Monster laptoplar uzun süreli kullanılır mı?

Bilmiyorum, cahilce bir düşünce mi benimkisi? Gerçekten bilmiyorum. Belki de tabuları yıkamıyorum. Sözüm sadece Monster 'a değil tüm oyuncu laptopu üreten firmalara.

İşlemcinin 90-95 hatta 97-98 dereceleri andığı ve sıfır bilgisayarda bile termal throlling olduğu bir gerçek. Bu işlemciler gerçekten uzun ömürlü olmayacak gibi bir his var içimde. İnceleme yapan editörler de şaka gibi başarılı soğutmadan bahsediyor. 🤔

Bilmiyorum, cahilce bir düşünce mi benimkisi? Gerçekten bilmiyorum. Belki de tabuları yıkamıyorum. Sözüm sadece Monster'a değil tüm oyuncu laptopu üreten firmalara.

İşlemcinin 90-95 hatta 97-98 dereceleri andığı ve sıfır bilgisayarda bile termal throlling olduğu bir gerçek. Bu işlemciler gerçekten uzun ömürlü olmayacak gibi bir his var içimde. İnceleme yapan editörler de şaka gibi başarılı soğutmadan bahsediyor. 🤔

Intel ise 100dereceye kadar dayanır ama bir sıfır sistem ortalama 80 dereceyi cıkmaması lazım benim Monster T7 v22.1 bile 75 dereceyi geçmedi 1 yıldır 2K 165Hz ekran Ultra Cyberpunk sistem zorlayan optimizasyon sorunlu ve 3060 ve i710875H ile ciddi kaliteli performans aldım tangfong kasa asıl soğutma boyle olur hocam özel tasarım özel üretimli MSI Leopard kasa ile yarışıyor fakat sattım.

Arkadaşlar merak ediyorum Monster notebooklar nasıl uzun süre kullanima iyi gider mi çünkü kasa yapisi plastik diyorlar. Kullananlar bana yardimci olabilir mi?
dikkatli kullanırsanız gider monster kullanıcısı olarak söylüyorum ama tavsiyem monster laptoplar biraz fazla özen ister kasa kalitesi çok iyi olmayabilir ama bu biraz daha fazla özenle çözülür ve uzun yıllar gider

Intel ise 100dereceye kadar dayanır ama bir sıfır sistem ortalama 80 dereceyi cıkmaması lazım benim Monster T7 v22.1 bile 75 dereceyi geçmedi 1 yıldır 2K 165Hz ekran Ultra Cyberpunk sistem zorlayan optimizasyon sorunlu ve 3060 ve i710875H ile ciddi kaliteli performans aldım tangfong kasa asıl soğutma boyle olur hocam özel tasarım özel üretimli MSI Leopard kasa ile yarışıyor fakat sattım.

75 dereceyi geçmedi mi? 😳

Sen muhtemelen tüm ayarları yapmamışsın ve makinadan tam performans almamışsın. Yoksa ben onun 3070 'lisini alıp geri verdim yok yani her türlü ulaşıyor. 9.-10.-11. nesil laptop işlemcileri çok ısınıyor. Bende 4. nesil i5 vardı o bile 80-85-90 arası giderdi hep. Genel olarak çözülemedi bu soğutma meselesi. Ben olayı tamamen planlı eskitme olarak gördüğüm için artık kafama takmıyorum. İsteseler sıvı soğutma yaparlar her türlü 60-70 derecede çalıştırırlar o kartları. Yine söylüyorum planlı eskitme resmen, benim işlemcim turbo kapalı iken gayet serin ama turboya geçince sıcaklıklar fırlıyor. Yaşasın atmosferik demekten başka bir şey gelmiyor elden, gidip throttle stop 'la kapatıyoruz turboyu. :D

75 dereceyi geçmedi mi? 😳

Sen muhtemelen tüm ayarları yapmamışsın ve makinedan tam performans almamışsın. Yoksa ben onun 3070 'lisini alıp geri verdim yok yani her türlü ulaşıyor. 9.-10.-11. nesil laptop işlemcileri çok ısınıyor. Bende 4. nesil i5 vardı o bile 80-85-90 arası giderdi hep. Genel olarak çözülemedi bu soğutma meselesi. Ben olayı tamamen planlı eskitme olarak gördüğüm için artık kafama takmıyorum. İsteseler sıvı soğutma yaparlar her türlü 60-70 derecede çalıştırırlar o kartları. Yine söylüyorum planlı eskitme resmen, benim işlemcim Turbo kapalı iken gayet serin ama Turbo'ya geçince sıcaklıklar fırlıyor. Yaşasın atmosferik demekten başka bir şey gelmiyor elden, gidip throttle Stop'la kapatıyoruz Turbo'yu. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bundan daha iyi performans aldım cunku o video da cekti kalite denince akla onun adı geliyor Monster ayar yapmadım standart ayarları ile oynadım sadece MUX Switch açtım Max-P aktif ettim driver kurdum güncelledim oyun kurdum test yaptım o kadar güneşli havada ve soğutucu bile almadım alsam 65 derece 70 derece olurdu sanırım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bundan daha iyi performans aldım cunku o video da cekti kalite denince akla onun adı geliyor Monster ayar yapmadım standart ayarları ile oynadım sadece MUX Switch açtım Max-P aktif ettim driver kurdum güncelledim oyun kurdum test yaptım o kadar güneşli havada ve soğutucu bile almadım alsam 65 derece 70 derece olurdu sanırım.

Bunda başka bir şey var, yani turbo kapalı olması lazım en basitinden. Biraz daha işlemciye abanan ve yüksek FPS alan bir oyun ile denersen bence turbonun açık olmasıyla birlikte rahatlıkla görülür. Yada işin daha kötü kısmı var, bazı laptoplarda adaptörün gücü yetmediği için gerekli gücü çekemiyor bu yüzden tam performans veremeyip serin çalışıyor.

Bunda başka bir şey var, yani Turbo kapalı olması lazım en basitinden.

Vallahi oyuna girince Turbo mod aktif ediyor sanırım pek bilmiyorum aldım kullandım 1 yıl sonra sattım ama MSI kasadan daha iyi veya aynı performans aldım lepoard yani v25.1 ile sanırım.

Vallahi oyuna girince Turbo mod aktif ediyor sanırım pek bilmiyorum aldım kullandım 1 yıl sonra sattım ama MSI kasadan daha iyi veya aynı performans aldım lepoard yani v25.1 ile sanırım.

Benim aldığım model Monster V21.6 3070, 10870H kullanıyordu.

Teşekkür ederim.

Evet hocam aslında tüm teknoloji ürünleri şans işi. 20.000 TL'lik laptopta alsam 1 günde bataryası şişebilir veya anakartı yanabilir. Bunun ihtimali belki %001'dir ama sonuçta mümkün.

Mümkün sayılmaz markaya bağlı marka işini kusursuz yaparsa olmaz her markanın kendine has kusurları vardır bunları bulmakda zordur ASUS benim için kusursuz bir markaydı ama kusurunu aldıkça cihazlarını öğrendim anakart çok sağlam yıllarca cihaz bozulmaz ama ekranda ölü pixel çıkma olasılığı yüksek neden derseniz 1 ROG monitör 1 ölü pixel yenisiyle değiştirdim onda da 3 yıl içinde ölü pixel oluştu az bir şey 2 ROG laptop 1'inde tam ölü pixel yenisi BMW tasarım onda da 2 renkde belli olan yarı ölü pixel yani ASUS'un kusuru ekran benim için ama yıllarca sağlam gidiyor anakartı cihazlarında bundan da eminim.

Yeni konular

Geri
Yukarı