MSI Z790 Wi-Fi kopması

ottoman32

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 3 ay önce kadar burada sistem toplamıştık. Sistemden gayet memnundum ta ki Wi-Fi kullanmaya başlayana kadar.

Şimdi şöyle bir sorunum var: Telefonun veya laptopun Wi-Fi'si kopmuyor ama kasanın Wi-Fi'si kopuyor. Bir 10 metre kadar mesafe var modemle arasında kasanın. Telefon, laptop Full çekerken PC'de Wi-Fi görünmüyor bile. Güncelleme vs de yok. Adaptör almadan bu sorunu çözebileceğim bir yol var mı yoksa direkt alıp geçeyim mi bir adaptör?

Forumda biraz dolandım, bunu önermişler ama:

Anakart sitesinden sürücü indirip deneyebilirsiniz. Linkteki ise çok da kaliteli değil. Bizde genelde tavsiye edilmez. TP-Link veya Mercusys modellere bakabilirsiniz.

Yaklaşık 3 ay önce kadar burada sistem toplamıştık. Sistemden gayet memnundum ta ki Wi-Fi kullanmaya başlayana kadar.

Şimdi şöyle bir sorunum var: Telefonun veya laptopun Wi-Fi'si kopmuyor ama kasanın Wi-Fi'si kopuyor. Bir 10 metre kadar mesafe var modemle arasında kasanın. Telefon, laptop Full çekerken PC'de Wi-Fi görünmüyor bile. Güncelleme vs de yok. Adaptör almadan bu sorunu çözebileceğim bir yol var mı yoksa direkt alıp geçeyim mi bir adaptör?

Forumda biraz dolandım, bunu önermişler ama:

Anakart sitesinden sürücü indirip deneyebilirsiniz. Linkteki ise çok da kaliteli değil. Bizde genelde tavsiye edilmez. TP-Link veya mercusys modellere bakabilirsiniz.

En son kurarkenki driverlar mevcut son cıkan bir sürüm yok. Birkaç konuda görünce eklemiştim sepete ama değiştireyim o zaman diğerlerine bakayım.

ASUS'u alıyorum o zaman sanırım yapacak başka bir şey yok.

Linkteki de güzel bir adaptör.

ASUS mu bu mu :)

Asus güzel ama benzer model için sürücü sıkıntıları duymuştum. Bence konu açıp sorabilirsiniz. Benim attığım ise Mercusys. TP-Link için de cihazlar yapıyor.

ASUS güzel ama benzer model için sürücü sıkıntıları duymuştum. Bence konu açıp sorabilirsiniz.

O zaman riske girmeden diğerini alayım çok sıkmaya başladı bu kopmalar gelsin bir an önce.

Teşekkür ederim bu arada demeyi unuttum mazur görün :) benim Wi-Fi kapattıktan sonra bunu takınca başka bir şey yapmaya gerek var mı? Otomatik kurar sanırım driverını.

Otomatik tanır hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı