Monster laptopta CPU ısınıyor

İşlemcim 2.4GHz, HWMonitor'de değerler 2297MHz üstüne çıkmıyor ve maximum 75 dereceyi gördüm. Performansta da çok bir değişim yok şu an memnunum. Onun dışında CPU bazen %90'lara kadar çıkıyor, GPU %98'de geziniyor. Normal değil mi?

Paylaştığım ayarları mı uyguladınız? Benim ayarlarım i7 9750h'a göre bilginiz olsun. Yükteki değerler mi bunlar? Eğer paylaştığım ayarları uygulayıp yükteki ayarlarınız bu şekilde ise sıkıntı var çünkü işlemciniz turbo boost açmıyor. Benim prime 95 ile değerlerim 3988 Mhz ve 80 derece CPU kullanımı %100'dür.

Lütfen kendi işlemcinize göre daha iyi performans almak için ayarlarınızı değiştirin ve prime 95 ile test edin. CPU kullanımının %100 olduğu uygun sıcaklık değerlerini yakalamaya çalışın. Yoksa işlemcinizden tam performans alamazsınız. Yüksek işlem gücü gerektiren oyunlarda düşük performans alırsınız.

Tekrar söylüyorum benim ayarlarım İ7 9750h'a göredir.

Son düzenleme:
Paylaştığım ayarları mı uyguladınız? Benim ayarlarım i7 9750H'a göre bilginiz olsun. Yükteki değerler mi bunlar? Eğer paylaştığım ayarları uygulayıp yükteki ayarlarınız bu şekilde ise sıkıntı var çünkü işlemciniz Turbo Boost açmıyor. Benim Prime 95 ile değerlerim 3988 MHz ve 80 derece CPU kullanımı %100'dür.

Lütfen kendi işlemcinize göre daha iyi performans almak için ayarlarınızı değiştirin ve Prime 95 ile test edin. CPU kullanımının %100 olduğu uygun sıcaklık değerlerini yakalamaya çalışın. Yoksa işlemcinizden tam performans alamazsınız. Yüksek işlem gücü gerektiren oyunlarda düşük performans alırsınız.

Tekrar söylüyorum benim ayarlarım i7 9750H'a göredir.

Hayır tek uyguladığım ayar postta bahsettiğim gibi güç modunu ortaya almak. Prime95 ile 94 derece olmuştu.

Yeni Monster Abra A5 v20.2 laptop aldım The Last of Us oyununu yükledim CPU sıcaklığı 84-95 derece arası %50-55 ve GPU 72 derece %98 kullanıyor fanlar da %90 çalışıyor normal mi?

Az önce test ettim

Daha iyi performans modu
GPU %98 67C
CPU %90 67C

En iyi performans modu
GPU %98 74C
CPU %58 92C

Ortalama bu şekilde. Aynı ayarlarda ve aynı FPS'te çalışıyor
Bende de aynısı oluyor o yüzden daha iyi performans modunda kullanıyorum.

Geri
Yukarı