Monster laptoplar tekrardan zamlandı

Kulaklık alacağım param eksik.
Şu an 200 TL falan lazım ancak ben parayı bulana kadar bir 200 TL daha lazım olur.

Yangına körükle gidiyorlar, hiç çekilmiyor ekonomi haberleri.

Hiç sorma hocam çok kafaya takmamak lazım yoksa kafa falan kalmıyor. Olursa olur olmazsa çay içeriz modunda takılıyorum 😅

Buds + 2 alayım diyorum, alacağım şey; İyi, sağlam ve kaliteli olsun diyorum ancak dediğimle kalıcağım bu gidişle.
Trajikomik. 😂
Hiç sorma hocam çok kafaya takmamak lazım yoksa kafa falan kalmıyor. Olursa olur olmazsa çay içeriz modunda takılıyorum 😅
Hocam haklısınız da çok koyuyor bu durum.
Günde 12 saat çalışıp 80-120 TL yevmiye alıyorsun, o parayla da ancak karnını doyurabilirsin. Şaka gibi iş.

Buds + 2 alayım diyorum, alacağım şey; İyi, sağlam ve kaliteli olsun diyorum ancak dediğimle kalacağım bu gidişle.
Trajikomik. 😂

Hocam haklısınız da çok koyuyor bu durum.
Günde 12 saat çalışıp 80-120 TL yevmiye alıyorsun, o parayla da ancak karnını doyurabilirsin. Şaka gibi iş.

Boş ver hocam bende 2 gün önceye kadar halimize çok üzülüyordum ama yapacak bir şey yok(şimdilik) bütçene göre en iyisini alıp keyfine bak öbür türlü sürekli fırsatları kaçırıyoruz.

Benim anlamadığım bu adamların elinde hiç mi stok yok dolar artıyor arkasına direk zam yapıştırıyolar bu nasıl iş.
Stok olsa ne farkeder ? Ülkemiz maalesef fırsatçıların merkezi. Adam onu dolar 5TL iken bile almış olsa umrunda olmaz. Marka adamın, mağaza adamın. Bana kalırsa kesinlikle yanlış karaktersizce ama düşünüyorum satıcıya da neden diye soramıyorum. Çünkü adamın ülkesinde en ufak teknoloji kırıntısı üretilmiyor. Yeni ürün alırken dolarla alacak mecbur o yüzden adam da fiyatları artırmakta sonuna kadar haklı demek düşüyor bize. Memleketin hali öyle acı ki fırsatçıya, çakala, karaktersize hak verecek kadar empati yapmaya çalışır oldum..

Stok olsa ne farkeder ? Ülkemiz maalesef fırsatçıların merkezi. Adam onu dolar 5TL iken bile almış olsa umrunda olmaz. Marka adamın, mağaza adamın. Bana kalırsa kesinlikle yanlış karaktersizce ama düşünüyorum satıcıya da neden diye soramıyorum. Çünkü adamın ülkesinde en ufak teknoloji kırıntısı üretilmiyor. Yeni ürün alırken dolarla alacak mecbur o yüzden adam da fiyatları artırmakta sonuna kadar haklı demek düşüyor bize. Memleketin hali öyle acı ki fırsatçıya, çakala, karaktersize hak verecek kadar empati yapmaya çalışır oldum..

Satıcı bir sonraki stoğu kaç paradan çekeceğine bakar kaçtan aldığına değil. Ben 5 TL'ye aldığım ürünü sana 6 TL'ye satarsam yenisini 10 TL'den nasıl çekeceğim?

Satıcı bir sonraki stoğu kaç paradan çekeceğine bakar kaçtan aldığına değil. Ben 5 TL'ye aldığım ürünü sana 6 TL'ye satarsam yenisini 10 TL'den nasıl çekeceğim?
Anlayamadım. (Kendisini kurtarmak için, yeni kura göre satmalı diyorsunuz herhalde)

Anlayamadım. (Kendisini kurtarmak için, yeni kura göre satmalı diyorsunuz herhalde)

Evet. Örneğin geçen sene 1000 TL'ye aldığın işlemciyi yükseltmek istiyorsun bir bakıyorsun aynısı bu sene 1500 TL olmuş, yükseltmeyi planladığın ise 2000 TL'den 3000 TL'ye çıkmış. Mecburen 800 TL'ye satmak yerine sıfır aldığın fiyatın bile üzerine (örn: 1300 TL) satmak zorunda kalıyorsun.

Satıcının da durumu bizimle aynı.

Geri
Yukarı