Monster laptopa soda döküldü

Flash

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Dün gece laptop başında iken elimin yanlışlıkla soda şişesine çarpması sonucu fazla olmayacak şekilde laptopun touchpad ve hemen hemen "b" harfi hizasına kadar bir miktar soda döküldü. İlk müdahalem laptop kapatıp ters çevirip üstündeki ıslaklıkları silmek oldu. Ardından kurutma makinesi ile harf aralarındaki ıslaklıkları kuruladım ve daha sonrasında PC'yi tekrar çalıştırdım. Henüz bir sorun yok fakat oksitlenme yapmasından korkuyorum, oksitlenmeye başlayıp başlamadığını nasıl anlayabilirim, nasıl bir yol izleyebilirim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Merhaba arkadaşlar. Dün gece laptop başında iken elimin yanlışlıkla soda şişesine çarpması sonucu fazla olmayacak şekilde laptopun touchpad ve hemen hemen "b" harfi hizasına kadar bir miktar soda döküldü. İlk müdahalem laptop kapatıp ters çevirip üstündeki ıslaklıkları silmek oldu. Ardından kurutma makinesi ile harf aralarındaki ıslaklıkları kuruladım ve daha sonrasında PC'yi tekrar çalıştırdım. Henüz bir sorun yok fakat oksitlenme yapmasından korkuyorum, oksitlenmeye başlayıp başlamadığını nasıl anlayabilirim, nasıl bir yol izleyebilirim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Sıkıntı olmaz.bendede var omen kola ve dondurma döktüm Hemde ızgaraya hiçbir şey olmadı. klavyeyi sildim okadar. 5 ay önce yaşandı bu arada

Bilgisayarın arka kapak kısmını açın klavye vidalarını sökün ve klavyeyi çıkartın bence ne olur ne olmaz bakmalısın sonra başın ağrımasın dostum.

Dizüstü bilgisayarıma kahve dökmüştüm, direkt mavi ekran verdi döker dökmez. Pili çıkardım, ızgara aşağıya gelecek şekilde PC'yi dik bir şekilde koydum öyle, bir gün öyle kaldı. Izgaradan da biraz kahve çıktı 😅 ama sonuç olarak çalışıyor. Herkesin başına gelebilecek bir olay. Eğer kendine güveniyorsan bilgisayarın içini aç ve kurula ama garantin varsa hiç yapma garantiyi yakarsın.

Hocam Monster çok sorgulayan bir marka değil. Şansını dene bence. Soda döküldü deme. Bir sorun çıkarsa “Ya bu böyle oldu, hayırdır?” de. Müşteriyi üzen bir marka değil değişim ve servis anlamında. ☺️ Gereği neyse yaparlar.

Kaba olmak istemem ama Monster ürünlerini adi kullanan, karşılığında da S+ müşteri hizmetleri sunan bir firma. Bir sorunla karşılaştığınız takdirde aynen önerilenleri yaparsınız. Bir şey demeden yollayın müşteri hizmetlerine. %99 sorgulamadan sorunu çözerler bilgisayarla duş almadığınız sürece. Onun dışında sorun ya hemen çıkar ya hiç çıkmaz korkmayın bir şey olmadıysa sağlam bilgisayarınız. Bizim arkadaş bayaaa su döktü ve sonuç olarak sadece klavyede birkaç tuş çalışmıyor. Dökülen su gidip ekran kartına falan girmez yani klavyede kalır. Oksitlenme de düzenli nemli bir ortamda durmayla olur tek seferlik zararsız. Güle güle kullanın.

Geri
Yukarı