Monster laptop veya Masaüstü sistem

2500 TL'ye tüm bileşenlerle birlikte (Monitör , kasa vb.) masaüstü sistem mi ? Monster notebook mu ?

• Masaüstü sistem

Oy: 12 70,6%
  • Monster notebook

Oy: 5 29,4%

• Oy verenlerin toplamı
    17

Roherty

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2500 lira civarı bütçem var. Üniversite sınavlarımdan sonra (önümüzdeki yıl.) bir bilgisayar almayı planlıyorum.

Bulundugum yerden taşınacağım için laptop fiyatlarına baktım önce. Laptop daha uygun olacak gibi duruyordu başta. Sonra sistem mi toplasam diye tereddüt etmeye de başladım.

Eğer sistem toplarsam monitörü , kasası , kabloları , güç kaynağı , soğutması vb. yani bilgisayarın çalışması için bütün parçaları almam gerekecek ve dediğim gibi bütçem 2500 liraya kadar çıkabilir. (monster laptoplar 2700 lira civarı bütçeyi zorlayıp alamayı planladım.)

Sizin tavsiyeniz nedir ? Monitör dahil olsa da monsterden çok daha iyi performans alabileceğim bir sistem kurabilir miyim sizce ?

Cevap bekliyorum bilir kişilerden :(

Bence eğer üniversiteyi kendi şehrinde kazanırsan almalısın masaüstü. Onun dışında kesinlikle dizüstü öneririm çünkü üniversite öğrencisi çok mobildir , gezer, gider arkadaşının şehrine orda kalır, tatillerde memleketine gider vs. Ekran kartına gelecek olursak gtx 860M olanları tercih etmen daha iyi olur çünkü ddr5 bulunduruyor yani 860M 950M' den daha iyi performans sunar şuan sana.

Taşınabilirlik önemli değilse masaüstü topla 1 sene sonra o fiyata aldığın Monster da her istediğini oynayamazsın. Bu arada daha 1 sene sonra alacağın laptopu şimdiden sorman saçma olmuş 1 seneye farklı ürünler çıkar tercihler değişir

Taşımak önemli değil ise kasa topla. Sürekli yanında olmasını istiyor isen laptop alman gerek. Bence kasa topla. Daha sonra işlerine yetecek bir laptop alırsın. Okulda derslerine yoğunlaşırsın.

Beyler güzel öneriler gelmiş teşekkürler hepinize. Allah izin verirse Ankara'da okuyacağım universiteyi ve 4~5 sene orada kalacağim. Sanirim masaustu sistem toplayacagim performans olarak daha iyi olacağa benziyor. Sizlerden istegim 2500 lirayi fazla asmayacak sekilde monitor dahil sistem toplamaniz. Tesekkurler simdiden. Performansi optimum olmali ben pek kararli degilim bu konuda.

Güncel...

Kardeşim okuduğuma göre öğrencisin. Ben de masaüstü toplamayı düşünüyordum ama öğrenci olduğumdan dolayı, notebook aldım. Bence sen de notebook almalısın.

İmzandaki laptop ile GTA V'de hangi ayarlarda kaç fps aldığını sorabilir miyim ?

Denediysen ya da ultra ayarda oyun ne kadar oynanabiliyor ? Akıcı oluyor mu ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı