Monster laptop parça değişim süreci nasıl işler?

Minidump dosyasına bakıp donanımsal sorun olduğunu gördüklerinde kesin değişim kararı verirler mi? Tamir edip göndereceğiz falan demesinler.

Bir de hocam sıfır ürün gelirse eğer kapalı kutu olarak ne kadara satabilirim?
*Cihaz da ekstra olarak 6900/5000mb okuma yazma hızlı 512 GB SSD var.

Tamir istemeyip değişim istediğini belirt.

86 yüksek ama aşırı yüksek'te değil. Sürekli çok yüksek ısı'dan dolayı sorun olabilir. Ama dediğim gibi illaki yüksek ısı var diye arıza olacak diye bir şey yok.

GPU demiş hocam, GPU için limit sıcaklık.

86 yüksek ama aşırı yüksek'te değil. Sürekli çok yüksek ısı'dan dolayı sorun olabilir. Ama dediğim gibi illa ki yüksek ısı var diye arıza olacak diye bir şey yok.
Sürekli o ısıdaydı hocam. Ben saatlerce oyun oynuyordum ilk girdiğimde kendini sabitliyordu 86'ya o şekilde gidiyordu.
Test videoları yapan kanallara bakıyorum aynı GPU aynı işlemci en az 10 derece daha serin çalışıyor. Ayrıca benim cihazım da sıvı metal varken böyle olması anlaşılır gibi değil.

Tamir istemeyip değişim istediğini belirt.

Hocam şimdi arasam cihazınızın testi bittiğinde karar verilecektir diyecekler. Bayram üstü sinir olduğumla kalacam diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Yüksek ısı var diye %100 arıza yaptıracak diye bir durum yok ama. Bir yerden sonra sistem kenidni kapatıyor yada frekans düşürüyor. Tabii yüksek ısı iyi bir durum değil orası ayrı.

Yüksek ısı var diye %100 arıza yaptıracak diye bir durum yok ama. Bir yerden sonra sistem kenidni kapatıyor ya da frekans düşürüyor. Tabii yüksek ısı iyi bir durum değil orası ayrı.

Orası öyle zaten fakat iyi bir sıcaklık olmadığı için belirteyim dedim.
Sürekli o ısıdaydı hocam. Ben saatlerce oyun oynuyordum ilk girdiğimde kendini sabitliyordu 86'ya o şekilde gidiyordu.
Test videoları yapan kanallara bakıyorum aynı GPU aynı işlemci en az 10 derece daha serin çalışıyor. Ayrıca benim cihazım da sıvı metal varken böyle olması anlaşılır gibi değil.

Hocam şimdi arasam cihazınızın testi bittiğinde karar verilecektir diyecekler. Bayram üstü sinir olduğumla kalacam diye düşünüyorum.
Aynı modelin testine bakıyorsun değil mi?

Orası öyle zaten fakat iyi bir sıcaklık olmadığı için belirteyim dedim.

Aynı modelin testine bakıyorsun değil mi?
Aynı modele de baktım farklı modellere de baktım. İşlemci, Ram, GPU her şey aynı hatta bazı noktalarda benim cihazım daha iyi. Gel gelelim sıcaklık olarak ben avantajlı olmam gerekirken X marka laptop daha iyi sonuç alıyor.

Aynı modele de baktım farklı modellere de baktım. İşlemci, RAM, GPU her şey aynı hatta bazı noktalarda benim cihazım daha iyi. Gel gelelim sıcaklık olarak ben avantajlı olmam gerekirken X marka laptop daha iyi sonuç alıyor.

Her markanın soğutma sistemi aynı değil, farklı modellerle karşılaştırmanız mantıklı olmamış. Fakat eğer cihazda belirttiğiniz gibi sıvı metal varsa yüksek sıcaklıklar olduğunu değiştirmiyor.

Her markanın soğutma sistemi aynı değil, farklı modellerle karşılaştırmanız mantıklı olmamış. Fakat eğer cihazda belirttiğiniz gibi sıvı metal varsa yüksek sıcaklıklar olduğunu değiştirmiyor.
Doğru hocam markaya göre soğutma sistemi değişir. Ancak bu değişiklik 15 derece fark yaratır mı ? Makul bi düzeyde farklılık gösterir ama 15 derece laptop için çok fazla bir fark.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada Acer Predator'ün testi var. Muhtemelen sıvı metal yoktur bu cihaz da ona rağmen 70 derecede çalışıyor cihaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Burada düz Legion var aynı GPU ve sıvı metal kullanılmayan cihaz. Çoğu oyunda 80 derece altında, maks 82 görmüş.

Bahsettiğim şey bu yani kısacası. Bayram üstü kanser etmezde değişim veya iade yaparlarsa Asus veya soğutma ve malzeme kalitesi olan başka bir markaya geçiş yapıcam.

Doğru hocam markaya göre soğutma sistemi değişir. Ancak bu değişiklik 15 derece fark yaratır mı? Makul bir düzeyde farklılık gösterir ama 15 derece laptop için çok fazla bir fark.

Burada Acer Predator'ün testi var. Muhtemelen sıvı metal yoktur bu cihaz da ona rağmen 70 derecede çalışıyor cihaz.

Burada düz Legion var aynı GPU ve sıvı metal kullanılmayan cihaz. Çoğu oyunda 80 derece altında, maksimum 82 görmüş.

Bahsettiğim şey bu yani kısacası. Bayram üstü kanser etmezde değişim veya iade yaparlarsa ASUS veya soğutma ve malzeme kalitesi olan başka bir markaya geçiş yapacağım.

Fark etmese giriş seviyesi gibi modeller yüksek sıcaklıklarda çalışmaz hocam, attığınız 2 modelde markaların Gaming tarafında ki üst seviye modelleri.

Fark etmese giriş seviyesi gibi modeller yüksek sıcaklıklarda çalışmaz hocam, attığınız 2 modelde markaların Gaming tarafında ki üst seviye modelleri.
Her neyse hocam olan oldu.
Şimdi ben MH'yi arayıp cihazı test edip tamir etmekle uğraşmayın, değişim veya iade istiyorum mu demeliyim ?
Minidump'da anakart sorunu olduğu bariz ortada zaten ek olarak SSD'de sorunlu ve cihazı üçüncü kez servise gönderdim. Daha önce iki kez kasa ve fan değişimi yapılmış, bunları göz önüne alırsak değişim veya iade yapması için zorlayabilir miyim Monster'i ?

Her neyse hocam olan oldu.
Şimdi ben MH'yi arayıp cihazı test edip tamir etmekle uğraşmayın, değişim veya iade istiyorum mu demeliyim?
Minidump'da anakart sorunu olduğu bariz ortada zaten ek olarak SSD'de sorunlu ve cihazı üçüncü kez servise gönderdim. Daha önce iki kez kasa ve fan değişimi yapılmış, bunları göz önüne alırsak değişim veya iade yaptırmak zorunda bırakabilir miyim Monster'i?

Birakabilirsiniz diye düşünüyorum, evet o şekilde belirtin.

Yeni konular

Geri
Yukarı