Monster laptop parça değişim süreci nasıl işler?

Dosyalara baktım.
Konu sahibi donanımsal arıza var. Komple iade et. Zaten sanırım 4 defadan fazla gidince ücret iadesi vs. Alınıyordu.

Cihaz 14 aylıkmış ücret iadesi mantıklı olmaz bence. Yeni kapalı kutu ürün alabilirse alır ve Monster'a güveni yoksa onu satar yenisini alır bence. Tabii konu sahibi arkadaş karar verecek sonuç olarak.

Dosyalara baktım.
Konu sahibi donanımsal arıza var. Komple iade et. Zaten sanırım 4 defadan fazla gidince ücret iadesi vs.alınıyordu.
Hocam teşekkür ediyorum. Az önce cihazı kargoya verdim yarın servise ulaşacak.
14 aylık cihazı iade alırlar mı ?
Eğer almazlarsa minidump dosyalarına bakmalarını söyleyip sıfır ürün değişimi yaparlar mı kesin şekilde ?

Cihaz 14 aylıkmış ücret iadesi mantıklı olmaz bence. Yeni kapalı kutu ürün alabilirse alır ve Monster'a güveni yoksa onu satar yenisini alır bence. Tabii konu sahibi arkadaş karar verecek sonuç olarak.
Bir de şöyle bir şey var; cihazı iade alsalar fatura parasını geri verseler, aynı fiyata aynı donanım da cihaz bulamam şuan. 25K ödemiştim cihaza şuan 27-30 bandında aynı ayardaki cihazlar.

Arkadaşın belirttiği gibi ellerinde varsa yeni cihaz iste, kutusunu açmadan sat.
Minidump dosyasına bakıp donanımsal sorun olduğunu gördüklerinde kesin değişim kararı verirler mi ? Tamir edip göndericez falan demesinler.

Bi de hocam sıfır ürün gelirse eğer kapalı kutu olarak ne kadara satabilirim ?
*Cihaz da ekstra olarak 6900/5000mb okuma yazma hızlı 512 GB SSD var.

Hocam teşekkür ediyorum. Az önce cihazı kargoya verdim yarın servise ulaşacak.
14 aylık cihazı iade alırlar mı ?
Eğer almazlarsa minidump dosyalarına bakmalarını söyleyip sıfır ürün değişimi yaparlar mı kesin şekilde ?

Bir de şöyle bir şey var; cihazı iade alsalar fatura parasını geri verseler, aynı fiyata aynı donanım da cihaz bulamam şuan. 25K ödemiştim cihaza şuan 27-30 bandında aynı ayardaki cihazlar.
Bebce para iadesi alabilirsen al ve Asus veya MSI modellerine yönel. Gerekirse biraz bütçe ekleyerek.

Bebce para iadesi alabilirsen al ve Asus veya MSI modellerine yönel. Gerekirse biraz bütçe ekleyerek.
Benim aklımdan geçen de tam olarak buydu, bütçe ekleyip sorunsuz kullanabileceğim bir markaya yönelmek. Asus ve MSI'a ek olarak Legion serisi ve Dell G15 2022 serisini de düşünebilirim.

Tabi öncelikle para iadesi almam gerekiyor veya değişimden sıfır ürün alıp minimum zararla satmam lazım.

Bu arada hocam cihazda donanımsal sorun var demiştin. Biraz daha açabilir misin, tam olarak ne sorunu var ?

Anakart, laptpota zaten çoğu şey anakarta gömülü olduğundan CPU bile arızalı olsa anakart sorunu diye geçer, çünkü anakart değişmesi gerek gibi düşünebilirsin.
Peki sıcaklıkların normalden fazla olması da anakart arızasından dolayı mı ?
YT'deki test videolarında aynı GPU 72-75 de takılırken benim GPU sürekli 85-86 da sabit. Bir kaç derece olsa anlarım da neredeyse 15 derece fark oluyor.

*Uzun süreli test yapılıyor diye mesaj atmışlar. En son böyle dediklerinde 2 gün sonra cihaz elime ulaşmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı