepinize selam, bir depremzede olan kuzenimin laptop'ında 35 defa *bip* sesi duyuyor, sonra çöktüğünü gözlemliyoruz. Bundan önce de otomatik olarak kamerayı devre dışı bırakıyor. Bunu nasıl çözebiliriz, neden kaynaklanıyor?

Şu an İstanbul'da ise teknik servise götürsüz depremzede olduğunuz için ücretsiz bakım vb. yaparlar diye düşünüyorum, garantisi yok ise burada verilen tavsiyeleri uygulayabilirsiniz çünkü ben ilk defa laptop da bip duyan birini görüyorum 1 kere duymuştum ben oda HDD bozulduğu içindi düştüğünden.

Eğer Monster depremzede bir kişinin bilgisayar bakım ve tamirine fiyat biçer ise bu arada gözümden düşer, o kadar yüzsüz değillerdir diye düşünüyorum.

Şu an İstanbul'da ise teknik servise götürsüz depremzede olduğunuz için ücretsiz bakım vb. yaparlar diye düşünüyorum, garantisi yok ise burada verilen tavsiyeleri uygulayabilirsiniz çünkü ben ilk defa laptop da bip duyan birini görüyorum 1 kere duymuştum ben oda HDD bozulduğu içindi düştüğünden.

Eğer Monster depremzede bir kişinin bilgisayar bakım ve tamirine fiyat biçer ise bu arada gözümden düşer, o kadar yüzsüz değillerdir diye düşünüyorum.
BIOS hatası veriyormuş sanırım, İstanbul'a göndermiştik ufak bir bakım yapıp geri göndermişler. Şarj aletinin üzerindeki tozlar hâlâ duruyor. :D

Ben güç kablosu ile ilgili bir durumda bip sesi alıp sistem kapanması yaşamıştım deneyebileceğiniz başka uyumlu adaptör var mı ?

Bataryadan kaynaklı bir sıkıntı yok. Muhtemelen anakart kaynaklı hocam. BIOS da olabilir, servis umarım ilgilenir.
Bios ise bios pilini ve ramleri çıkart 10 dk bekleyip ilk ramleri sonra pili sonra da güç kablosunu takıp sistemiaçmayı deneyiniz.Bu arada Hdd vs yerinden oynama varmı ? bakınız.

Şaşırmadım. Malum marka şaşırtmamaya devam ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı