Monster laptop oyunda 85 derece

Egeren

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar 3-4 ay öncesinde Monster notebook aldım. Özellikleri aşağıya yazıyorum. CS:GO oynarken işlemcim 86 dereceyi gördü. Normalde 65-75 arasında gidip gelirdi. Altına kitapla destekliyorum ve Turbo fan açık halde oynuyorum. Ona rağmen bu kadar ısınması garip geldi. Bu değeler ben Bileci'te yaşarken böyleydi, şu anda Mersin'de yaşıyorum. Hava sıcaklığı 33 derece, nem ise %75, bu sıcaklık PC değerlerindeki değişikliğin sebebi bu olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim, iyi forumlar.
  • Intel i7-10870H-2, 20GHz Turbo Boost ile 5, 0GHz.
  • NVIDIA RTX2070 8 GB GDDR6 256-BIT Refresh.
  • 16 GB (2x8GB) DDR4 2933MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar 3-4 ay öncesinde Monster notebook aldım. Özellikleri aşağıya yazıyorum. CS:GO oynarken işlemcim 86 dereceyi gördü. Normalde 65-75 arasında gidip gelirdi. Altına kitapla destekliyorum ve Turbo fan açık halde oynuyorum. Ona rağmen bu kadar ısınması garip geldi. Bu değeler ben Bileci'te yaşarken böyleydi, şu anda Mersin'de yaşıyorum. Hava sıcaklığı 33 derece, nem ise %75, bu sıcaklık PC değerlerindeki değişikliğin sebebi bu olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim, iyi forumlar.
  • Intel i7-10870H-2, 20GHz Turbo Boost ile 5, 0GHz.
  • NVIDIA RTX2070 8 GB GDDR6 256-BIT Refresh.
  • 16 GB (2x8GB) DDR4 2933MHz.

Laptopun 4 koşesine kapaklar koyup hava boşluğu açarsanız bir nebzede olsa sıcaklık düşecektir.

86 derece normal. 90 üstünde gezmeye başlarsa sıkıntı o zaman başlar. Ancak sıcaklık bir anda arttıysa bir termal macun yenileme işlemi lazım. Servise yollayın ücretsiz bakım yapıyorlar.

Geldiğim ildeki sıcaklık ve nem oranı buraya kıyasla çok çok daha düşüktü hem buraya gelmeden önce de hiçbir sıkıntı yaşamıyordum yakın zamanda tekrar bileciğe döneceğim eğer döndüğümde bu durum devam ederse sizin dediğiniz gibi bakıma göndereceğim. Sıcaklık bütün ayarlar en yüksekte The Forest oynarken yaklaşık 1 saat kullanımın sonunda 88 dereceyi gördü Online olarak oynadığımıda ekliyim ekstrem ayarlarda Forza'da ise 80-85 civarlarında geziyordu CS:GO'da 2 saatik bir oynayışın ardından 86 dereceyi gördü 90 dereceyi geçmedi şimdiye kadar.

Geri
Yukarı