Monster laptopa farklı ekran kartı koymuş

Cihazınızdaki ekran kartı 95W, bir endişeniz olmasın.

Yine de çeşitli oyun testleri yapabilirsiniz. Bu arada ekran kartınız her zaman 95W sınırına ulaşmak zorunda değil.

DB 2.0 ile CPU gücü GPU tarafına aktarılabileceği gibi, GPU gücü de CPU tarafına aktarılabilir.
Farkındayım ama benim anlamadığım eğer kart 80+15 se soktuğum en ağır ortamda bile neden 60watt a takılıp kalıyor. İşlemci 45/45 de çalışırken hiç sıkıntı çıkmıyor

NVIDIA Denetim Masası'nda whisper mode açık olabilir. Otomatik ince ayar açık olabilir. Bilgisayar güç tasarufunda olabilir. Bilgisayarın güç planı, güç tasarufunda olabilir.

Bildiğim kadarıyla monster laptoplarda undervolt var. Böylelikle aşırı ısınmalara çıkmıyor. İşlemci kısmında var ve tuşu ile (bende tulpar serisinden var) undervoltu overclocka çevirebiliyorsun. Öyle bir tuş var kı acaba?

Tüm güç modlarini deneyin, bazen Monster'larda öyle yaşandığını görmüştüm ofis modu daha fazla güç kullanımı sunuyor gibisinden.

Bildiğim kadarıyla monster laptoplarda undervolt var. Böylelikle aşırı ısınmalara çıkmıyor. İşlemci kısmında var ve tuşu ile (bende tulpar serisinden var) undervoltu overclocka çevirebiliyorsun. Öyle bir tuş var kı acaba?
Tuş olarak sadece office ve performans modu arası geçişini sağlayan var. Eğer kontrol masasını diyorsan ordaki durumda şöyle;

NVIDIA kontrol paneli'nde sistem bilgisi sekmesinde ekran kartı kaç watt görünüyor?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-07-15 191303.png
    Ekran görüntüsü 2022-07-15 191303.png
    158,4 KB · Görüntüleme: 35
  • Ekran görüntüsü 2022-07-15 191200.png
    Ekran görüntüsü 2022-07-15 191200.png
    32,5 KB · Görüntüleme: 46

Yeni konular

Geri
Yukarı