PC Hocası Goat G4 sistem LoL ve Valorant'ta 200FPS anca alıyor

İşletim sistemi
Windows 11

isotomil

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bugün PC hocası goat V4 sistemini aldım. Sistemin içinde.
Zotac 4070 Super ekran kartı / i5 14400F işlemci / 16 GB DDR5 RAM / 1TB SSD var.
Sisteme 32.750TL verdim iyi hoş fiyat performans sistemde ben neden bu kadar güçlü ve pahalı sayılabilecek bir sistemle 360FPS alamıyorum... LoL için az önce şakasız 150FPS ortalama ile oynuyordum. Valorant için de taş çatlasın 280leri görüyor ama genel olarak 200 civarında seyr ediyor. Bu durum normal midir? Ekran kartım güncel, işlemcim de güncel. Aygıt Yöneticisi'nden kontrol ettim + NVIDIA uygulaması yüklü. Ben bu işi anlamadım birisi bana yardımcı olabilir mi? İade etmiş olduğum Ryzen 5600 + 4060 8 GB sistem ile bu sistem nasıl aynı performansı verebilir?

Bu durumda yapacak bir şey var mı peki...

Hocam yok ki bende hiç AAA oyun Steam'de en yüksek GTA 5 var
Ama dikkat ederseniz PC hocasının videosunda da
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
çok yüksek FPS almıyor Valorant. Diğer AAA oyunlar iyi gibi

İşlemcin ekran kartın için çok güçsüz o konuda bir şeyler yapabilirsin.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    89,8 KB · Görüntüleme: 39
Hayır anlatamadım herhalde dediğimi. Şu anda arkadaş 300FPS'leri görüyor zaten. 500-600 felan görmek istiyor ondan dedim.
Hocam 250-400 arası değişiyor LOL için ama daha çok 270 diyebilirim Valorant'da çok benzer.

İşlemcin ekran kartın için çok güçsüz o konuda bir şeyler yapabilirsin.
İşlemci değiştirmek veya 2k bir monitöre geçmek dışında elimden teknik bir ayar ile bir şey yapmak gelmez dimi

Hocam 250-400 arası değişiyor LoL için ama daha çok 270 diyebilirim Valorant'ta çok benzer.

İşlemci değiştirmek veya 2K bir monitöre geçmek dışında elimden teknik bir ayar ile bir şey yapmak gelmez değil mi?

Aynen öyle... :(

Hocam şu anda bilgisayarı kapattım. Stres oldum sigara içip uyuycam 😅 ama ona tam nasıl bakılıyor yarın indirip atayım, Afterburner galiba değil mi?

Uğraşmayın hocam boş verin o zaman, sorununuzun cevabı darboğaz yiyor olması kısaca. Çok da takmayin 2K monitör alırsınız çift monitör mis gibi keyfinize bakarsınız :D. (monitör alırken iyi düşünün Hz olayını paneli çözünürlüğü)

Geri
Yukarı