Monster laptopta CPU ekran kartını devre dışı bırakmak zarar verir mi?

mhmt43

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selam ben mining yapmak istiyorum her şeyi ayarladım. Ama mining yaparken yetersiz GPU bellek diyor işlemcinin ekran kartını kullanıyor olabilir mi? Eğer kapatsam sorun olur mu? Ya da bunun çözümü nedir? Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-10-30 221035.png
    Ekran görüntüsü 2022-10-30 221035.png
    174,4 KB · Görüntüleme: 56
4 GB başka bir programda kazıyordu kryptex adlı programda bunda niye kazmaz 2 GB ekran kartıyla da kazan gördüm ama neyi yanlış yapmış olabilkirim teşekkür ederim.

4 GB başka bir programda kazıyordu kryptex adlı programda bunda niye kazmaz 2 GB ekran kartıyla da kazan gördüm ama neyi yanlış yapmış olabilkirim teşekkür ederim.

Mining desteklemiyor kartınız ama oldu ki mining yaptınız kar edemezsiniz çünkü 30 gün boyunca durmadan aralıksız çalıştırsanız (Ethereum olarak) 1.5 dolar kazanırsınız yani değmez.

RVN coin kazcaktım ben günlük 1 dolar kusuratıyla gösteriyordu ben ekran kartımı mininge açabilir miyim peki.

RVN coin sizin kartınıza aylık 1.8 dolar kazandırır. Mining yapmak size zarar verir elektrik masrafı bakımından 1.8 dolar için hem kartınıza zarar vermeyin hem de elektrik faturanızı yükseltmeyin.

Herkese selam ben mining yapmak istiyorum her şeyi ayarladım. Ama mining yaparken yetersiz GPU bellek diyor işlemcinin ekran kartını kullanıyor olabilir mi? Eğer kapatsam sorun olur mu? Ya da bunun çözümü nedir? Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.
Started Mining on GPU0 diyor ve laptoplarda 2 tane ekran kartı olduğu için GPU0 ve GPU1 diye ayrıldığında GPU0 Intel HD Graphics çoğunlukla (dahili ekran kartı) GPU1 ise harici ekran kartı yani sendeki GTX 1650 4GB.Mining hiç yapmadım ama kullandığın dosya Intel HD Graphics'i kullanmaya çalışıyor bunun yüzünden hata vermiş olabilir çünkü bildiğin gibi yetersiz.Bazı laptoplarda biosta switchable graphics ayarı oluyordu ordan dahili veya harici ekran kartını devre dışı bırakabiliyorsun bu sayede bilgisayarın sürekli olarak tek bir gpu üzerinden çalışıyor.Ben de Monster kullanıcısıyım ama abra modelinde olduğum için o özellik yok.Sen bu ayarı biosa girip var mı ya da yok mu diye öğrenebilirsin eğer yok ise Nvidia panel üzerinden mining dosyasını gtx 1650 üzerinden çalışmasını ayarlayabilirsin ama onun dışında çözümü yok maalesef.

Started mining on GPU0 diyor ve laptoplarda 2 tane ekran kartı olduğu için GPU0 ve GPU1 diye ayrıldığında GPU0 Intel HD Graphics çoğunlukla (dahili ekran kartı) GPU1 ise harici ekran kartı yani sendeki GTX 1650 4 GB. Mining hiç yapmadım ama kullandığın dosya Intel HD Graphics'i kullanmaya çalışıyor bunun yüzünden hata vermiş olabilir çünkü bildiğin gibi yetersiz. Bazı laptoplarda BIOS'ta switchable Graphics ayarı oluyordu oradan dahili veya harici ekran kartını devre dışı bırakabiliyorsun bu sayede bilgisayarın sürekli olarak tek bir GPU üzerinden çalışıyor. Ben de Monster kullanıcısıyım ama Abra modelinde olduğum için o özellik yok. Sen bu ayarı BIOS'a girip var mı ya da yok mu diye öğrenebilirsin eğer yok ise NVIDIA panel üzerinden mining dosyasını GTX 1650 üzerinden çalışmasını ayarlayabilirsin ama onun dışında çözümü yok maalesef.

Program GPU0 olarak GTX1650 kartını gösteriyor hem mining yapsa bile 1.8 dolar kazanıyor ayda hiç kârlı bir işlem değil.

Aylık 35 TL için kartınızı mahvetmeyin ve elektrik faturanızı şişirmeyin. Zarara girersiniz uyarmadı demeyin.

Geri
Yukarı