Monster laptop ekranındaki ışık sızması normal mi?

JoseMarden

Femtopat
Yer
Antakya / Hatay
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 11800H, RTX 3060, 2x8 DDR4 RAM
Meslek
Öğrenci
Merhaba, yeni aldığım Monster laptop da ışık sızması fark ettim. Normal mi bu kadar ışık sızması? İleride sıkıntı çıkarır mı?

IMG_20230101_044428.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef IPS ekranlarda ışık sızması kaçınılmaz oluyor.Hemen hemen tüm modellerde az da olsa ışık sızması mevcut.Belki değişim isteyerek daha az ışık sızmalı laptop alabilirsiniz.Ama ekranda grafik varken pek farkedilmeyecektir.

Maalesef IPS ekranlarda ışık sızması kaçınılmaz oluyor.Hemen hemen tüm modellerde az da olsa ışık sızması mevcut.Belki değişim isteyerek daha az ışık sızmalı laptop alabilirsiniz.Ama ekranda grafik varken pek farkedilmeyecektir.
Teşekkürler. Gözle pek görülmüyor. Sanırım bu ips glow ışık sızması bir yerde tek var.degisime gerek var mıdır sizce? İlerde artıp sıkıntı çıkarır mi?

Rahatsız olmuyorsanız değişime gerek yok.Ayrıca ölü piksel değil ki ileride artsın.Sabit bu şekilde kalır.

Dosya Ekleri

• IMG_20221231_191310.jpg
    IMG_20221231_191310.jpg
    87,4 KB · Görüntüleme: 105
Merhaba, yeni aldığım Monster laptop da ışık sızması fark ettim. Normal mi bu kadar ışık sızması? İleride sıkıntı çıkarır mı?

Eki Görüntüle 1619725

Oldukça iyi bir pattern ile dağılmış ışık. Son derece kabul edilebilir.

Bende yeni Dell aldım bende de var belki iade edebilirim.

Bu IPS ışık sızması bir arıza değil. Eksesif olmadığı sürece iade alacaklarını düşünmüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı