Monster laptop veya Masaüstü sistem

2500 TL'ye tüm bileşenlerle birlikte (Monitör , kasa vb.) masaüstü sistem mi ? Monster notebook mu ?

• Masaüstü sistem

Oy: 12 70,6%
  • Monster notebook

Oy: 5 29,4%

• Oy verenlerin toplamı
    17
@Roherty bana sormadınız ama yinede cevaplamak istedim :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada o bilgisayarın 12 GB RAM'li hali ile test var. GTA 5 yanlış hatırlamıyorsam 6 GB istiyordu dolayısıyla 12 GB ve 8 GB model arasında performans farkının olacağını pek zannetmiyorum.

@Roherty bana sormadınız ama yinede cevaplamak istedim :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada o bilgisayarın 12 GB RAM'li hali ile test var. GTA 5 yanlış hatırlamıyorsam 6 GB istiyordu dolayısıyla 12 GB ve 8 GB model arasında performans farkının olacağını pek zannetmiyorum.

öncelikle ilgin için teşekkür ederim dostum. videoyu izledim performans beklediğimden de yüksek çıktı. ozaman şöyle dersek yanılmış olur muyuz sence ; aşağıdaki 2 laptoptan herhangi biriyle gta 5'i ultra ayarda 35-50 fps arası oynayabiliriz sanırım. (ilk sıradaki gtx 860m'li sistem diğerinden daha iyi ama ekranı 15.6" 950 olan ise 17.3"

MONSTER® ABRA A5 V1.1.2 15.6"
MONSTER® ABRA A7 V5.2.1 17.3" - MONSTER NOTEBOOK > ABRA

Bence eğer alacaksanız GTX 860M bulunan modeli tercih edin. 860M 950M'den daha performanslı bir ekran kartıdır çünkü ddr5 mevcut. Yani bu benim şahsi görüşüm ama zaten biz dizüstü bilgisayarları kolayca bir yere taşıyabilmek için alıyoruz o yüzden 15.6" gayet yeterli ve standart bir ekran boyutu bunu daha da büyütmeye ve bilgisayarın ağırlığını arttırmaya gerek yok diye düşünüyorum. Oyun oynamak için bilgisayar alıyorsanız ki öyle görünüyor , o halde ekran kartına yatırım yapmalısınız dolayısıyla tercihim 860M'li olan. Ultra oynatır diye tahmin ediyorum.

Son düzenleme:
Bence eğer alacaksanız GTX 860M bulunan modeli tercih edin. 860M 950M'den daha performanslı bir ekran kartıdır çünkü ddr5 mevcut. Yani bu benim şahsi görüşüm ama zaten biz dizüstü bilgisayarları kolayca bir yere taşıyabilmek için alıyoruz o yüzden 15.6" gayet yeteli ve standart bir ekran boyutu bunu daha da büyütmeye ve bilgisayarın ağırlığını arttırmaya gerek yok diye düşünüyorum. Oyun oynamak için bilgisayar alıyorsanız ki öyle görünüyor , o halde ekran kartına yatırım yapmalısınız dolayısıyla tercihim 860M'li olan. Ultra oynatır diye tahmin ediyorum.

Düşüncelerimi okuyor gibisiniz resmen :D Bende bu şekilde düşünerek başladım araştırmaya. Şu anda 15.6" olanın beni ne kadar süre High-Ultra arası akıcı bir şekilde oynatacak şekilde götürür diye düşündüm ve araştırdım. Gameplay videolarında gördüğüm kadarıyla i5 işlemcili gtx 750 , 850 , 950 gibi ekran kartlarının very high , ultra performanslar verdiğini gördüğüm GTA 5 gibi tamamen grafik ağırlıklı bir oyunda. Bunun üzerine monster'daki i7 işlemcili 860m'li laptopların ultr performansı rahat taşıyabileceği kanısına vardım. Aldıktan sonra da 3-4 sene daha götürür diye düşünüyorum. Çünkü zaten güncel oyunlarda ultra performans gösterdikten sonra bundan sonra çıkacak oyunlardada gözle görülür bir düşüş yaşayacağımı zannetmiyorum. Oyun kalitesi 3-4 sene içinde ne kadar artarsa artsın bu verdiğim laptopların en azından high-very high performansları gösterebileceğini umuyorum. Belki de yanılıyorum :D

Teknolojiyi öngörmek çok zor o yüzden pek bir yorum yapamayacağım ben de umabiliyorum sadece :)

bu işi bilen insanlarla muhattap olmak gerçekten güzel bir şey. teşekkür ederim değerli yorumların için. önümüzdeki yıla daha çok var bakalım neler değişecek. belki de fikirlerimizin tamamen değişmesine neden olabilecek şeyler ortaya çıkacaktır :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı