Monster laptop Wi-Fi kopması

lacers321

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar ve iyi forumlar.
Yeni bir laptop satın aldım, kurulum yaptım ve tüm driverlarını güncel olarak kurdum. Win 10 Home kullanıyorum.
Sorunum şu; evdeki modeme bağlandığım zaman Wi-Fi kopma sorunu yaşıyorum. Wi-Fi'den çıkıyor ve kendi kendine tekrar bağlanıyor. Bu bazen 5 dakika bazen 10 dakika aralarla gerçekleşiyor. Acaba sorun Wireless kartında mı diye mobilden Wi-Fi noktası oluşturup ona bağlandım. Hiçbir problem yok normal bir şekilde kopmadan kullanıyorum. Ama evdeki modeme bağlandığım zaman problem yaşıyorum. Ve bu problem yalnızca bu laptopta var. Telefonda bir sıkıntı yok. Modem ayarlarıyla ilgili bir sıkıntı olabilir mi? Nasıl çözebilirim bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Öncelikle herkese merhabalar ve iyi forumlar.
Yeni bir laptop satın aldım, kurulum yaptım ve tüm driverlarını güncel olarak kurdum. Win 10 Home kullanıyorum.
Sorunum şu; evdeki modeme bağlandığım zaman Wi-Fi kopma sorunu yaşıyorum. Wi-Fi'den çıkıyor ve kendi kendine tekrar bağlanıyor. Bu bazen 5 dakika bazen 10 dakika aralarla gerçekleşiyor. Acaba sorun Wireless kartında mı diye mobilden Wi-Fi noktası oluşturup ona bağlandım. Hiçbir problem yok normal bir şekilde kopmadan kullanıyorum. Ama evdeki modeme bağlandığım zaman problem yaşıyorum. Ve bu problem yalnızca bu laptopta var. Telefonda bir sıkıntı yok. Modem ayarlarıyla ilgili bir sıkıntı olabilir mi? Nasıl çözebilirim bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Bazen modemlerde kendini yenileme süreleri oluyor diye biliyorum.Xiaomi Mi Wifi Pro da yaşamıştım ve yenileme süresini arttırmıştım ama belki bu sorundan dolayı olmayabilir.

Bazen modemlerde kendini yenileme süreleri oluyor diye biliyorum.Xiaomi Mi Wifi Pro da yaşamıştım ve yenileme süresini arttırmıştım ama belki bu sorundan dolayı olmayabilir.
Bundan kaynaklı olsa sanırım bütün cihazlarda problem olurdu. Eski laptopta ve telefonlarda hiçbir sıkıntı yok.
Modemi fabrika ayarlarına getirmeyi deneyebilirsiniz.
++Son çare bunu deneyeceğim.
WiFi güçlendirici kullanıyor musunuz?
Hayır herhangi bir şey kullanmıyorum.
Kablosuz fare kullanıyorsanız onun alıcısı buna neden olabiliyor. Bilgisayar ekranına en uzak USB'ye takın kablosuz fare alıcısını.
Kablosuz fare kullanmıyorum kablolu fare kullanıyorum.
Modemi fabrika ayarlarına sıfırlayıp test ettim ancak sonuç aynı.

Son düzenleme:
Hocam merhaba. Aynı sorundan muzdaribiz. Bir sonuca ulaşabildiniz mi?
Hocam merhabalar. Tam olarak hatırlayamıyorum nasıl düzelttiğimi ama servis sağlayıcıyla ilgili de bir sıkıntı olabilir diye eşzamanlı olarak turknette bir destek talebi oluşturdum. Ardından windowsun kendi orjinal iso dosyası ile format attım. Driverları verdikleri usbden kurdum ama üstüne ayrıca driverları manuel güncelledim. Turknet destek talebime sorun çözüldü olarak işaret koymuştu. Yani açıkcası sorun benden mi kaynaklıydı yoksa onlardan mı emin değilim 😅

++Açtığım destek talebini kontrol ettim arızanın düzeltilmesi için türk telekom saha ekiplerine bildirdik demişler bundan sonra da düzelmişti. Siz de servis sağlayıcınıza bir destek talebi oluşturun ve driverları manuel olarak son sürüme güncelleyin hocam

Son düzenleme:
Hocam benimki modem ayırt etmeden tüm sabit modemlerde kopma yapıyor. Telefonu modem olarak bağladığımda kopma olmuyor. Format, driver güncelleme hiçbiri kar etmedi.

Hocam benimki modem ayırt etmeden tüm sabit modemlerde kopma yapıyor. Telefonu modem olarak bağladığımda kopma olmuyor. Format, driver güncelleme hiçbiri kar etmedi.
Hocam benim mobili modem yaptığım zaman kopma gibi sorun olmuyordu.
Bir de kablo ile bağlanmayı dener misiniz? O zaman da sıkıntı yaşanıyor mu?
Eğer sizin her zaman kopma sorunu yaşanıyorsa driverları güncellemek de kar etmediyse;
Monster müşteri hizmetlerini arayın randevu oluşturup anydesk üzerinden bilgisayarınıza bağlanıyorlar. (Tabi kablo ile bağlayabilirseniz.)
Çözüm olmazsa teknik servislerine göndermenizi isterler. Belki wifi kartıyla ilgili bir sorun olabilir

Geri
Yukarı